Liczy się efekt końcowy - Inter w ćwierćfinale LM!

14 marca 2023 | 20:05 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

Za nami drugi mecz z Porto. Nerazzurri tym razem zagrali na wyjeździe. Zaliczka z pierwszego spotkania wystarczyła podopiecznym Simone Inzaghiego do awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

PRZEBIEG SPOTKANIA:

I POŁOWA:
1' Pierwsze dośrodkowanie Dimarco. Czujnie w obronie zachowali się defensorzy Porto.
3' Uribe pokusił się o strzał z dystansu, ale wywalczył jedynie rzut rożny.
10' Nerazzurri źle rozegrali kontratak.
19' Wyprowadzenie piłki spod pola karnego Interu mogło wiele kosztować. Po przechwycie piłki, Eustaquio oddał strzał. Skuteczną interwencją popisał się Onana.
22' Dobra kontra Interu. Barella dograł piłkę do Dzeko, Bośniak oddał strzał, ale Diogo Costa wybronił to uderzenie.
25' Lautaro nie wykorzystał dośrodkowania Dimarco. Do piłki dobiegł jeszcze Barella, ale jego strzał nie był groźny.
28' Teremi oddał niecelny strzał.
33' Żółta kartka dla Darmiana za faul na Galeno.
38' Rzut wolny dla Porto.
40' Zamieszanie pod bramką Interu. Finalnie Evanilson oddał strzał, ale został zablokowany przez Dimarco. Gospodarze wznowili grę z narożnika boiska.
45+1' Lautaro przejął piłkę, ale był osamotniony w ataku i finalnie piłka trafiła w ręce bramkarza gospodarzy.
45+3' Groźna akcja Porto. Pepe dośrodkował w pole karne, ale do piłki nie do zdążył Eustaquio.
45+3' Koniec pierwszej połowy

II POŁOWA:
47' Rzut wolny dla Porto.
48' Uribe uderzył z dystansu, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.
49' Faul Acerbiego na Eustaquio. Kolejny rzut wolny gospodarzy. Nerazzurri skutecznie zagrali w obronie.
52' Niecelny strzał z dystansu Barelli.
55' Pepe doskonale dojrzał wbiegającego w pole karne Galeno, któremu posłał dobre podanie, ale Onana zdążył przechwycić piłkę.
62' Rzut rożny dla Interu.
66' Darmian zatrzymał groźną kontrę gospodarzy.
69' Żółta kartka dla Dzeko.
70' D'Ambrosio i Lukaku zmienili Dimarco i Dzeko. Zmiany także w Porto - Franco i Martinez weszli za Eustaquio i Evanilsona.
74' De Vrij wszedł w miejsce Bastoniego, który z grymasem na twarzy opuścił boisko.
76' Skuteczna intewencja Onany po uderzeniu Galeno.
79' Marciniak ukarał żółtą kartką Pepe, który sfaulował D'Ambrosio.
80' Skrniar i Brozović weszli za Darmiana i Barellę.
83' Dwójkowa akcja Lukaku i Lautaro, ale Nerazzurri wywalczyli tylko rzut rożny.
84' Onana pewnie złapał piłkę po kiepskim strzale rywala.
85' Zaidu oraz Uribe zeszli z boiska. Ich miejsce zajęli Wendell i Namaso.
90' Dośrodkowanie w pole karne, Namaso doskoczył do piłki, która finalnie znalazła się w rękach Onany.
90' Acerbi ukarany żółtą kartką
90+1' Marciniak doliczył siedem minut.
90+3' Porto wznowiło grę w narożnika boika, ekipa Inzaghiego dobrze zagrała w obronie.
90+3' Martinez próbował zaskoczyć Onenę strzałem z przewrotki, lecz piłka tylko minęła słupek.
90+5' Porto w natarciu. Gospodarze ustrzelili jedynie słupek i poprzeczkę.
90+7' Żółta kartka dla Conceiçao.
90+7' Druga żółta kartka dla Pepe. Piłkarz opuścił boisko.
90+8' Koniec meczu!

Porto - Inter 0:0

Wynik pierwszego meczu: Inter - Porto 1:0

Awans: Inter Mediolan

Porto: (4-4-2): 99 Diogo Costa; 11 Pepê, 2 Cardoso, 5 Marcano, 12 Zaidu; 46 Eustaquio, 8 Uribe, 16 Grujic, 13 Galeno; 30 Evanilson, 9 Taremi.
Ławka rezerwowych: 14 Claudio Ramos, 94 Samuel Portugal, 4 Carmo, 7 Veron, 17 Conceiçao, 19 Namaso, 20 André Franco, 22 Wendell, 29 T. Martinez, 67 Vasco Sousa, 70 Gonçalo Borges, 87 Bernardo Folha.
Trener: Sergio Conceiçao.

Inter (3-5-2): 24 Onana; 36 Darmian, 15 Acerbi, 95 Bastoni; 2 Dumfries, 23 Barella, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco; 9 Dzeko, 10 Lautaro.
Ławka rezerwowych: 1 Handanovic, 21 Cordaz, 5 Gagliardini, 6 De Vrij, 11 Correa, 12 Bellanova, 14 Asllani, 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 45 Carboni, 77 Brozovic, 90 Lukaku.
Trener: Simone Inzaghi.

Obsada sędziowska:
Sędzia główny: Szymon Marciniak (POL).
Sędziowie liniowi: Sokolnicki, Listkiewicz (POL).

14 marca 2023 | 20:10

Darmian i Dzeko nie napawają optymizmem, ale trzeba mieć wiarę i marzenia.

14 marca 2023 | 20:19

Nie wiem co robi Dzeko w pierwszym. Oby Dumfries dał radę w defensywie bo wydaje mi się że będziemy grać z kontry przez 60-70% czasu

Lord Nord

Lord Nord

14 marca 2023 | 21:58

Mnie martwi celność podań, 68 procent.
Gramy ewidentnie na kontrę, 4 strzały celne.
Dzeko gra dobrze w obronie, pilki na glowe jego ale w ataku, po co schodzi na skrzydla, on tam nie umie grać. Wyciąga obroncow???
Damrian ratowal sytuacje, zolta wymuszona zlym zagraniem Bareli.
Zacznie im sie śpieszyć, oby kontra wpadła, oby...

Navi10

Navi10

14 marca 2023 | 22:12

Szymek proszę zdejmij Dzeko darmiana i denzela. Nie wiem kogo za nich masz wprowadzić bo ciężko o zmienników ale ich zdejmij ;p

14 marca 2023 | 23:06

Ostatnie 2 minuty porto rzuciło wszystko. Świetny onana potem niby kontrolował ale jednak fart że porzeczka. Porto między 60 a 80 minuta spuchło potem już tylko siła woli i swój stadion spowodował że jeszcze się rzucili. Jest awans i to tyle. Zgarnąć hajs i podać półfinał komuś kto zasługuje bo tak grający Inter napewno nie

14 marca 2023 | 23:07

Mecz bardzo słaby ale teraz nie ma to znaczenia bo jesteśmy w ćwierćfinałe. Dodatkowa kasa jest, punkty do rankingu są, prestiż jest, nic tylko się cieszyć :) Forza!!!

Inter1990

Inter1990

14 marca 2023 | 23:08

Więcej szczęścia niż rozumu. Nie jestem dumny z awansu po takiej grze to Porto powinno z 2:0 wygrać. Inzaghi ty to chyba masz słabość do starszych panów. Weź kretynie ogarnij paru młodych grajków niech zapieprzaja bo ci emeryci na boisku to powinni gdzieś w Arabii grac a nie w LM. Za niedługo będziesz miał któregoś na sumieniu jak mu Pikawa wysiądzie. Tak czy tak po sezonie podgardlak wypierdalaj.

Maradon.

Maradon.

14 marca 2023 | 23:12

Mądra gra do 75 min. Potem brak sił, umiejętności utrzymania się przy piłce, jednak brak charakteru i jaj nie można im zarzucic. Brawo jesteśmy w 1/4 LM!!!! Ogromny sukces drużyny Inzhaghiego.

Navi10

Navi10

14 marca 2023 | 23:13

Nie gadajcie głupot jest awans nie ważnym jakim kosztem najważniejsze że jesteśmy w najlepszej ósemce Forza ❤️❤️❤️❤️

castillo20

castillo20

14 marca 2023 | 23:14

Onana mistrz, gość jest na miarę Interu.
Środkowi obrońcy bardzo dobry mecz. Wahadła słabo- Dumfries kolejny okropny występ, Dimarco oddychał rękawami, nie dał rady kondycyjnie, D'Ambrosio mógł wejść wcześniej bo coś wniósł.
Barella straty i pretensje, gość jest niereformowalny. Hakan i Miki całkiem nieźle, ale mało widoczni.
Dzeko słabiutko, same straty, Lautaro niewidoczny, Lukaku się starał.

Lord Nord

Lord Nord

14 marca 2023 | 23:18

Super fart, super fuks ale w koncu my wygrywamy na farcie a nie ktos inny.
Onana, super!!!
Jak wrszli Brozo i Skriniar bylem spokojniejszy, rozczarowali mnie, Brozo strata, Skriniar nie nadazyl na szczęście szczęście bylo oo naszej stronie. Lukaku coraz blizej pierwszego skladu na stale, Dzeko dobrde w obronie, atak... nie jego speed...
Czas na Thurama, oby ozywil atak.
Lukaku... coraz lepiej ale kasa moze zdecyduje.
Teraz Juve, Forza Inter!!!!

Inter88

Inter88

14 marca 2023 | 23:25

Dokładnie jak w tytule newsa czyli liczy się efekt końcowy i awans do ćwierćfinału bo gra była słaby żeby nie powiedzieć czasami żenująca. Na plus natomiast że oba mecze kończymy na zero z tyłu. No cóż nasi są w słabej formie to widać na dodatek olbrzymia presją awansu do dalszej fazy na pewno nie pomagała. Walką, determinacja, poświęceniem wywalczyliśmy awans i to jest nasz sukces a co się wydarzy dalej to już zależy od losowania i naszej formy w ćwierćfinale.
FORZA INTER!!!! (edycja 2023.03.14 23:26 / Inter88)

14 marca 2023 | 23:42

Jeszcze dodam, że Darmian jest piłkarzem mega niedocenianym i staje się moim ulubionym piłkarzem. Kapitalny zadaniowiec i mega inteligentny piłkarz.

KawaOpole

KawaOpole

14 marca 2023 | 23:44

Brawo ,super awans
Gra do 70 -75 spoko pod koniec trochę za bardzo się cofnęliśmy ale to chyba było po ich kontrze
Gratulacje i jedziemy dalej .
❤❤❤❤????????????

Oba

Oba

14 marca 2023 | 23:48

Jak czytam komentarze typu że słaby styl, że lipa to nóż się w kieszeni otwiera. To był dwumecz, w 180 min nie daliśmy sobie strzelić bramki, a w Mediolanie zagraliśmy zupełnie inaczej, strzeliliśmy i szukaliśmy drugiej. Dzis styl owszem był słaby, ale liczył się wynik bo to był mecz o 20 mlnE. Porto musiało wygrać, nam starczał remis i wg mnie chociaż graliśmy brzydko to Porto wcale na zwycięstwo nie zasłużyło. Inzaghi ma swoje mankamenty, ale dziś robi wynik jakiego nie było tu od 12 lat. Z resztą gdyby po losowaniu grup ktoś powiedział mi, że w kwietniu Inter ciągle będzie w LM to bym nie uwierzył. Mega robota chłopaki, żeby jeszcze właściciel chciał inwestować...

damianekk1985

15 marca 2023 | 00:00

Oba dokładnie o to chodziło szkoda tylko że takiej determinacji w defensywie nie ma że słabszymi zespołami. Jak ktoś wspomniał Dzeko super w obronie przydał się wzrost w ataku słabiej. Dziwne co dzieje się z Barella ma parcie na opaskę czy o co chodzi . Brawo jesteśmy wreszcie w cwierfinale po tylu latach

wróbel1908

wróbel1908

15 marca 2023 | 00:02

Meczu nie oglądałem po komentarzach widać że styl słaby ale liczy się awans. Forza Inter

wróbel1908

wróbel1908

15 marca 2023 | 00:07

@Oba dokładnie ja sam po losowaniu grup uważałem że wylądujemy w LE a tu proszę JESTEŚMY W ĆWIERĆFINALE LM

15 marca 2023 | 01:22

Ciężki do oglądania mecz. Plan zrealizowany a to najważniejsze, nikt nie będzie nas rozliczał za styl. Mamy ćwierćfinał i jeśli dobrze wylosujemy i nie będzie to Bayern, Man City czy Real to spokojnie możemy walczyć jak równy z równym z pozostałymi zespołami.
Bardzo w oczy mi się rzuciła natomiast jedna rzecz podczas dzisiejszego meczu. Brak dynamiki w kontrataku, mam wrażenie że w Interze brakuje kogoś kto dawał by wiatr, kto by puścił piłkę i ścigał się z obrońcą przy wyprowadzaniu tego. Kiedyś Hakimi do spółki z Pierisiciem tak robili, w zeszłym sezonie Dumfries jednak w aktualnym mam wrażenie, że wolimy wyhamować akcje i rozgrywać ją aż za bardzo pozycyjnie. Prawdopodobnie nie chodzi o to, że Inzaghi im to wpoił. Po prostu gdzieś zatraciliśmy tą dynamikę ataku z kontry. Lautaro (co by nie mówić bo to nasza gwiazda i byk który zawsze walczy) mam wrażenie, że jest wolny. Zawsze gdy widzę go rozpędzającego się z obrońcą przy boku wiem, że ten pojedynek zwykle jest przegrany jeśli nie uda mu się wypracować pozycji ciałem. Lukaku wolny z powodu braku dojścia do optymalnej formy, Dzeko (XD) to prędzej dobiegnie do ZUSu po emeryture niż do piłki. Jedynie aktualnie Dimarco nadaje pędu w ataku ale to dalej nie to. Koniecznością będzie ściągnięcie za Dumfriesa kogoś bardzo dynamicznego. Może to być kasztan który będzie pakował 20 wrzutek w ciągu jednego meczu ale musi to być zawodnik, który na skrzydle będzie potrafił się rozpędzić i dojechać do lini a nie zatrzymać piłkę i próbować rozrzucać ją do środka gdzie stoi Hakan obłożony 3 obrońcami, po czym zaczyna się mozolne cofanie piłki do linii obrony i budowanie ataku pozycyjnego. To zwykle w tych strefach zdycha nasz atak/kontra po akcji.

Lord Nord

Lord Nord

15 marca 2023 | 08:26

Ja sie awansu nie wstydze pomimo stylu. Pamietam tragiczny mecz z Dynamem Mou, później zdobylismy trofeum. W Barcelonie tez przegralismy 0-1 za jego czasow i tez byl lament.
Nie sadzi sie zwyciezcow. Brawo Szymek, brawo druzyna, wracamy do elity po 22 latach.
Ps. W losowaniu fajny bylby Milan bo terminarz mamy trudny i dwa mecze ale w Mediolanie było by fajnie rozegrac, bez podrozy. Poza tym na naszym stadionie gramy spoko. Forza Inter!!!

15 marca 2023 | 09:51

Najbardziej cieszy, że w końcu dotarliśmy do 8 najlepszych drużyn i życzę tego również Napoli. Byłyby wtedy 3 włoskie drużyny w ćwierćfinale. Awans oznacza również pokaźny zastrzyk gotówki, której my potrzebujemy jak tlenu. Najgorzej, że w lidze następny mecz mamy z Juventusem... Eh, nie ma co wyrokować, cieszmy się awansem i czekajmy w spokoju na kolejnego rywala. Miło byłoby znów rozegrać 2 mecze derbowe - dawno takiego wydarzenia nie było w LM.

15 marca 2023 | 11:11

Super awans. Na takie chwile czeka się jako kibic. Sezon Inter ma strasznie nie równy, ale czepianie się stylu jest dla mnie bezsensu. Właśnie tak, w takim meczu trzeba było zagrać. Pełna koncentracja z tyłu, bez nerwowych ruchów. Jak ktoś liczył, że będziemy walić w bramkę Porto przez 90 min, to sam jest sobie winien rozczarowania. Mi tylko brakowało paru szarż skrzydłem. Kontry były zbyt wolne. Ale to też nie był prioytet w tym meczu.

Jak wygramy jeszcze coppę i zajmiemy drugie miejsce w lidze, to trudno będzie ocenić ten sezon. Nie mniej trzeba się cieszyć. W ostatnie 3 lata Inter zdobył więcej niż wcześniejsze 10 lat. Jak ktoś tego nie widzi, to nie wiem czego oczekuje.