Kontrowersje wokół ręki Rabiota

20 marca 2023 | 15:53 Redaktor: inter00 Kategoria:Ogólna

Wczorajszy mecz przeciwko Juventusowi nie uciekł od kontrowersji, tym razem związanych z domniemaną ręką Adriena Rabiota. La Gazzetta dello Sport wyjaśnia, że decyzja o niepodyktowaniu przewinienia była związana z celowością tego zagrania.

VAR potrzebował prawie 4 minut, żeby podjąć decyzję, czy bramka Juventusu powinna zostać uznana czy też nie. Bez wątpienia piłka miała kontakt z ramieniem francuza, ale jak wyjaśnia Gazzetta, VAR szukał wyraźnego sygnału, że 27-latek celowo wspomógł się ręką i dlatego analiza tej sytuacji tyle trwała. W końcu sędziowie stwierdzili, że nie ma jednoznacznych dowodów na złe intencje francuza a Daniele Chiffi znając ich opinię, którą wydali bo wnikliwej analizie z wielu ujęć, nie miał powodu, żeby bramki nie przyznać.  

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 7

domi

domi 20 marca 2023 | 16:43   

Faule w polu karnym też zazwyczaj nie są efektem złych intencji... Ich zadaniem nie jest wchodzenie do głowy zawodnika, tak jak zadaniem ucznia nie jest odpowiedź na pytanie, co autor miał na myśli. Więc to nie jest wystarczające wytłumaczenie. Ręka w akcji bramkowej = anulowanie bramki. I nie wiem jak tę decyzję można by obronić, na pewno nie tak.

master

master 20 marca 2023 | 16:44   

Cóż, szkoda że to jest jedyne co nam zostało tj. doszukiwanie się ręki u Rabio czy Vlahovicia... Oczywiście nie jest to bez znaczenia ponieważ ręce tam latały 3 razy ale Var uznał że żadna nie przyniosła korzyści, z Samp to samo było też gol na 3-2 który pozwolił Juve uspokoić grę.

Szkoda że argumenty piłkarskie nie pozwoliły żeby pisać oliwa zawsze sprawiedliwa itp ale to turyńczycy są w formie a my nie więc trudno się mówi i oby po przerwie reprezentacyjnej było lepiej.

Ewidentnie jak ktoś nie jest w niesamowitej formie to mam nie idzie, Lautaro, Dzeko, Hakan czy Barella mieli już okresy w tym sezonie ale to za mało musi być ciągłość i zrównoważenie.

DonPietro

DonPietro 20 marca 2023 | 18:02   

Kwintesencja paranoi przy varze i tym kiedy jest ręka.

Nie mniej i tak byśmy przegrali. Juve cisło nas niemiłosiernie. Dwa razy tak przyscineli obrońców, że prawie skończyło by się strzałem na bramkę. Nie było kolejnych bramek bo im to nie było potrzebne.

Inter przegrał, bo zawodnicy są bez formy. A przynajmniej tych co są można policzyć na placach jednej ręki. Gramy wolno, bez pomysłu, bez alternatyw. I ten stojanow w grze bez piłki to juz groteska. Z taką "grą" nie mamy szansy z nikim i na tym trzeba się skupić.

KawaOpole

KawaOpole 20 marca 2023 | 20:17   

Juve kręciło, kręci i będzie kręcić, złodzieje i nie zmienię o nich nigdy zdania ,tfu pluje im w twarz

Sebastian Miakinik

Sebastian Miakinik 20 marca 2023 | 20:34   

Ręką ewidentna, Judasze i sędziowanie pod nich to zakała włoskiej piłki

superofca

superofca 20 marca 2023 | 22:43   

Szczerze jestem ciekaw co na ten temat Guziak i Dumanowski jutro powiedzą.

AK47

AK47 20 marca 2023 | 22:45   

Syndrom oblężonej twierdzy odpala się u niektórych za każdym razem, a gdyby zapytać kiedy kontakt piłki (Vlahović) kwalifikuje się do odgwizdania i czemu w tym wypadku nie, to cisza i tylko gęby rozdziawione, hur, dur, złodzieje!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich