Inter jedną nogą w półfinale LM!

11 kwietnia 2023 | 19:51 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

Za nami pierwszy mecz Interu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Rywalem Nerazzurri była Benfica, z którą zmierzyli się na wyjeździe. Po niezbyt udanej pierwszej połowie, podopieczni Simone Inzaghiego zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Trafienia Nicolo Barelli i Romelu Lukaku dały Interowi dużą zaliczkę przed rewanżem w Mediolanie.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

8' Nerazzurri nie wykorzystali rzutu rożnego.
9' Dośrodkowanie Barelli w pole karne, Dzeko nie sięgnął piłki.
11' Rzut rożny dla gospodarzy.
13' Niecelny strzał z dystansu w wykonaniu Florentino.
16' Dośrodkowanie w pole karne, Dimarco odbił piłkę prosto pod nogi Rafy, który oddał strzał, lecz skuteczną obroną popisał się Onana.
18' Vlachodimos przechwycił piłkę po dośrodkowaniu Dimarco.
19' Zamieszanie w polu karnym Interu, Joao Mario uderzył piłkę w kierunku bramki, lecz minęła ona dalszy słupek.
22' Żółta kartka dla Antonio Silvy za faul na Lautaro.
25' Mocny strzał z dystansu w wykonaniu Acerbiego. Piłka przeleciała nad poprzeczką.
27' Rzut wolny dla Interu. Dimarco w pole karne, ale obrońcy Benfiki wybili piłkę.
32' Kolejny niewykorzystany rzut rożny w wykonaniu Interu.
33' Dośrodkowanie Chiquinho. Świetny powrót Mkhitaryana, który wybił piłkę.
33' Próba Grimaldo z dystansu, lecz piłkarz nie zagroził bramce Nerazzurrich.
37' Rafa Silva sfaulowany przez Acerbiego. Rzut wolny dla gospodarzy.
39' Dośrodkowanie Barelli w kierunku Dzeko. Bośniak ponownie nie sięgnął piłki.
42' Świetna okazja Interu. Dimarco dośrodkował w pole karne, w ostatniej chwili piłę wybił obrońca Benfiki.
45+1' Koniec pierwszej połowy.

47' Dimarco wybił piłkę po dośrodkowaniu Chiquinho.
50' Żółtą kartką został ukarany Brozović, który sfaulował Rafę Silvę.
51' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Niesamowicie dokładne podanie Bastoniego w pole karne wykończył Barella, który trafił do bramki głową.
56' Zamieszanie w polu karnym Interu. Benfica była blisko zdobycia bramki, lecz skutecznie w obronie zagrali Dumfries oraz Bastoni, którzy powstrzymali rywali.
62' Lukaku i Correa zmienili Dzeko i Lautaro. Ponaddto Gosens zajął miejsce Dimarco.
64' Neres wszedł za Florentino.
66' Dobra akcja Interu. Correa ruszył lewą stroną, dograł do Mkhitaryana, ten oddał strzał, ale skuteczną interwencję zaliczył Vlachodimos.
68' Dośrodkowanie Darmiana zostało przerwane przez obrońcę Benfiki.
69' Dumfries ucierpiał w starciu z Rafą Silva. Rzut wolny dla Nerazzurrich.
70' Barella wznowił grę z narożnika boiska.
73' Niecelny strzał z dystansu Grimaldo.
74' Barella uderzył sprzed pola karnego, ale nie trafił w światło bramki.
78' Ponownie Bastoni posłał świetną piłkę w pole karne, bliski zdobycia bramki był Dumfries. Jego uderzenie głową obronił Vlachodimos, po czym Holender ponownie oddał strzał. Został wówczas zablokowany przez Morato.
81' Dośrodkowanie Dumfriesa zostało zablokowane przez Joao Mario, który podczas tej interwencji zagrał ręką. Oliver podyktował Interowi rzut karny.
82' GOOOOOOOOOOOL!!! Lukaku wykorzystał "jedenastkę".
85' Dobre podanie do wbiegającego w pole karne Grimaldo. Piłkarz oddał kolejny niecelny strzał.
87' D'Ambrosio zmienił Dumfriesa.
89' Rafa Silva wywalczył rzut rożny.
90+1' Bastoniego zmienił De Vrij.
90+2' Onana przechwycił dośrodkowanie z narożnika boiska.
90+4' Świetne wyjście Ramosa, który oddał strzał, ale Onana był bezbłędny w obronie.
90+4' Koniec spotkania.

Benfica - Inter 2:0 (0:0)