Odwołanie ws. Lukaku odrzucone. Inter reaguje

21 kwietnia 2023 | 17:21 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

W trakcie pierwszego spotkania z Juventusem w półfinale Pucharu Włoch pojawiły się rasistowskie okrzyki pod adresem Romelu Lukaku. Po zdobyciu bramki Belg uciszał fanów na stadionie w Turynie, za co dostał drugą żółtą kartkę. Inter odwołał się od kary dla napastnika, lecz wniosek został odrzucony.

W piątek Sportowy Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję Sędziego Sportowego i uznał, że Belg słusznie został ukarany drugą żółtą kartką. To sprawia, że opuści mecz rewanżowy, będzie natomiast dostępny na ewentualny finał.

Jednocześnie uchylono decyzję o zamknięciu trybuny Curva Sud, z której padały rasistowskie okrzyki. Tym samym będzie ona otwarta podczas niedzielnego meczu Juventusu z Napoli w Serie A.

Po decyzji Sądu Apelacyjnego klub wydał oświadczenie, w którym po raz kolejny stanął w obronie zawodnika. - Inter czuje, że musi po raz kolejny okazać bliskość i wsparcie zawodnikowi. Poza wyraża wielki żal, że ofiara jest jedynym winowajcą.

 

 

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 11

superofca

superofca

21 kwietnia 2023 | 17:41

Kpina, władze ligi się zmieniają ale Agnelli wciąż są w komisjach...

AK47

AK47

21 kwietnia 2023 | 17:50

Przecież tam były zakazy stadionowe dożywotnie dla pełnoletnich i chyba 10 lat dla nieletniego. Dodatkowo klub współpracuje z prokuraturą w celu ustalenia wszystkich sprawców, co było głównym powodem przyjęcia odwołania w sprawie zamknięcia trybuny. Więc twierdzenie, że ofiara jest jedynym winowajcą, jest o kant dupy. Chyba, że ktoś ma mentalność bolszewika i marzy mu się odpowiedzialność zbiorowa za zachowanie pojedynczych osób, to niestety takie rzeczy trzeba kierować do psychiatry...

Guantanamo

Guantanamo

21 kwietnia 2023 | 18:49

Za rasistowskie przyśpiewki Curva Nord była zamykana.
Jak widać mamy podwójne standardy i twoje wypociny ak47 są o kant tyłka rozbić.
Zresztą gość który nazwał się na cześć radzieckiego karabinu pisze coś o mentalności bolszewika.
Co za odchylony typ.

AK47

AK47

21 kwietnia 2023 | 19:00

Jak widać mózgu za dużo u Ciebie nie uświadczymy. Curva Nord była zamykana, bo klub nie potrafił ukarać winnych. Na stadionie Juve monitoring i system zabezpieczeń jest taki, że każdego da się zidentyfikować, dlatego nie raz i nie dwa kibice przyjezdnych nie pojawiali się na trybunach, bo nie chcieli spełnić wymogów bezpieczeństwa. Dla Ciebie pewnie powstańcy warszawscy to naziści, bo biegali w niemieckich mundurach i z niemiecką bronią... co za odchylony typ.

superofca

superofca

21 kwietnia 2023 | 19:29

Dobra przkonałeś mnie to w sumie ok, że ukarano zawodnika za niewinną cieszynkę za to klub nie poniesie konsekwencji za rasistowskie okrzyki dużej części trybuny najwierniejszych fanów. Tak jest lepiej, zupełnie nie po bolszewicku i na całe szczęście wygląda też na to, że klub nie poniesie konsekwencji w związku z działaniem jego decydentów, no bo przecież to byłaby odpowiedzialność zbiorowa, przecież ani Szczęsny, ani Cuadrado, ani tym bardziej Vlahovic nie oszukiwali na transferach, więc czemu mieliby być karani. Słusznie.

AK47

AK47

21 kwietnia 2023 | 19:42

Tylko się nie rozpłacz. Lukaku został słusznie ukarany, bo w myśl przepisów prowokował kibiców, nie on pierwszy i nie ostatni dostał żółtą za szopkę pod trybuną rywala. Osoby obrażające Roma, jak wspomniałem wyżej, zostały/są identyfikowane i dostają dożywotnie zakazy, wyjątek to niepełnoletni kibic, który dostał zakaz 10 lat. Jakie kary ponieśli kibice za obrażanie na tle etnicznym Vlaho i Kosticia? Także tego... Reszty nawet nie komentuję, bo widzę, że jeszcze pęknięcie na dole pleców Ci się goi...

Guantanamo

Guantanamo

21 kwietnia 2023 | 20:39

Twoje wpisy to wylew żenady i obsrania na punkcie żydów z turynu.
A pamiętam jak się zarzekałeś, że nie jesteś kibicem juventusu.
Mam po prostu nierówno pod kopułą. Wymyślisz absurdalne historie, by obronić swoich śmierdzących i przestępczych pupili. Żałosny jak cały ten klub z więziennych barw.

AK47

AK47

21 kwietnia 2023 | 21:15

To takie niesamowite, jaką Ty masz silną psychikę...

superofca

superofca

21 kwietnia 2023 | 21:38

Po chuj te osobiste wycieczki. Mam ci pojechać znowu? Czy jesteś tak zakompleksiony, że nie zauważyłeś, że odpisujesz różnym osobom? Nie staje ci jak komuś nie poubliżasz? Chciałbym poznać historię, która stoi za twoją frustracją Kałach.

wróbel1908

wróbel1908

21 kwietnia 2023 | 23:17

Podwójne standardy ale to nic nowego w tej lidze. Po sieci krążyły filmiki jak cała trybuna skanduje rasistowskie okrzyki a zostają ukarane tylko dwie osoby to możliwe jest chyba tylko we Włoszech.

Guantanamo

Guantanamo

22 kwietnia 2023 | 19:59

Kara dla Lukaku odwołana.
Jak tam "mały karabinku" popłakany już?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich