Inter przegrywa z Chelsea

22 lipca 2009 | 08:47 Redaktor: Daniello Kategoria:Relacje2 min. czytania

Nerazzurri po raz kolejny nie dali rady pokonać swojego przeciwnika w towarzyskim turnieju World Football Challenge. Chelsea zwyciężyła 2:0 po bramkach Drogby i Cordoby.

Mistrzowie Włoch spotkanie rozpoczęli w ustawieniu 4-4-1-1. Miejsce bramkarza zajął po raz kolejny Słoweniec Vid Belec, który 2 dni temu bronił w pojedynku z Club America. Obok Ivana Cordoby mogliśmy ujrzeć Nicolasa Burdisso. W pomocy niespodziewanie od pierwszych minut zagrał Joel Chukwuma Obi. Ofensywnym graczem w Interze miał być Thiago Motta. Jako wysunięty napastnik rozpoczął Mario Balotelli.

Podopieczni Carlo Ancelottiego już od pierwszych minut starali zamknąć na własnej połowie Interistów, co przyniosło korzyść w 11 minucie spotkania. Zza pola karnego oddać strzał zdecydował się Didier Drogba. Piłka zmyliła Vida Beleca i mieliśmy już 1:0.

Inter nie pokazał nic wielkiego napisania w pierwszej połowie.

W drugiej części meczu na placu gry pojawił się Diego Alberto Milito, zastępując Obiego.
W 50 minucie tego boju Frank Lampard pewnie wykorzystał rzut karny i było już 2:0.

Z minuty na minutę trener Mediolańczyków decydował się na zmiany, lecz to i tak nie pomogło zmienić rezultatu gry.

Inter 0-2 Chelsea (HT: 0-1)

Bramki: Drogba 11, Lampard (pen) 50.

Inter: Belec; Santon, Cordoba, Burdisso, Chivu (Mancini 60); Zanetti, Vieira, Cambiasso (Krhin 80), Obi (Milito 46); Thiago Motta (Ibrahimovic 60); Balotelli (Quaresma 80).
Niewykorzystane zmiany: Orlandoni, Materazzi, Destro.
Trener: José Mourinho.

Chelsea: Cech (Turnbull 64); Ivanovic (Mancienne 62), Carvalho (Alex 46), Terry, Cole (Hutchinson 79); Essien (Belletti 64), Obi Mikel, Malouda (Deco 46); Lampard (Di Santo 88); Drogba (Anelka 46), Kalou (Sturridge 46).
Niewykorzystane zmiany: Hilario, Shevchenko, Pizarro, Sinclair.
Trener: Carlo Ancelotti.