Ciąg dalszy ligowej katastrofy...

15 kwietnia 2023 | 20:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Relacje4 min. czytania

Ciężko tutaj cokolwiek napisać. Kolejny fantastyczny mecz w Lidze Mistrzów miał wlać nadzieję w serca piłkarzy oraz kibiców Interu, że ligowe rozgrywki da się jeszcze jakoś uratować.

Niestety, na Giuseppe Meazza przyjechała Monza i beniaminek nie pozostawił złudzeń. Ekipa Palladino zrobiła klasyczne "veni, vidi, vici" i zadowolona wraca do siebie z trzema punktami.

Gra Interu to istna sinusoida, a przed każdym meczem można jedynie zgadywać jak tym razem zaprezentuje się zespół Inzaghiego. W lidze Nerazzurri nie istnieją od wielu spotkań i nie potrafią zdobyć żadnej bramki z akcji. W takim stylu miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów z pewnością ucieknie mediolańskiemu klubowi.

W środę na tym samym boisku Inter zmierzy się z Benficą w rewanżowym pojedynku ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Awans do półfinału tych rozgrywek to marzenie każdego europejskiego klubu. Ciężko jednak będzie się tym cieszyć, mając na uwadze dyspozycję Nerazzurrich w Serie A.

Przebieg meczu:

1' Rozpoczynamy mecz Interu z Monzą! Goście otwierają swoją akcją to spotkanie!

5' Pierwsza szansa w meczu przypada Interowi: Barella dośrodkowuje z prawej strony, Lukaku uderza z główki, ale strzał leci obok bramki. Żywiołowy początek tego pojedynku.

9' Kolejna, dobra szansa Nerazzurrich. Tym razem Mkhitaryan próbuje z dystansu, ale uderzenie szybuje w trybuny.

14' Świetny kontratak w wykonaniu Interu. Lukaku znajduje podaniem Correę, ale jego próba jest zablokowana.

19' Bardzo dobra okazja dla gospodarzy! Dumfries podbiega do linii końcowej i wrzuca futbolówkę na Gosensa. Jego strzał trafia w nogę Izzo, ale sędzia przyznaje aut bramkowy.

24' Di Gregorio popisuje się fenomenalną obroną! Świetna wymiana piłki Correi i Lukaku kończy się strzałem Tucu, ale bramkarz Monzy oddala zagrożenie swoją interwencją.

24' Błyskawiczna kontra w wykonaniu gości i próba dostarczenia piłki do Moty przez Colpaniego, ale De Vrij wybija piłkę z pola karnego Interu.

29' Sensi schodzi kontuzjowany z boiska, a zastępuje go Caprari.

39' Niebezpieczeństwo dla Nerazzurrich: Izzo znajduje miejsce w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale główkuje ponad bramką.

42' Inter próbuje przebić się przez obronę Monzy przed przerwą, ale strzał Barelli jest zablokowany. Rzut rożny.

43' Żółta kartka dla Armando Izzo.

45' Jedna minuta doliczonego czasu gry.

46' Rozpoczęła się druga część spotkania!

48' Obiecujący początek połowy dla Monzy, ale De Vrij wykonuje fantastyczny blok, żeby zatrzymać strzał Carlosa Augusto.

51' De Vrij opłacił wślizg kontuzją. Zmienia go Acerbi.

54' Rovella spróbował szczęścia z dystansu, ale nie przestraszyło to Onany. Inter nie potrafi złapać rytmu w drugiej połowie.

59' Zmiany w ekipie Monzy. Rovellę i Colpaniego zastępują Birindelli i Machin.

62' Żółta kartka dla Caprariego za faul na Correi.

64' Monza bardzo blisko zdobycia bramki. Barella traci piłkę, Pessina podaje do Moty, a ten ścina do środka i uderza. Piłka ociera się jedynie o poprzeczkę bramki Interu.

66' Mkhitaryan ukarany żółtą kartką.

68' Correa dochodzi do dośrodkowania, ale jego podcinka ląduje w rękawicach Di Gregorio.

71' Simone Inzaghi dokonuje potrójnej zmiany. Z boiska schodzą Correa, Asllani i Mkhitaryan, a wchodzą Lautaro, Calhanoglu i Brozovic.

73' Inter naciska. Strzał Brozovica sprzed pola karnego powstrzymany przez obrońców Monzy.

78' Monza obejmuje prowadzenie. Rzut rożny, Caldirola ucieka spod krycia i świetnym uderzeniem głową pakuje piłkę do siatki. 12 minut ma Inter, żeby odmienić losy tego starcia.

80' Marcelo Brozovic ogląda żółtą kartkę.

81' Lautaro bardzo bliski wyrównania. Fenomenalne podanie prostopadłe od Calhanoglu i mocny strzał Argentyńczyka, ale Di Gregorio dobrze ustawiony wyłapuje futbolówkę.

81' Dzeko wchodzi w miejsce Darmiana.

84' Marlon i Valoti zmieniają Izzo oraz Motę.

86' Cztery minuty plus czas doliczony do końca. Inter stara się atakować, mając trzech napastników na boisku.

90' Pięć minut doliczone do drugiej połowy meczu.

Podsumowanie:

INTER (3-5-2): 24 Onana; 36 Darmian (9 Dzeko 81'), 6 De Vrij (15 Acerbi 51'), 95 Bastoni; 2 Dumfries, 23 Barella, 14 Asllani (77 Brozovic 71'), 22 Mkhitaryan (20 Calhanoglu 71'), 8 Gosens; 90 Lukaku, 11 Correa (10 Lautaro 71').
Rezerwowi: 1 Handanovic, 21 Cordaz, 5 Gagliardini, 9 Dzeko, 12 Bellanova, 32 Dimarco, 33 D'Ambrosio, 45 Carboni, 46 Zanotti.

MONZA (3-4-2-1): 16 Di Gregorio; 55 Izzo (4 Marlon 85'), 3 Marì, 5 Caldirola; 84 Ciurria, 12 Sensi (17 Caprari 29'), 6 Rovella (7 Machin 59'), 30 Carlos Augusto; 32 Pessina, 28 Colpani (19 Birindelli 59'); 47 Mota (10 Valoti 85').
Rezerwowi: 89 Cragno, 91 Sorrentino, 2 Donati, 8 Barberis, 9 Gytkjaer, 11 Carboni, 26 Antov, 37 Petagna, 77 D'Alessandro, 80 Vignato.
Trener: Raffaele Palladino.

Ukarani żółtą kartką: Izzo (M), Caprari (M), Mkhitaryan (I), Brozovic (I)
Doliczony czas gry: 1', 5'.

Sędzia: Pairetto.