Inter Woman w półfinale Pucharu Włoch!

9 lutego 2023 | 11:10 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Kobieca sekcja Interu zainspirowała się męską i awansowała do półfinału rozgrywek Pucharu Włoch. Po zaciętym pojedynku Nerazzurre pokonały Sampdorię w rzutach karnych.

Pierwszy mecz z ekipą z Genui zakończył się wynikiem 3-2 dla Interu. Rewanż był jeszcze bardziej emocjonujący, bo padło w nim aż 7 bramek. Nerazzurre prowadziły już 3-0 po pierwszej połowie, ale w drugiej piłkarki Sampdorii strzeliły cztery gole i doprowadziły do dogrywki.

Bramkarka Interu Alessia Piazza wybroniła dwie jedenastki, a gola na miarę półfinału strzeliła Mana Mihashi. Walka o finał, tak jak w przypadku męskiej drużyny, stoczona zostanie z Juventusem. Mecze zaplanowane są na 4.03 w Turynie i 11.03 w Mediolanie.

Przebieg meczu:

INTER VS. SAMPDORIA: 3-4 po doliczonym czasie gry (6-6 w dwumeczu) (Inter wygrał 5-4 po rzutach karnych)

GOLE: 5' Polli (I), 10' Chawinga (I), 23' Ajara Njoya (I), 48' Regazzoli (S), 52' Prugna (S), 68' Tarenzi (S), 73' Bonfantini