Inzaghi: To jest finał

23 maja 2023 | 22:19 Redaktor: inter00 Kategoria:Ogólna

Już za nieco ponad 24 godziny Simone Inzaghi może zdobyć swoje 10 trofeum w karierze, jeśli Inter pokona w finale Coppa Italia Fiorentine. 47-latek wziął udział w konferencji przedmeczowej i podzielił się swoimi odczuciami przed tym spotkaniem.

- Nadal nie trenuje (Skriniar - dop. red.) z resztą zespołu. Będzie miał konsultacje w czwartek. Mógłby wrócić na dwa ostatnie mecze sezonu.

- To jest finał. Grałem już w nich zarówno jako faworyt, jak i ten słabszy. Ale to zawsze jest finał. Wiemy, z kim mamy do czynienia. Zmierzyliśmy się już w tym sezonie i potrafiliśmy wygrać, jak i przegrać. Nasz przeciwnik to zespół najwyższej klasy i w pełni zasługuje na to, aby znaleźć się w dwóch finałach. To będzie otwarty mecz. To jest finał, musimy być drużyną przez wielkie D interpretując różne momenty w meczu i obracając je na naszą korzyść.

- Jestem zadowolony i mam nadzieję kontynuować passę (dobrych występów - dop. red.), ale muszę podziękować chłopakom. W tym sezonie przeżyliśmy kilka nieszczęśliwych chwil, o których myślimy każdego dnia. Nigdy nie jest oczywiste, że dotrzesz do finału Coppa Italia a potem w lidze wrócisz do gry po kilku niepowodzeniach. Finał Ligi Mistrzów jest nieoczekiwany dla większości, ale wierzyliśmy w to od momentu losowania.

- Trzeba myśleć o jednym meczu na raz. Zostało nam ich 4, a każdy z nich jest pozornie ważniejszy od poprzedniego. Chłopcy grali w wielu finałach w tym sezonie. Jutro zagramy nasz 16 mecz w ciągu 53 dni, a potem zostaną nam jeszcze 4 spotkania do rozegrania. Dobrze poradziliśmy sobie z zarządzaniem naszą energią. Jesteśmy trochę rozczarowani utratą Mkhitariana i Skriniara, ale przy takiej ilości spotkań nieobecności są nieuniknione.

- Nie będziemy zajęci finałem Ligi Mistrzów. Wiemy ile poświęcenia kosztowało nas dotarcie tutaj. Jedyną rzeczą, której na pewno nam nie zabraknie, jest zaangażowanie. Zarówno my, jak i nasz przeciwnik, będą chcieli zdobyć to trofeum. Będziemy musieli wspólnie odpowiednio zarządzać sytuacjami w tym meczu.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

Garon_92

Garon_92 24 maja 2023 | 08:12   

Liczę na wygraną w 90 minut takie 3:1 ale wiem że to będzie trudny mecz każdy dochodząc do finału chce wrócić z pucharem zobaczymy czyja woła zwycięstwa wygra


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich