Nerazzurri przegrali z Fiorentiną

1 kwietnia 2023 | 16:54 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

Za nami mecz Inter - Fiorentina. W tym spotkaniu Nerazzurri nie zdołali w pełni zagrozić bramce przyjezdnych. Za to ekipa Italiano wypracowała sobie bramkową sytuację, którą z powodzeniem wykorzystał Bonaventura.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

1' Ikone wywalczył rzut rożny.
2' Niecelny strzał z dystansu Bonaventury.
5' Inter wznowił grę z narożnika boiska, lecz nie wykorzystał stałego fragmentu gry.
7' Kolejny rzut rożny dla Interu. Tym razem Gosens doskoczył do piłki, ale niecelnie uderzył ją w kierunku bramki.
12' Nieudana przewrotka Cabrala.
13' Świetna okazja Fiorentiny. Po dośrodkowaniu w pole karne Castrovilli oddał dobry strzał. Onana zdołał wybić piłkę, a zespół Italiano ostatecznie miał rzut rożny.
20' Igor przerwał dośrodkowanie Dumfriesa.
21' Doskonałe wyjście Mkhitaryana. Piłkarz przeszedł dwóch obrońców i oddał strzał, który wybronił Terracciano. Miki spróbował jeszcze uderzyć z przewrotki, ale zrobił to niecelnie.
24' Dumfries szukał w polu karnym Lukaku, ale Belg nie zdążył dobiec do piłki.
27' Świetne podanie Brozovicia do Dumfriesa, ten ponownie dogrywał do Lukaku, który oszukał dwóch obrońców, ale piłka mu odskoczył i finalnie defensorzy Fiorentiny powstrzymali atak Interu.
30' Osamotniony Lukaku ponownie został zatrzymany przez obrońcę przyjezdnych.
35' Mandragora pokusił się o strzał z dystansu, lecz był bardzo niecelny.
36' Jeszcze jeden strzał z dystansu, tym razem Quarta uderzył nad bramką Onany.
39' Dobra akcja Fiorentiny. Saponara dograł do Ikone, który ostateczne minął się z piłką.
44' Correa minął obrońców, podał do Gosensa, ten próbował oddać strzał, a ostatecznie obrońcy Fiorentiny wybili piłkę przed pole karne.
45+2' Rzut wolny dla Interu. Nerazzurri nie wykorzystali okazji.

46' Fiorentina wznowiła grę z jedną zmianą. Milenković zastąpił Quartę.
46' Brozović w pole karne, do piłki dobiegł Gosens, który uderzył nad poprzeczką.
48' Castrovilli oddał strzał, piłka otarła się o dalszy słupek.
49' Bastoni dograł w pole karne, Lukaku nie wykorzystał dobrego podania.
53' GOL! Rzut rożny dla Fiorentiny. Onana obronił pierwsze uderzenie Cabrala, lecz Bonaventura z powodzeniem zakończył akcję uderzeniem głową.
58' Żółta karta dla Castrovilliego. Rzut wolny dla Interu. Fiorentina postawiła skuteczny mur. Barella oddał jeszcze strzał, ale trafił w poprzeczkę.
63' De Vrij zmienił Bastoniego, a Bellanova Gosensa. Lautaro natomiast wszedł za Correę.
68' Dumfries wyszedł na dobrą pozycję, lecz oddając strzał nie trafił czysto w piłkę.
73' Rzut rożny dla Interu. Do piłki doskoczył De Vrij, którego powstrzymał obrońca Fiorentiny.
74' Dumfries w pole karne, Terracciano obronił strzał Bellanovy.
76' Ikone tuż przed zejściem z boiska otrzymał żółtą kartkę. Zastąpił go Ranieri.
77' Kolejna żółta kartka, tym razem dla Brozovicia za faul na Biraghim.
78' Dzeko i Asslani zmienili Brozovicia i Mkhitaryana.
78' Fiorentina nie wykorzystała stałego fragmentu gry.
79' Maresca ukarał żółtą kartką Ambrabata, który sfaulował Bellanovę.
90+2' Przerwa w meczu ze względu na problemy mięśniowe Castrovilliego.
90+4' Żółta kartka dla Acerbiego, który sfaulował Sottila.
90+7' Sędzia zakończył spotkanie.

Inter - Fiorentina 0:1 (0:0)
53' Bonaventura

Inter (3-5-2): 24 Onana; 36 Darmian, 15 Acerbi, 95 Bastoni; 2 Dumfries, 23 Barella, 77 Brozovic, 22 Mkhitaryan, 8 Gosens; 90 Lukaku, 11 Correa.
Ławka rezerwowych: 1 Handanovic, 21 Cordaz, 5 Gagliardini, 6 De Vrij, 9 Dzeko, 10 Lautaro, 12 Bellanova, 14 Asllani, 45 Carboni, 46 Zanotti.

Fiorentina (4-2-3-1): 1 Terracciano; 2 Dodo, 28 Quarta, 98 Igor, 3 Biraghi; 10 Castrovilli, 38 Mandragora; 11 Ikone, 5 Bonaventura, 8 Saponara; 9 Cabral.
Ławka rezerwowych: 31 Cerofolini, 51 Vannucchi, 4 Milenkovic, 15 Terzic, 16 Ranieri, 22 Gonzalez, 23 Venuti, 33 Sottil, 34 Amrabat, 42 Bianco, 72 Barak, 77 Brekalo, 99 Kouamé.
Trener: Vincenzo Italiano.