Szalony mecz, ale Lukaku zapewnia 3 punkty!

13 maja 2023 | 19:50 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Relacje6 min. czytania

W jakimś stopniu można było spodziewać się takiego przebiegu spotkania. Sassuolo miało postawić ciężkie warunki i faktycznie tak było.

Początek meczu był niezwykle ciężki. Rezerwowy skład Interu zdawał się być nieobecny na boisku, a goście coraz śmialej poczynali sobie na połowie Nerazzurrich. Udało im się nawet strzelić gola, ale VAR dopatrzył się spalonego.

Z biegiem czasu piłkarze Inzaghiego zaczęli się rozkręcać i również zdobyli bramkę, która także nie została uznana. Wynikiem starań gospodarzy był fenomenalny gol Lukaku, który zapewnił prowadzenie do przerwy.

Druga połowa to jakby zaprzeczenie tego, co Sassuolo potrafi grać na Giuseppe Meazza. Głównym winowajcą był Tressoldi, który najpierw pechowo wbił piłkę do własnej bramki, a później źle zablokował strzał Lautaro i po odbitce było już 3-0 dla Nerazzurrich.

Kibice zaczęli już świętować i myśleć o wtorkowej Lidze Mistrzów, ale niespodziewanie Sassuolo ruszyło do ataków. Najpierw świetne dośrodkowanie Berardiego zamienił na bramkę Henrique, a później ponownie z główki gola kontaktowego zdobył Frattesi.

Goście uwierzyli w remis i rozpoczęli oblężenie bramki Handanovica. Całe szczęście świetna praca Interu w środku boiska zakończyła się podaniem do Lukaku i dzisiejszy jubilat zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

Bardzo dobra dyspozycja Big Roma może naprawdę dobrze rokować na końcówkę sezonu. Inter wskoczył na 3. miejsce w tabeli Serie A i ma już 5 punktów przewagi nad piątym AC Milanem. Teraz pozostaje nam cierpliwie czekać na wtorkowe spotkanie...

Przebieg meczu:

1' Inter kontra Sassuolo już trwa! Nerazzurri na żółto, a goście rozpoczęli granie.

3' Sassuolo szybko stwarza zagrożenie: Frattesi dociera do dobrego podania, ale nie udaje mu się go wykończyć.

5' Świetny rajd Correi, który kończy się wystawieniem piłki do Lukaku. Ten jednak zostaje zablokowany przez Tressoldiego. Kluczowa interwencja!

8' Sassuolo ponownie niebezpiecznie atakuje! Piłka przechodzi przez środek do Berardiego, a ten mocno centruje po ziemii, jednak niecelnie.

10' Berardi znajduje trochę miejsca i próbuje sił swoją lewą nogą, ale ponownie daleko od bramki.

13' Lauriente otrzymuje świetne podaje i idealnie dośrodkowuje do Berardiego, który zdobywa bramkę! VAR jednak zainterweniował i okazało się, że Francuz wracał z pozycji spalonej. Gol nieuznany!

15' Correa oddaje nieprzyjemny strzał i Consili został pokonany, ale... ponownie bramka została nieuznana przez spalonego! Nadal mamy bezbramkowy remis.

17' Sassuolo jest dzisiaj niezwykle groźne w środkowej części boiska, a z przodu ciągłe niebezpieczeństwo stwarza niezawodny Berardi!

19' Neroverdi bardzo blisko bramki! Berardi odszukał niepilnowanego w polu karnym Henrique, ale ten główkuje mocno obok słupka.

25' Ciężki okres Interu. Sassuolo nieustannie naciska, a chłopaki Inzaghiego nie potrafią stworzyć żadnej akcji.

30' Defrel pierwszym piłkarzem, który został ukarany żółtą kartką.

36' Inter bliski zdobycia gola! Bardzo istotny odbiór Mkhitaryana i rozrzut do Dimarco. Piłka od Włocha została zagrana precyzyjnie na głowę Correi, ale jego uderzenie niecelne.

37' Nerazzurri ponownie atakują: znowu odzyskana piłka, szybka akcja do przodu i strzał Mkhitaryana, ale tym razem obrońca Sassuolo skutecznie go blokuje.

39' Lukaku! Tylko trochę niecelnie! Świetne dośrodkowanie od Dimarco i Belg myli się o centymetry!

40' Handanovic! Świetna obrona strzału Frattesiego! Sassuolo już miało objąć prowadzenie, ale Samir mówi nie! Efektywny rajd Berardiego i podanie do włoskiego pomocnika, który oddał dobry strzał po ziemi, ale słoweński bramkarz na posterunku!

41' GGGGGGOOOOOOOAAAAAALLLLLL! LUKAKU! 1-0! Co za bramka! Fantastyczny strzał lewą nogą sprzed pola karnego!

44' Sassuolo szybko poszukało wyrównania. Frattesi ponownie agresynie zaatakował i oddał strzał lewą nogą, ale obok bramki.

45' Dwie doliczone minuty.

45' Lukaku z kolejną próbą zdobycia bramki, świetnie przytrzymując piłkę i oddając strzał po szybkim obróceniu się. Niestety, uderzenie ponad poprzeczką.

46' Wystartowała druga połowa: Inzaghi od razu dokonuje zmiany, wprowadzając Lautaro w miejsce Correi. Lu-La na boisku!

50' No i mamy pierwszą akcję El Toro! Dobry ruch i minięcie Ruana, ale uderzenie z lewej nogi mocno niecelne. Mimo to dobry początek drugiej części spotkania!

51' Tym razem zaatakowało Sassuolo, ponownie za sprawą Frattesiego, ale jego wrzutka nie trafiła nikogo.

54' Dimarco!!! Świetny wolej lewą nogą z pierwszej piłki, po dorzuceniu piłki przez Bellanovę, ale Tressoldi skutecznie wybija piłkę na rzut rożny.

55' GOOOOOOOAAAALLLLL!!! 2-0!!!! Mocno bita piłka w pole karne przez Bellanovę, ale Tressoldi stanął na drodze futbolówki. Niestety dla obrońcy Sassuolo wybicie niefortunnie wpada pod poprzeczką do własnej bramki.

57' Zmiany w zespole gości. Pinamonti i Bajrami wchodzą w miejsce Defrela i Lauriente.

58' GOOOOOAAAALLL!!!! TO JUŻ TRZECI! Świetny drybling Lautaro i strzał. Ponownie bardzo pechowo interweniuje Tressoldi i po rykoszecie piłka wpada do bramki!

61' Kolejne roszady w Interze. Inzaghi zdejmuje Mkhitaryana oraz Dimarco i wpuszcza Asllaniego oraz Gosensa.

63' Gol dla gości! Bardzo celne dorzucenie piłki przez Berardiego i Henrique wbija piłkę do siatki głową. Sassuolo łapie kontakt.

64' Pechowy występ Tressoldiego i zejście z boiska. Zmienia go Ferrari.

66' Henrique ukarany żółtą kartką.

70' Pierwsza żółta kartka w zespole gospodarzy. Kartonik ujrzał De Vrij.

73' Inzaghi reaguje na gorszy okres holenderskiego obrońcy i wpuszcza w jego miejsce Bastoniego.

74' Sassuolo się nie poddaje. Zespół Dionisiego konstruuje ciekawy atak, ale strzał Henrique poszybował ponad bramką.

75' Kolejna szansa gości! Najpierw Frattesi zmusił Handanovica do interwencji, a potem uderzenie Pinamontiego zaledwie o centymetry minęło bramkę Słoweńca.

76' Dionisi dokonuje zmian. Thorstvedt i Zortea wchodzą, Henrique i Toljan schodzą.

76' Kontaktowy gol dla Sassuolo! Ponownie dobre dośrodkowanie i tym razem główka Frattesiego. Słabo przypilnował Włocha Asllani, a Handanovic nie potrafił nawet rzucić się w stronę piłki.

78' Gospodarze również wprowadzają zmiany. Prawe wahadło zajmie teraz Darmian zamiast Bellanovy.

81' Sassuolo presuje i szuka wyrównania. Berardi ponownie uderza lewą nogą, ale jedyne co zyskał to rzut rożny.

84' Brozovic stracił kontrolę, co nie spodobało się sędziemu. Żółta kartka.

88' Goście nie odpuszczają, ale Inter świetnie broni.

89' LUKAKUUUUU! DRUGA BRAMKA BELGA! Świetna wymiana piłki w środku boiska, podanie Brozovica do Big Roma, a ten fenomenalnie uderza na długi słupek. Wynik 4-2!!!

90' Cztery minuty dłużej potrwa ten mecz!

90'+3 Gosens bardzo dobrze blokuje próbę Berardiego w polu karnym!

Podsumowanie:

INTER 4-2 Sassuolo (1-0)
Strzelcy bramek:
41' Lukaku (I), 55' autogol Tressoldi (S), 58' Lautaro (I), 63' Henrique (S), 76' Frattesi (S), 89' Lukaku (I)

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij (95 Bastoni 73'), 15 Acerbi; 12 Bellanova (36 Darmian 79'), 5 Gagliardini, 77 Brozovic, 22 Mkhitaryan (14 Asllani 61'), 32 Dimarco (8 Gosens 61'); 90 Lukaku, 11 Correa (10 Lautaro 46')
Rezerwowi: 21 Cordaz, 24 Onana, 2 Dumfries, 9 Dzeko, 20 Calhanoglu, 23 Barella, 46 Zanotti.
Trener: Simone Inzaghi.

US Sassuolo (4-3-3): 47 Consigli; 22 Toljan (21 Zortea 76'), 28 Erlic, 44 Tressoldi (13 Ferrari 64'), 6 Rogerio; 16 Frattesi, 27 Lopez, 7 Henrique (42 Thorstvedt 76'); 10 Berardi, 92 Defrel (9 Pinamonti 57'), 45 Laurienté (20 Bajrami 57').
Rezerwowi: 25 Pegolo, 64 Russo, 3 Marchizza, 8 Harroui, 11 Alvarez, 14 Obiang, 15 Ceide, 17 Muldur, 19 Romagna.
Trener: Alessio Dionisi.

Ukarani żółtą kartką: Defrel (S), Tressoldi (S), Henrique (S), De Vrij (I), Brozovic (I)
Doliczony czas gry: 2' - 4'.