Osłabiony Inter uległ Napoli

21 maja 2023 | 17:08 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Relacje5 min. czytania

Nerazzurri doznali właśnie 12 porażki w tym sezonie ligowym. Grając w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Gagliardiniego, polegli na stadionie Armando Maradony z Napoli 1-3. Lukaku dał jeszcze nadzieję gościom doprowadzając do wyrównania, ale zabójcza końcówka drużyny Spallettiego nie pozostawiła złudzeń.

Przebieg meczu:

1' Ruszył mecz Napoli z Interem! Podopieczni Inzaghiego dzisiaj w żółtych koszulkach.

6' Napoli kontroluje spotkanie w pierwszych minutach, grają piłką wokół pola karnego Interu. Nerazzurri są jednak dobrze ustawieni i nie pozwalają gospodarzom stworzyć zagrożenia.

11' Świetna piłka do Lukaku. Obrońcy Napoli zdołali jednak skutecznie zablokować podanie, które mogło dać Interowi sytuację sam na sam.

12' Pierwsza, znakomita okazja w meczu: Zieliński bardzo mądrze wykonuje rzut wolny i Anguissa oddaje strzał z pierwszej piłki. Ostatecznie nie trafia w bramkę, ale ta rutyna stałego fragmentu godna pochwały.

17' Napoli bardzo blisko prowadzenia. Piłka spada pod nogi Anguissy, a ten szybko obrócił się i oddał strzał. Onana zdezorientowany, ale szczęśliwie futbolówka mija słupek o milimetry.

19' Pierwszą, żółtą kartkę w tym meczu ogląda Gagliardini.

23' Gospodarze naciskają. Po odzyskaniu piłki Elmas popędził prawą stroną boiska, a jego dośrodkowanie znalazło głowę Osimhena. Uderzenie Nigeryjczyka trafia jednak w rękawice Onany.

30' Kvaratskhelia zagrywa dobrą piłkę do Osimhena, ale De Vrij świetnie wybija futbolówkę. Inter szybko wychodzi z kontrą, Correa wyprowadza akcję, podaje do Lukaku, ale jego strzał został zablokowany.

33' Krótkie wykonanie rzutu rożnego przez Napoli. Gagliardiniemu udało się wygrać pojedynek główkowy z Di Lorenzo, ale piłkę sięgnął Osimhen. Strzał z przewrotki w wykonaniu napastnika gospodarzy nie trafia jednak w bramkę.

42' Gagliardini kończy udział w tym spotkaniu. Włoski pomocnik obejrzał drugą żółtą kartkę i musi zejść z boiska.

45' Minuta doliczonego czasu w pierwszej połowie.

45'+1 Barella wypuszcza w bój Lukaku, a ten z ostrego kąta uderza w boczną siatkę! Świetna akcja Interu przed przerwą.

46' Rozpoczyna się druga połowa spotkania. Żadna z drużyn nie przeprowadziła zmian, a Inter gra w osłabieniu.

48' Ponownie Napoli ciekawie rozgrywa stały fragmet gry. Zieliński znajduje Di Lorenzo, ale jego mocny strzał na krótki słupek zatrzymuje Onana. Kolejny rzut rożny i tym razem Anguissa przenosi piłkę ponad bramką.

50' Bardzo groźna piłka posłana do Osimhena, ale wspólna praca De Vrija i Gosensa oddala zagrożenie.

58' Pierwsze zmiany w zespole gości. Brozovic i Acerbi zastępują Barellę i Bastoniego.

59' Zieliński spróbował uderzenia z dystansu, ale mocny strzał poleciał nad poprzeczką.

63' Bellanova przełamał atak Napoli i popędził prawą stroną. Jego dogranie na drugą stronę dało Gosensowi możliwość oddania strzału, ale na drodze piłki stanął Anguissa.

66' Co za obrona Onany! Kvaratskhelia ścina do środka i technicznie próbuje ustrzelić piłkę w okienku, ale bramkarz gości popisuje się fenomenalną paradą.

67' Anguissa daje prowadzenie Napoli. Po wielu próbach pomocnikowi udało się w końcu umieścić piłkę w siatce.

69' Gospodarze dokonują zmian. Osimhen i Elmas siadają na ławce, a na boisko wchodzą Simeone i Raspadori.

69' Raspadori z pierwszą swoją akcją w meczu i od razu z celnym strzałem. Onana efektywnie jednak wyłapuje piłkę. Elektryczna atmosfera na stadionie Armando Maradony po golu i Napoli próbuje podwyższyć prowadzenie.

74' Zmiany w obu zespołach. Inzaghi zmienia wahadła, wpuszczając Dimarco i Dumfriesa za Bellanovę i Correę, a w zespole gospodarzy zobaczymy Jesusa, który zastępuje Kima.

77' Napoli bardzo bliskie podwyższenia prowadzenia. Raspadori przejmuje piłkę i mija Onanę. Włoch za daleko wypuścił sobie jednak piłkę i nie dał rady skutecznie zakończyć akcji.

78' Inter postraszył dośrodkowaniem Gosensa i główką Dumfriesa.

80' Ofensywna zmiana Inzaghiego. Włoski trener zdejmuje Gosensa i wprowadza Lautaro Martineza.

82' GOAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAL! LUKAKU! 1-1! Inter odzyskuje piłkę po lewej stronie boiska, Dimarco sprytnie wrzuca w pole karne, a Lukaku świetnie wykańcza akcję.

83' Spalletti dokonuje kolejnych roszad. Gaetano i Politano zostają wprowadzeni w miejsce Zielińskiego i Kvaratskhelii.

85' Fenomenalne uderzenie kapitana Napoli. Di Lorenzo ponownie daje prowadzenie gospodarzom. 2-1.

89' Dimarco przejmuje piłkę i z bardzo dalekiej odległości próbuje zaskoczyć Mereta. Futbolówka ląduje na trybunach.

90' Cztery minuty dłużej potrwa jeszcze ten mecz.

90'+2 Dumfries przyspieszył prawą flanką i dograł dobrą piłkę w pole karne Napoli. Niestety nikt nie dobiegł do tego podania.

90'+3 Napoli wychodzi z groźną kontrą. Politano przedryblował pół boiska i oddaje strzał. Onana broni, ale piłka trafia do Simeone. Argentyńczyk jednak fatalnie spudłował.

90'+4 Gaetano ustala wynik spotkania na 3-1. Odzyskanie piłki w środku boiska gospodarzy, dwójkowa akcja Gaetano z Simeone i ten pierwszy kończy akcję strzałem.

Podsumowanie:

Napoli 3-1 INTER(0-0)
Strzelcy bramek:
67' Anguissa (N), 82' Lukaku (I), 85' Di Lorenzo (N), 94' Gaetano (N)

NAPOLI (4-3-3 ): 1 Meret; 22 Di Lorenzo, 13 Rrahmani, 3 Kim (5 Jesus 74'), 17 Olivera; 99 Anguissa, 68 Lobotka, 20 Zielinski (70 Gaetano 83'); 7 Elmas (81 Raspadori 69'), 9 Osimhen (18 Simeone 69'), 77 Kvaratskhelia (21 Politano 83').
Rezerwowi: 12 Marfella, 95 Gollini, 6 Mario Rui, 19 Bereszynski, 23 Zerbin, 31 Zedadka, 55 Ostigard, 91 Ndombele.
Trener: Luciano Spalletti.

INTER (3-5-2): 24 Onana; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 95 Bastoni (15 Acerbi 58'); 12 Bellanova (2 Dumfries 74'), 23 Barella (77 Brozovic 58'), 14 Asllani, 5 Gagliardini, 8 Gosens (10 Lautaro 80'); 90 Lukaku, 11 Correa (32 Dimarco 74').
Rezerwowi: 1 Handanovic, 21 Cordaz, 9 Dzeko, 20 Calhanoglu, 36 Darmian, 43 Akinsanmiro, 50 Stankovic.

Zawieszony na kolejne spotkanie: Elmas (N)
Ukarani żółtą kartką: Gagliardini (I) al 42' per doppia ammonizione
Doliczony czas gry: 1' - 6'.