GdS: Samaden odejdzie po sezonie

5 marca 2023 | 09:49 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Akademia1 min. czytania

Według La Gazzetta dello Sport, Inter ma stracić szefa akademii młodzieżowej, Roberto Samadena, który był z klubem przez 33 lata.

Obecny kontrakt Samadena wygasa 30 czerwca i wydaje się, że zdecydował się nie przedłużać go, co oznacza, że może odejść po zakończeniu sezonu.

Jego odejście oznaczałoby ogromną zmianę dla Nerazzurrich, ponieważ pełnił różne funkcje przez ostatnie 33 lata.

Samaden został mianowany szefem akademii młodzieżowej Interu w 2010 roku i okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ przez ostatnie 13 lat wykształcił wielu świetnych zawodników.

Wśród nich są Federico Dimarco, Willy Gnonto, Cristiano Biraghi, Federico Bonazzoli, Cesare Casadei i Andrea Pinamonti.

Pracując z drużynami młodzieżowymi, Samaden zdobył 16 tytułów mistrza Włoch i zagrał w 22 finałach.

Największym osiągnięciem jego kadencji był bez wątpienia triumf w NextGen 2011-12 z Andreą Stramaccionim jako trenerem, wówczas młodzieżową wersją Ligi Mistrzów.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 4

Oba

Oba

5 marca 2023 | 12:43

Przez 13 lat wykształcił średniaka dimarco, około średniaka biraghiego, kogoś kto może będzie średniakiem czyli pinamontiego i jednego casadei, który może przewyższy pozostałych. Patrząc na range klubu we Włoszech i powyższych zawodników raczej nie ma za czym płakać, bo sporo można było zrobić lepiej.

Garon_92

Garon_92

5 marca 2023 | 19:58

Następny powinien bo bacin czy jak mu tam. Szef scoutów. Ze śmiechu już nie mogę jak słyszę że Inter słynie ze scoutingu krajów południowo amerykańskich. Ilu ich wyscoutowano? Ostatnie lata tylko lautaro a benfica co okno kogoś łapie co po dwóch latach idzie za 30 mln. Ostatnim w mojej opinii powinien polecieć marotta. Wiem poleje się hejt ale Inter potrzebuje świeżości a nie emerytów stawiających na emerytów. Może i potrafi przekonać i zrobić duży transfer ale sprzedaż leży i negocjacje kontraktowe jak widać też. Dałbym na głównego ausillo

Rahi

Rahi

5 marca 2023 | 21:15

Ausillio z Brancą nie dawali rady wcale. Jeśli chodzi o scouting i młodzież wszyscy powinni na zbity pysk wylecieć, nasza akademia leży i kwiczy.

superofca

superofca

5 marca 2023 | 21:58

Nasza akademia stoi tytaniczną pracą trenerów, nie ma takiego beztalencia, które przez kilka lat w akademii interu nie zdobyło scudetto w jakiejś kategorii wiekowej. To jest dopiero ból, akademia super tylko trenuje degeneratów, leni i piłkarskie kaleki.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich