Lautaro: Spełnienie marzeń dla nas wszystkich

5 czerwca 2023 | 15:45 Redaktor: inter00 Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Lautaro Martinez wziął udział w magazynie piłkarskim UEFA przed wielkim finałem Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi City. Argentyńczyk mówił m. in. o tym, ile znaczy dla niego ten finał i o roli Argentyńczyków w zespole Nerazzurrich.

- Nie ma wątpliwości, że City jest jedną z najlepszych drużyn na świecie. Grają w stylu, który naprawdę lubię i będą ciężkim przeciwnikiem do pokonania. Ale zmierzyliśmy się z bardzo trudnymi zespołami podczas fazy grupowej i pucharowej i radziliśmy sobie bardzo dobrze. Powinniśmy spróbować się tym cieszyć, ponieważ gra w finale Ligi Mistrzów nie jest czymś, co robisz codziennie. To będzie spełnienie marzeń dla nas wszystkich. Więc wszystko, co pozostało do zrobienia, to ciężka praca i gra tak dobra, jak to możliwe. A potem miejmy nadzieję, że wygra lepsza drużyna i podniesiemy puchar na koniec meczu.

- Mój gol w półfinale z Milanem był jednym z najważniejszych w mojej karierze. Nie ze względu na jego piękno, ale ze względu na to, jak ważny był. Za wielkość i piękno, które reprezentował. Zdobycie bramki jest wyjątkowe, więc wyobraź sobie, jak wyjątkowa jest bramka w takim spotkaniu. Ważne jest to, że moi koledzy z drużyny mogli się dobrze bawić. Nawet kibice, co pozwoliło uspokoić drużynę. Wiedzieliśmy, że jeśli zdobędą bramkę, to wszystko może się szybko zmienić. Więc kluczowe było to, żeby zmniejszyć niepokój i się zrelaksować.

- Od dnia, w którym przybyłem do tego klubu Argentyńczycy sprawili, że poczułem się, jak część rodziny. Jakbym tu dorastał. I to jest ważne dla każdego zawodnika. Wiedziałem, że było tu dużo Argentyńczyków. Milito, Zanetti, Cambiasso, Samuel, oni wszyscy wykonali niesamowitą robotę w tym klubie. Noszenie tej samej flagi to duża odpowiedzialność. Jestem bardzo dumny z tego, co tutaj osiągam i ciągle mówię, że muszę walczyć, aby osiągnąć więcej.

- Lukaku i Dzeko to dwaj różni zawodnicy. Edin lubi mieć piłkę, schodzi głębiej, łączy się z kolegami z drużyny. Tymczasem Lukaku ma tendencje do tworzenia przestrzeni dla drugiego napastnika. Bardzo dobrze się z nimi dogaduje. Staram się do nich dostosować i robić wszystko, czego potrzebuje zespół. Jeśli będę musiał atakować po bokach, aby zrobić miejsce dla Edina, to to zrobię i to samo tyczy się Romelu.

- Zawsze ważne jest, aby wiedzieć, jak chcemy grać i rozumieć pomysły trenera. Zmiany nie oznaczają, że wszystko się ułoży, więc kiedy masz jasne pomysły i przestudiujesz mecze i przeciwników, to sprawy stają się o wiele łatwiejsze. Bardzo dobrze dogadujemy się z trenerem, ponieważ jest świetny w tym, co robi i dobrze przygotowuje się do wszystkich spotkań.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 2

oster

oster

5 czerwca 2023 | 18:21

I pomyśleć że gość jest najgorszym zawodnikiem ostatnich MŚ i pierwszym przypadkiem w historii gdzie najgorszy zawodnik turnieju wywodzi się ze zwycięskiej reprezentacji...

pasek_9

pasek_9

5 czerwca 2023 | 21:27

Życzę Tobie abyś pozostał z nami i był jak Javier Zanetti


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich