Inter może podnieść z boiska wielkie pieniądze

16 maja 2023 | 18:16 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Dzięki awansowi do półfinału Inter zarobił na Lidze Mistrzów bardzo duże pieniądze. A gdyby we wtorek zapewnił sobie awans do finału, otworzyłby sobie drogę do jeszcze większych sum.

Na razie Nerazzurri zarobili ponad 80 mln euro. Na tę kwotę składa: 15,6 mln za awans do fazy grupowej, 9,33 mln za wyniki w grupie, 9,6 mln za awans do 1/8 finału, 10,6 mln za przejście do 1/4 finału, 12,5 mln za dotarcie półfinału, premia za miejsce w rankingu historycznym oraz wpływy z dnia meczowego.

Wiadomo, że tylko dzięki rekordowemu zyskowi z biletów na rewanż z Milanem suma ta zbliży się do 100 mln. A jak wyliczył "Tuttosport", w przypadku awansu do finału na konto klubu wpłynie kolejne 12,5 mln. Ewentualny triumf w LM to dodatkowe 4,5 mln. Ponadto otworzyłoby to drogę do gry w meczu o Superpuchar Europy, co pozwoliłoby zarobić jeszcze 3,5 mln euro.

Dla Interu każdy milion ma znaczenie, bowiem przybliża go do ustabilizowania sytuacji finansowej. "Tuttosport" zaznacza, że być może dzięki temu latem nie trzeba byłoby sprzedawać któregoś z ważnych piłkarzy.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich