Pierwszy mecz na korzyść Interu!

22 lutego 2023 | 20:00 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

Za nami pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Interem a Porto. W tym spotkaniu nie brakowało emocji oraz sytuacji, ale wynik spotkania rozstrzygnęły dopiero ostatnie minuty. Po trafieniu Romelu Lukaku Nerazzurri uzyskali dobrą zaliczkę przed rewanżem w Porto.

PRZEBIEG MECZU:

2' Strzał Dimarco został zablokowany.
8' Nieudane dośrodkowanie Barelli.
13' Dośrodkowanie w pole karne. Niecelne uderzenie głową Lautaro.
17' Faul na Barelli. Rzut wolny dla Interu. Calhanoglu w pole karne, zawodnik Porto uprzedził uderzenie Martineza.
19' Nerazzurri nie wykorzystali dwóch rzutów rożnych.
27' Grujić pokusił się o strzał z dystansu, lecz nie trafił w światło bramki.
28' Calhanoglu szukał w polu karnym Dzeko, ale podanie było zbyt mocne.
31' Zamieszanie w polu karnym Interu. Finalnie od bramki zaczął Onana.
33' Czarno-niebiescy wznowili grę z narożnika boiska. Przyjezdni dobrze zagrali w obronie.
34' Kontra zespołu Conceicao. Doskonały powrót Darmiana, który zatrzymał Zaidu.
37' Świetna parada Onany po strzale Grujicia. Porto nie wykorzystało dobitki.
41' Po dyskusji z sędzią, żółte kartki zobaczyli Otavio i Dimarco.
45' Inter nie wykorzystał dośrodkowania Dimarco.
45+2' Zagranie ręką Zaidu. Rzut wolny dla Interu. Świetne dośrodkowanie Dimarco. Bastoni doskoczył do piłki, lecz dobrym refleksem popisał się Costa, który wybronił to uderzenie.

46' Costa przechwycił dośrodkowanie Darmiana.
48' Niecelny strzał z dystansu w wykonaniu Uribe.
51' Wymuszona zmiana w Porto. Boisko opuścił Galeno. W jego miejsce wszedł Evanilson.
52' Bardzo dobre wyjście Barelli. Włoch oddał strzał, ale piłka minęła dalszy słupek.
55' Onana obronił strzał Taremiego.
57' Niesamowita postawa Onany, który obronił dwa strzały pod rząd.
58' Lukaku i Gosens zmienili Dzeko i Dimarco.
63' Żółta kartka dla Pepe.
69' Dobre zgranie Lukaku do Barelli, ale Włoch niecelnie uderzył w kierunku bramki rywali.
71' Brozović wszedł w miejsce Mkhitaryana.
72' Doskonała sytuacja Interu. Brozović podał do Calhanoglu, Turek odegrał do Lukaku, ten wyłożył piłkę Martinezowi, ale Lautaro nie zdążył dobiec do piłki.
74' Taremi oddał niecelny strzał.
76' Rzut rożny dla Interu.
78' Faul Otavio na Calhanoglu. Druga żółta kartka dla zawodnika Porto. Zespół Conceicao kończył mecz w dziesiątkę.
80' Rzut wolny dla Inter. Calhanoglu trafił w mur.
81' Dumfries zmienił Skriniara.
82' Wendell wszedł w miejsce Taremiego.
84' Barella pokusił się o strzał z dystansu. Włoch ponownie był nieskuteczny.
86' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Dośrodkowanie Barelli, uderzenie Lukaku głową, piłka odbiła się od słupka, ale Belg czujnie zagrał w polu karnym i w końcu trafił do bramki Porto.
88' Costa obronił strzał Lukaku.
90+2' Concalo zmienił Joao Mario.