Młody Szwajcar bliski dołączenia do Interu

3 kwietnia 2023 | 09:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Ten tydzień rozpoczyna się naprawdę ciekawie, jeśli chodzi o transferowe pogłoski związane z Interem. Mediolańczycy są świadomi braków w formacji ofensywnej zespołu, stąd konkretne działania na rynku w celu pozyskania nowych napastników.

W prasie możemy przeczytać, że oprócz Mateo Reteguiego Nerazzurri są bliscy pozyskania kolejnego napastnika. Mowa tu o młodym Szwajcarze - Olivierze Schmidhauserze, graczu RB Lipsk U-19. Wiele wskazuje na to, że będzie on dostępny latem na zasadzie wolnego transferu.

Reprezentant Szwajcarii do lat 19 przeszedł do niemieckiego zespołu w zeszłym roku, podpisując umowę na jeden sezon. Niestety, przygoda Schmidhausera z młodzieżową drużyną RB Lipska nie potoczyła się pomyślnie. Sezon okraszony był kontuzjami i wydaje się, że Niemcy nie są chętni do przedłużenia kontraktu.

Dzięki temu włodarze Interu mogli zacząć działać, aby Szwajcar dołączył do młodzieżówki Nerazzurrich. Agent piłkarza był widziany w Mediolanie w zeszłym tygodniu i 2-letnia umowa ma zostać podpisana w najbliższej przyszłości.

Oliver Schmidhauser urodził się w St. Gallen w Szwajcarii, ale oprócz szwajcarskiego paszportu ma on również paszport dominikański, ze względu na swoje korzenie. Jako nastolatek rozwijał swoją piłkarską karierę w zespole St. Gallen, Herthy Zehlendorf oraz SpVgg Unterhaching.

Później przeniósł się do młodzieżowej ekipy FC Vaduz, gdzie rozegrał 35 spotkań i strzelił 14 goli. Zawodnika docenił niemiecki zespół Greuther Furth i Schmidhauser przeniósł się do Niemiec, gdzie grał rok przed przenosinami do RB Lipsk.

Szwajcar znany jest ze swojej dobrej gry głową, dzięki swojemu wzrostowi, wynoszącemu 189 centymetrów. Inter jest przekonany, że może on być użytecznym nabytkiem w zespole Primavery.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

Internazionalny

Internazionalny

3 kwietnia 2023 | 14:24

Za młody na Inter xd


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich