Jest decyzja UEFA w sprawie Szymona Marciniaka

2 czerwca 2023 | 13:06 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Niedawno Szymon Marciniak wziął udział w konferencji z udziałem polityka Sławomira Mentzena. Wydarzenie to sprawiło, że wokół sędziego wyznaczonego na finał Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City i Interem rozpętała się medialna burza. W grę wchodziło nawet odsunięcie go od prowadzenia finału. Dziś jednak pojawił się oficjalny komunikat UEFA w tej sprawie:

W związku z oświadczeniem pana Marciniaka, UEFA przyjmuje jego głębokie przeprosiny i wyjaśnienie. UEFA skontaktowała się również z organizacją pozarządową "NEVERAGAIN", która jest powiązana z siecią FARE i zgłosiła początkowe obawy dotyczące zaangażowania pana Marciniaka w wydarzenie. Poprosili, aby pan Marciniak nadal pełnił rolę sędziego w nadchodzącym finale Ligi Mistrzów UEFA, stanowczo twierdząc, że jego usunięcie podważyłoby promowanie antydyskryminacji.

Na podstawie dostarczonych informacji UEFA potwierdza, że pan Marciniak pełnić będzie funkcję sędziego w finale Ligi Mistrzów UEFA 2023.

UEFA jest zaangażowana w tworzenie włączającego, pełnego szacunku i fair-play środowiska piłkarskiego oraz stanowczo sprzeciwia się nienawiści, dyskryminacji i nietolerancji. Ponownie podkreślamy nasze zaangażowanie w promowanie jedności, szacunku i fair play w pięknej grze.

Z niecierpliwością oczekujemy emocjonującego finału Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy Manchesterem City a FC Internazionale Milano w przyszłym tygodniu na Stadionie Olimpijskim im. Atatürka.

Źródło: uefa.com

Polecane newsy

Komentarze: 29

Kiksu

Kiksu

2 czerwca 2023 | 13:12

I bardzo dobrze ale niech to będzie nauczka jak media potrafią szybciutko kogokolwiek zdyskredytowac.

castillo20

castillo20

2 czerwca 2023 | 13:21

Pomimo szczęśliwego finału tej sprawy, dla mnie to i tak jest skok na wolność, a o samej uefie mam gorsze zdanie niż o szczurze z kanału roznoszącego dżumę. Tfuu

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski

2 czerwca 2023 | 14:11

Niesmaczne jest, że zrobiła się z tego taka afera i że groziło mu odsunięcie, ale z drugiej strony moim zdaniem zrobił ogromną głupotę idąc tam, zwłaszcza teraz

Garon_92

Garon_92

2 czerwca 2023 | 15:25

Wziął udział w spotkaniu na którym mowa była o ekonomii biznesie i motywacji do działania no faktycznie głupota że poszedł... Głupota jest to że ktokolwiek zrobił z tej bezpodstawnej podjebki taki show. UEFA nakładając nawet chwilowe zawieszenie ośmieszyła się totalnie biorąc pod uwagę że do meczu jeszcze tydzień i spokojnie można było to jednego dnia rozstrzygnąć. Angole podobno maczali palce żeby odsunąć Marciniaka, obleciał ich strach bo wiedzą że Szymek nie da sobie naskoczyć i nie będzie faworyzowania arabusow przepraszam angielskiej piłki

turbocygan

turbocygan

2 czerwca 2023 | 15:41

Jak dla mnie, to może trzymać sobie w chacie obrazy Adolfa, hajlować do lustra, dopóki nikomu nie wyrządza krzywdy i nie propaguje tego publicznie. Totalne przegięcie pały, śmiało można nazwać to prześladowaniem. Świat bardzo mocno skręca ku komunizmowi, jakby mało tego było w przeszłości. To daje do myślenia :)

ArturO888

ArturO888

2 czerwca 2023 | 15:51

Sport nie powinien być mieszany z polityką. Niestety w dzisiejszym pseudo-postępowym świecie, poprawność polityczna, ku nieszczęściu w wydaniu lewackim, wchodzi z brudnymi butami w każdą sferę życia, wliczając w to również sport. Przede wszystkim istotne powinny być umiejętności i jakość pracy sędziego Marciniaka, która stawia go w roli jednego z najlepszych o ile nie najlepszego na tą chwilę arbitra piłkarskiego.

A co do ludzi piszących "zrobił głupotę idąc TAM"? Co oznacza groźnie wybrzmiewające słowo TAM? Czy poszedł w jakieś zakazane miejsce, gdzie robi się coś złego, łamie się prawo, itp.? Chłop dostał zaproszenie na konferencję biznesową, jako gość honorowy, skorzystał z niej, co innym do tego? Ci którzy go krytykują i ci którzy ten donos zgłosili zapewne nawet nie wysłuchali żadnego z wystąpień na gali Everest, ponieważ prawdopodobnie i tak nie zrozumieli by nic z tego o czym się tam rozmawiano. Nie od dziś wiadomo, że lewactwu podstawy ekonomii, tak samo jak termin ciężka praca - są czymś obcym. Być może po tym zdarzeniu choć części społeczeństwa otworzą się oczy i zobaczą że lewactwo to rak, rozkładający Europę...

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski

2 czerwca 2023 | 16:17

Artur zgadzam się z Tobą i mam podobne zdanie na temat lewactwa, ale nadal mimo to uważam że zrobił głupotę z osobistego punktu widzenia. Mógł przewidzieć to całe idiotyczne i bzdurne zamieszanie. Teraz zamiast skupiać się na swojej pracy, będzie musiał się wszędzie zmagać z nie mniej głupimi pytaniami na ten temat i ogólnie być rozproszony sprawami pobocznymi. To wszystko jest chore. (edycja 2023.06.02 16:18 / Paweł Świnarski)

oster

oster

2 czerwca 2023 | 16:53

Ja nie bardzo rozumiem co ten łysy debil tam robił bo przecież powszechnie wiadomo że sędziowie piłkarscy to idioci i z biznesem nie ma nic wspólnego ten łysy gamoń.

Oba

Oba

2 czerwca 2023 | 16:59

@up po twoim komentarzu widać, że nie bardzo rozumiesz. Na tą konferencje zapraszani są nie tylko ludzie z biznesami, ale ludzie, którzy w swojej dziedzinie wspięli się na szczyt. Nikt nie ma wątpliwości, że Marciniak do tej drugiej grupy ludzi się zalicza. No może prawie nikt.

vnm

vnm

2 czerwca 2023 | 17:31

Marciniak po robocie może sobie robić co tylko chce. Tak jak każdy. A że żyjemy w coraz bardziej popierdolonym świecie i jakimś spierdolinom życiowym nie pasuje że poszedł na jakąś prywatną, zamkniętą konferencje to już pokazuje że koniec jest bliski.

damianekk1985

damianekk1985

2 czerwca 2023 | 17:51

Lewactwo razem z kapitalizmem tworzą nowy komunizm . Nawet jeśli Marciniak ma inne poglądy to jego sprawa i bardziej by się ośmieszyli przynajmniej w naszych oczach jak bardzo za pomocą bata próbują wpłynąć na nasze myślenie

Maradon.

Maradon.

2 czerwca 2023 | 18:07

Nigdy więcej "nigdy wiecej"

ArturO888

ArturO888

2 czerwca 2023 | 18:19

@Paweł, ale nie da się przewidzieć takich rzeczy. Jest wolnym człowiekiem, ma prawo robić co mu się podoba, dopóki nie ingeruje w czyjaś wolność. Odniósł sukces w swojej dziedzinie, byli tam również ludzie którzy odnoszą sukcesy w swoich dziedzinach, co złego w tym że zechcieli się spotkać i wymienić poglądy. Marciniak jak każdy człowiek płaci również podatki, czy należy dla przykładu upolityczniać fakt, gdyby korzystał z doradztwa podatkowego w kancelarii Mentzena? Przecież to chore. Sens tej całej afery jest taki, że jest nowa siła na polskiej scenie politycznej, spoza postmagdalenkowego układu, prawica, której w Polsce od dawna nie dopuszczano do władzy. Za wszelką cenę obecne układy chcą pokazać że nie wolno się z nimi zadawać, nawet będąc znanym i lubianym sędzia piłkarskim, bo może za to grozić kara i separacja z życia publicznego. W lewicowym rozumowaniu tolerancja działa tylko w jedną stronę.

Poza tym dobrze się stało że jednak będzie ten mecz sędziował, bo jest dobry w swoim fachu i oby był szczęśliwy dla Interu. Pozdrawiam

Lord Nord

Lord Nord

2 czerwca 2023 | 18:42

Panie i Panowie
Spotkanie bylo organizowane przez osobę (i partię) o poglądach rasistowskich, homofobicznych oraz antysemickich.
Osobę plującą na organizacje europejskie oraz miedzynarodowe. Radzę doczytać, że wielu zaproszonych gości po zapoznaniu się z prawdziwym powodem organizacji imprezy oraz kto za tym stoi odmówiło lub odwołało swoje przybycie,
np. twórca marki 4F.
Druga sprawa, sędzia jest osobą publiczną i sam Listkiewicz przyznał, że musi być apolityczny. Więc przestańmy mówić, ze nic się nie stalo.
Po trzecie, pojecie lewaka oznacza tolerancję wobec innych. W kraju jak to wy opisujecie lewackim każdy żyje jak chce tylko ma przestrzegać prawa. Mieszkam w Norwegii. Prawdziwa wolność, polecam.
W kraju rządzonym przez prawicę żyje sie tak jak słuszna linia partii tego chce, wtedy nie łamie się prawa. Radzę pojechac do Oświęcimia i zobaczyc jak wyglądają rządy nie lewaków. Gazowano tam gejów, Romów, Żydów, Polaków itd... oraz wszystkich którzy chcieli żyć inaczej niż zakładała to sluszna linia parti (wtedy NSDAP).
Zresztą obecna prawica pokazala jak ładnie łamie Konstytucję, prawa kobiet, mniejszości wyznaniowych, itd... Wolności i równości nie domagała sie za krwiożerczego kapitalizmu prawica.
Poczytajcie kto?
Ps. Cieszę sie, że Polak posędziuje. Jeden sukcesik już jest. Czas na Inter. Forza Inter!!!
Pozdrawiam Wszystkich.

Rahi

Rahi

2 czerwca 2023 | 18:57

Gdyby poszedł na tęczową paradę, gdzie też wykrzykuje się pogardę dla pewnych grup społecznych, lewactwo lizałoby się po jajkach, że wolność. Poszedł w miejsce gdzie byli ludzie niekoniecznie ulegli europropagandzie, dostał po łapach. Taka to właśnie tolerancja dla wszystkich (swoich)

Mandrin

Mandrin

2 czerwca 2023 | 19:04

Dobrze się wszystko skończyło, to najważniejsze. Mam pytanie…. Jest jakaś ustawka do kina w Warszawie na mecz? :) (edycja 2023.06.02 19:05 / Mandrin)

Lord Nord

Lord Nord

2 czerwca 2023 | 19:43

Rahi
Dużo wiesz o lizaniu po jajkach na paradach równości, hasłach itp...
Widzę, stały bywalec?

ArturO888

ArturO888

2 czerwca 2023 | 20:33

@Lord Nord, jak to jest w takim razie z tą tolerancją wśród lewactwa? Można wyznawać wartości prawicowe, czyli brak socjalizmu, wolny rynek, a jeżeli chodzi o światopogląd wartości takie jak rodzina, wiara. Czy to nie jest dozwolone w wyzwolonym i postępowym świecie?

Po drugie, jeżeli nazywasz obecne rządy prawicowymi, to niewiele jednak wiesz o tym co się dzieje w Polsce. Prawica w Polsce po odzyskaniu niepodległości jeszcze nigdy nie sprawowała władzy. Pis to socjaliści, partia lewicowa, afiszująca się jako katolicka.

Odwołanie do nsdap raczej słabe bo to również byli socjaliści.

Z tego co pamiętam z ostatnich lat to partia Mentzena jako jedyna stawała w obronie wolności słowa i wolności obywatelskich, choćby podczas kowidowej paranoi.

Generalnie najlepiej byłoby, aby sport pozostał sportem, a jak wiadomo UEFA jest organizacją upolitycznioną, w odchyleniu na lewo. Przykładowo za transparenty upamiętnianące Powstanie Warszawskie potrafili nakładać kary, a za propagowanie symboli komunistycznych kar już żadnych nie ma. Tak właśnie wygląda lewacka logika i sprawiedliwość.

HeyaMakumba

HeyaMakumba

2 czerwca 2023 | 21:23

Później polecam np jechać do Katynia Lord Nord żeby zderzyć się z rzeczywistością ...

Lord Nord

Lord Nord

2 czerwca 2023 | 21:27

Wywolany do tablicy Artur 0888 pozdro.
Zyje w Norwegii czyli nazywanym przez wielu lewackim krajem.
Wiara, rodzina nie jest tu atakowana. Każdy żyje jak chce. Wyznaje swojego Boga. Podatki na daną wspólnotę wyznaniową są na podstawie deklaracji.
Są prawdziwe programy wsparcia rodziny tj. prawdziwa bezplatna edukacja dzieci oraz opieka zdrowotna, dostępne żłobki, przedszkola, opieka oplacanych przez gminy opiekunów osób starszych oraz niepelnosprawnych. Jest też coś w rodzaju naszego 500 plus, tylko wnioski są prostrze.
Taka prawdziwa pomoc rodzinie.
Były parady rownosci, były tez marsze nacjonalistów. Wolność słowa pelna.
Słuchałem kiedyś Brauna, mówił wprost czego chce zakazać. W mojej opinii, chcial ograniczyc moje podstawowe prawa.
Ps. Nasza zjednoczona prawica ta Kaczyńskiego ma wiele z socjalizmu ale nie dlatego, ze tak chcą. Oni kupuja głosy.
A dlaczego poparcie. To tak jak z szlachatą i chłopami.
Szlachta cos czasem im obiecała ale pańszczyznę zniesli oraz ziemię nadali im zaborcy. Proste.
Zaś nazywam PiS prawicą bo w mojej opinii wprowadzaja katotaliban w Polsce. Zaś zasady Korwina Mikke o wolnorynkowej gospodarce skończyły się jak dostal się do Europarlamentu i pensja z tego tytułu jakoś już mu nie przeszkadza.
Czyli Euro dobre, zasady mam w d...
Ps. Co do historii.
Czystość rasy, rasy panów to nie socjalizm.
To nazizm. Nazwa zaczyna się od Narodowo - Socjalistyczna itd... samo połączenie slabe. Zas bojówki hitlerowskie tepily socjalistów.
Ps. To forum fanów, chętnie podyskutuję z drugim fanem Interu na różne tematy. Pomysl jak mozemy nawiązać bezpośrednio kontakt. Pozdro

Lord Nord

Lord Nord

2 czerwca 2023 | 21:29

Stalinizm to nie socjalizm i równość. To komunistyczny totalitaryzm.
Pochodzę ze wschodu, o Katyniu wiem uwierz mi aż za duzo.

HeyaMakumba

HeyaMakumba

2 czerwca 2023 | 21:36

Z resztą jeden pies czy NKWD czy NSDAP to i to narodowy socjalizm. Matka Lenina była pochodzenia żydowsko-niemiecko-szwedzkiego. Tak jak napisał turbocygan, Marciniak może być kim chce i wyznawać co chce i nic tobie, ani mnie, ani nikomu innemu do tego. Nikt nie ma prawa mu nic narzucać.

HeyaMakumba

HeyaMakumba

2 czerwca 2023 | 21:43

No to siedź sobie w tej Norwegii skoro tam jest tak fajnie. Co ci do tego czy tutaj jest PIS czy Konfa czy PO. Żyjesz tam to tam się udzielaj, a nie nas chcesz prostować na odległość, a później nie ty tylko my dostaniemy po dupie od speców ala Sikorski czy zbawca Tusk. (edycja 2023.06.02 21:44 / HeyaMakumba)

Lord Nord

Lord Nord

2 czerwca 2023 | 22:02

Mam prawo sie udzielać, bo to forum fanów i każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Sprawa dotyczyła sędziego ktory będzie sędziował mecz mojego ukochanego klubu. Wolę aby był aoolityczny oraz wolny od uprzedzeń. Tyle.
Po drugie nikomu nic nie narzucam tylko wyrażam zdanie. Nikt Ci nie dal prawa wydawać mi poleceń ani mnie cenzurować.
Ps. Sikorskiego i Tuska nienawidze podobnie jak Pisu. Mam innych liderów. Moja sprawa, moje prawo. To jest demokracja. Wolność poszanowania jednostki. Tyle.

HeyaMakumba

HeyaMakumba

2 czerwca 2023 | 22:05

No czyli jednak jest ta wolność. Już teraz widzisz różnice ;) zobaczymy czy Norwegia nie skończy jak Szwecja z tym lewym kursem. Udzielaj się udzielaj, przepraszam najmocniej :) (edycja 2023.06.02 22:06 / HeyaMakumba)

Lord Nord

Lord Nord

2 czerwca 2023 | 22:35

Nie ma za co.
Ps. W Szwecji popelniono błędy tworzac slamsy. Norweskie miasta wyglądają inaczej.
Obaj dbajmy o wolność, prawdziwa. Każdy jak chce.
Dobranoc

SINDBADSZYDERCA

SINDBADSZYDERCA

3 czerwca 2023 | 08:54

Nic się nie stało. To było tylko spotkanie z faszystami...

ArturO888

ArturO888

3 czerwca 2023 | 09:42

Propagowanie faszyzmu jest w Polsce zabronione, więc biegnij jeden z drugim do prokuratury złożyć donos, jeżeli macie podstawy twierdzić, że to spotkanie faszystów. Mnie to bardziej wygląda na spier***enie umysłowe i używanie słów których znaczenia się nie zna.

Lord Nord

Lord Nord

3 czerwca 2023 | 11:32

Artur 0888
Nie obrażaj innych.
Tego spotkania biznesowego w ramach kampanii wyborczej nikt nie nazwal propagowaniem faszyzmu.
Jednak poglady takie jak antysemityzm, rasizm, homofobia oraz nienawisc do Unii Europejskiej lidera spotkania (organizatora) z chęcią do wykluczenia tych grup z życia spolecznego daleko od faszyzmu już nie są. Dlatego wielu ludzi swiata biznesu odmówiło lub odwołało swoje wystapienia. Uwazam, tez, ze sedzia jako apolityczny na jutrzejszy marsz tez nie powinien iść. Bo to jest wlasnie apolitycznosc. Niestety gdy sie pewne funkcje wykonuje sa pewne ograniczenia. Proponowalem i proponuje dyskusję na takie tematy ale w pozytywnym tonie. Pozdrawiam Wszystkich!
Ps. Forza Inter!
Za tydzień piekny wieczór które ku mojej dumie posedziuje Polak. Trzymam kciuki.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich