Nerazzurri przegrali z Juventusem

19 marca 2023 | 19:49 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

W niedzielny wieczór Nerazzurri zmierzyli się na własnym terenie z Juventusem. Jak zwykle nie obyło się bez kontrowersji. Inter przegrał z Bianconeri 1:0. Poniżej zamieszczamy relację z tego spotkania.

PRZEBIEG MECZU:

3' Barella pokusił się o strzał na bramkę, ale Szczęsny to wybronił.
6' Juventus nie wykorzystał rzutu rożnego.
8' Skuteczna interwencja Onany.
13' Dośrodkowanie w pole karne. Onana uprzedził Vlahovicia.
18' Świetna akcja dwójkowa Barelli i Lukaku. Belg dograł do Włocha, który oddał strzał, lecz Szczęsny ponownie okazał się lepszy.
19' Po faulu Bremera na Dimarco, Nerazzurri wznowili grę z rzutu wolnego. Calhanoglu dogrywał w pole karne, ale wywalczył jedynie rzut rożny.
20' Turek ponownie dośrodkowywał w pole karne, ale Szczęsny wybił piłkę.
23' GOL! Nerazzurri zaspali w obronie. Kostić na czystej pozycji oddał strzał i trafił do bramki Interu. Po weryfikacji VAR sędzia uznał bramkę.
30' Żółta kartka dla Barelli.
31' Żółty kartonik zobaczył także Gatti, który sfaulował Calhanoglu. Podopieczni Inzaghiego nie wykorzystali stałego fragmentu gry.
38' Kostić wywalczył rzut rożny.
40' Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Finalnie Vlahović faulował Dumfriesa i sędzia przerwał akcję.
41' Dośrodkowanie Barelli, do piłki doskoczył Lukaku, ale nie trafił w światło bramki.
45+1' Szansa Interu, ale Lautaro faulował Fagioliego.
45+3' Vlahović sfaulował Dumfriesa.
45+7' Koniec pierwszej połowy

48' De Sciglio zablokował strzał Dimarco.
50' Nieudane dośrodkowanie Vlahovicia.
53' Darmian przerwał dośrodkowanie Kosticia. Rzut rożny dla Juventusu. Onana wybił piłkę.
57' Dobre dogranie Barelli do Calhanoglu, lecz Turek za mocno przyjął podanie i finalnie Bianconeri wznowili grę od bramki.
59' Vlahović uderzył z dystansu, ale jego strzał był zbyt słaby, by zagrozić bramce Interu.
60' Onana obronił strzał Locatelliego.
63' D'Ambrosio i Mkhitaryan zmienili Dimarco i Barellę.
66' Darmian nie doskoczył do dośrodkowania D'Ambrosio.
67' Chiesa zmienił Soule.
71' Rabiot ukarany żółtą kartką za faul na Calhanoglu. Rzut wolny dla Interu.
73' Chiesa z dystansu, lecz niecelnie.
74' Pewna obrona Szczęsnego po wrzutce Calhanoglu.
75' Cuadrado zmienił De Sciglio.
77' D'Ambrosio obronił strzał, po czym Juventus miał rzut rożny, którego nie wykorzystał.
78' Doskonała szansa Juve. Vlahović dogrywał piłkę w pole karne, Locatelli jednak nie zdążył do piłki.
79' Correa i Dzeko weszl w miejsce Darmiana i Lukaku.
81' Rzut rożny dla Interu.
83' Bellanova zmienił Dumfriesa, a Paredes wszedł w miejsce Chiesy.
85' Dobra akcja Bellanovy, który zdołał dośrodkować, ale Szczęsny przechwycił piłkę.
86' Mocne, lecz niecelne uderzenie Mkhitaryana.
88' Żółta kartka dla Danilo, który przed polem karnym sfaulował Mkhitaryana. Rzut wolny dla Nerazzurrich. Calhanoglu trafił w mur.
90' Rzut rożny dla Interu. Juventus ponownie był skuteczny w obronie.
90+3' Calhanoglu wznowił grę z narożnika boiska. Obrońcy wybili piłkę, która wpadła wprost na nogę Mkhitaryana. Piłkarz oddał niecelny strzał.
90+7' D'Ambrosio został ukarany zółtą kartką za wymianę zdań z Paredesem.
90+7' Koniec meczu.
Po zakończeniu spotkania sędzia pokazał czerwone kartki w kierunku Paredesa oraz D'Ambroso.

Inter - Juventus 0:1
23' Kostić

Inter (3-5-2): 24 Onana; 36 Darmian, 6 De Vrij, 15 Acerbi; 2 Dumfries, 23 Barella, 77 Brozovic, 20 Calhanoglu, 32 Dimarco; 90 Lukaku, 10 Lautaro.
Ławka rezerwowych: 1 Handanovic, 21 Cordaz, 5 Gagliardini, 9 Dzeko, 11 Correa, 12 Bellanova, 14 Asllani, 22 Mkhitaryan, 33 D'Ambrosio, 45 Carboni, 46 Zanotti, 47 Fontanarosa.
Trener: Inzaghi.

Juventus (3-5-1-1): 1 Szczesny; 15 Gatti, 3 Bremer, 6 Danilo; 2 De Sciglio, 44 Fagioli, 5 Locatelli, 25 Rabiot, 17 Kostic; 30 Soulé; 9 Vlahovic.
Ławka rezerwowych: 23 Pinsoglio, 36 Perin, 7 Chiesa, 11 Cuadrado, 19 Bonucci, 22 Di Maria, 24 Rugani, 32 Paredes, 45 Barrenechea, Sekulov, 43 Iling Jr.
Trener: Massimiliano Allegri.