Dimarco: Mecz z Barceloną punktem zwrotnym

9 czerwca 2023 | 06:30 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Skrzydłowy Interu Mediolan, Federico Dimarco, wskazał na mecz Ligi Mistrzów z Barceloną jako punkt zwrotny w tym sezonie.

W rozmowie z włoskim magazynem Rivista Undici, cytowanym przez FCInterNews, 25-latek zaznaczył również znaczenie gry w drużynie narodowej Włoch dla swojego rozwoju.

To jest sezon rozwoju dla Dimarco

Może to nie był dokładnie sezon przełomowy. W poprzednim sezonie skrzydłowy regularnie występował w barwach Nerazzurrich. Jednak w tym sezonie Dimarco stał się podstawowym zawodnikiem i kluczowym graczem. 25-latek miał świetne podania i dośrodkowania, a także przywództwo i pasję do zespołu.

Punkt zwrotny dla Dimarco wydaje się nastąpił jesienią. Sam zawodnik Interu może wskazać konkretne mecze, kiedy rzeczywiście poczuł, że coś się zmieniło. Dimarco wymienia mecz z Barceloną jako kluczowy moment:

- Mecze z reprezentacją narodową zmieniły mnie - powiedział Dimarco. - Dodam także mecz przeciwko Barcelonie w tym samym okresie. To były mecze, które uczyniły mnie zupełnie innym zawodnikiem. Gdy zawsze grasz, rozgrywasz ważne mecze, zyskujesz pewność siebie i świadomość swoich możliwości. Dla mnie to był punkt zwrotny. Pod względem mentalnym i sportowym. Aby osiągnąć pewien poziom, musisz rozgrywać wiele takich meczów. Gdy je rozgrywasz, zdajesz sobie sprawę, gdzie się znajdujesz.

O swojej osobistej przyjaźni z Lukaku Dimarco powiedział:

- Widujemy się poza boiskiem cały czas Byliśmy w kontakcie nawet gdy byłem w Veronie. Mamy doskonałe relacje, rozmawiamy o piłce nożnej, ale także o naszym życiu prywatnym. A wieczorami gramy przeciwko sobie na PlayStation - powiedział Dimarco o swojej przyjaźni z Lukaku.

Źródło: sempreinter

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich