Oficjalny komunikat Interu do UEFY

16 marca 2023 | 11:50 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Inter Mediolan, za pośrednictwem swojej strony internetowej, opublikował oficjalne zażalenie do UEFA. Ma to związek ze skandalem podczas wtorkowego meczu Ligi Mistrzów.

FC Internazionale Milano w najwyższym stopniu solidaryzuje się ze swoimi kibicami, którzy przybyli z całej Europy i posiadali ważny bilet na mecz FC Porto z Interem, ale zablokowano im możliwość wstępu na stadion Do Dragão.

W związku z tą jednostronną decyzją Porto, duża część kibiców Interu, w tym wiele rodzin z dziećmi, została odseparowana od reszty w specjalnej strefie przechowawczej, w pobliżu sekcji dla gości. Była tam przetrzymywana przez cały czas trwania meczu i nie mogła go oglądać, co naraziło wszystkich na poważne napięcie i potencjalne niebezpieczeństwo.

FC Internazionale Milano zwraca się do UEFA z prośbą o interwencję, aby rzucić światło na to, co się stało i aby tego rodzaju sytuacje, które są sprzeczne z kluczowymi zasadami sportowej rywalizacji, równości i intergracji, nigdy się nie powtórzyły. Stajemy w obronie wszystkich fanów, bez względu na ich wiarę w piłkę nożną i narodowość.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich