Brak rotacji powodem wymęczenia zawodników

27 marca 2023 | 15:17 Redaktor: inter00 Kategoria:Ogólna

Inter jest w kluczowym dla siebie etapie sezonu a po zawodnikach wyraźnie widać zmęczenie i brak świeżości w grze. Jest to spowodowane nikłą rotacją kluczowych graczy, którzy mają wiele minut w nogach.

Taką tezę stawia La Gazzetta dello Sport, która zauważa, że Inter ma aż 12 zawodników, którzy mają ponad 2 tysiące minut rozegranych w tym sezonie. Dla porównania Roma wykorzystała 10 zawodników w takim przedziale czasowym, natomiast Juventus, Napoli czy Lazio ma zaledwie 9 graczy, którzy przekroczyli próg 2 tysięcy minut na boisku. W świetle tych informacji, ciężko się dziwić doniesieniom, że Nerazzurri odczuwają już trudy tego sezonu.

Najbardziej symbolicznym przykładem tego problemu jest osoba Lautaro Martineza, który w tym sezonie zagrał już ponad 3 tysiące minut, jeżeli wliczymy w to jego występ na mundialu. Nietrudno więc sobie wyobrazić, że dołki formy poszczególnych zawodników są pokłosiem dużej ilości meczów, które musieli rozegrać w lidze oraz europejskich pucharach.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 5

DonPietro

DonPietro 27 marca 2023 | 19:01   

Inzaghi nawet już swojego ulubionego Gagsa nie wpuszcza. Kadra na 30 zawodników a gramy 15tką. Jak się nic nie zmieni to końcówka sezonu będzie dramat.

pasek_9

pasek_9 27 marca 2023 | 20:23   

Żeby nie było że wypadniemy z LM na przyszły sezon i skończymy na 6 miejscu.

excubitor

excubitor 27 marca 2023 | 23:46   

Jakby odliczyć to, że Chiesa, Pogba i Bonucci pół sezonu z kontuzjami, to by pewnie na jedno wyszło. Inna sprawa, że taki Juventus ma kim rotować, a u nas różnica jest drastyczna.
Niby powinniśmy rotować w meczach z dołem tabeli, ale jak nasz pierwszy skład nie potrafi wygrać ze Spezią czy Sampdorią, to strach kogoś innego wpuszczać.

Maradon.

Maradon. 28 marca 2023 | 12:58   

Też się zgadzam z ta teza, brak rotacji jest widoczny. Zajechaliśmy pierwszy skład niestety. Kluczowi piłkarze bez formy

Inter88

Inter88 28 marca 2023 | 16:06   

Wielokrotnie już o tym wspominałem a jako najbardziej eksploatowanych graczy podawałem Lautaro, Acerbi, Barella. Niestety sprawdziły się moje słowa o braku rotacji. Bo gracze siedzący na ławce jak Aslani, De vrij, Bellanova, po kontuzji Brozović, nawet ten na którego tak wszyscy narzekają czyli Galiardini mogliby odciążyć zawodników z pierwszego składu. Gramy co 3 dni więc na przykład jak Lautaro wychodzi w pierwszym składzie to jeśli gra cały mecz to za 3 dni w następnym meczu jeśli gra od początku to po 60 minutach powinien zostać zmieniony choćby nawet przez Carboniego. Albo pierwszy mecz Lautrao gra do 70 min to w następnym on puszczony od początku będzie miał więcej świeżości niż gdy grał wcześniej cały mecz. Inna opcja w pierwszym meczu Lautaro wchodzi w okolicach 60 min to w następnym można go wpuścić od początku i zagra cały mecz na pełnych obrotach. Tak powinno się postępować z innymi graczami bo to kadra jest duża żeby rotować a przy takiej ilości meczów w sezonie inaczej się nie da.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich