Finał LM: City 1-0 Inter

10 czerwca 2023 | 19:51 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Manchester City pokonał Inter 1-0 w finale Ligi Mistrzów w Stambule po bramce Rodriego. Inter spisał się bardzo dobrze w tym meczu, jednak za zabrało szczęścia. Możemy być dumni z naszej drużyny mimo porażki. Więcej informacji później.

MANCHESTER CITY (3-2-4-1): 31 Ederson; 6 Akè, 3 Dias, 25 Akanji; 5 Stones (82' 2 Walker), 16 Rodri; 20 Bernardo Silva, 17 De Bruyne (36' 47 Foden), 8 Gundogan, 10 Grealish; 9 Haaland.

Ławka: 18 Ortega, 33 Carson, 4 Phillips, 14 Laporte, 19 Alvarez, 21 Gomez, 26 Mahrez, 32 Perrone, 80 Palmer, 82 Lewis.

Trener: Pep Guardiola.

INTER (3-5-2): 24 Onana; 36 Darmian (84' 33 D'Ambrosio), 15 Acerbi, 95 Bastoni (76' 8 Gosens,); 2 Dumfries (76' 12 Bellanova), 23 Barella, 77 Brozovic, 20 Calhanoglu (84' 22 Mkhitaryan), 32 Dimarco; 9 Dzeko (56' 90 Lukaku), 10 Lautaro.

Ławka: 1 Handanovic, 21 Cordaz, 5 Gagliardini, 6 De Vrij 11 Correa, 14 Asllani, 37 Skriniar.

Sędzia: Marciniak (POL).

Asystenci: Sokolnicki, Listkiewicz (POL).

10 czerwca 2023 | 19:57

Liczyłem jednak na lukaku no nic obyśmy niezalowali takiej decyzji. Gryźć trawę i pięknie cierpieć jak to conte mówił. Niech wygra lepszy

Navi10

Navi10

10 czerwca 2023 | 20:00

Dajcie z siebie krew pot i łzy. My daliśmy wam już wieczna miłość. Tylko zwycięstwo!

10 czerwca 2023 | 20:29

Jedziemy z angolami! Gryziemy trawę i wierzymy do końca! Jazda!! FORZA INTER!

Bartek2301

Bartek2301

10 czerwca 2023 | 20:37

Teraz cały czas mam w głowie słowa dreams come true z 2010 roku, więc niech chłopaki uciszą wszystkich tych, którzy lekceważą Inter. Forza!

Sebastian Miakinik

10 czerwca 2023 | 20:41

Forza Inter!!!!!

10 czerwca 2023 | 20:44

No cóż Panowie. Niech moc będzie z nami! Forza Inter!
p.s. ciekawe czy będą przed nami klękać już na starcie ;D (edycja 2023.06.10 20:45 / maestro84)

10 czerwca 2023 | 20:46

OMG Dzeko, murujemy i trzymamy Lukaku od 60 min, na karne?

10 czerwca 2023 | 20:52

Kochani życzę abyśmy mogli spełnić marzenie, wrócić do dnia sprzed 13 lat i podnieść puchar w górę. Niekiedy się nie zgadzamy ze sobą ale dziś jesteśmy rodziną. Forza Inter Per Sempre !!

10 czerwca 2023 | 22:00

Trzeba wierzyć! Jeszcze z 10 minut i dawać Lukaku, żeby tylko chłopaki wytrzymali fizycznie. (edycja 2023.06.10 22:01 / Bartek2301)

10 czerwca 2023 | 22:24

Inter to wygra już to widzę

10 czerwca 2023 | 22:59

Dobry to był sezon. Dobry to był mecz. Wstydu nie ma. Trochę zbyt bojaźliwie zagraliśmy w ataku do momentu utraty bramki. Ale to już przeszłość. Nie byliśmy dziś gorsi i na ten finał zasłużyliśmy. Powinno nam coś wpaść, nie wpadło. Zabrakło szczescia

el_loco

el_loco

Lukaku znowu z 2 metrów nie trafia.
Mimo to możemy być dumni :) Forza Inter!

Paulo82

Paulo82

10 czerwca 2023 | 23:00

Wstydu nie było. Zabrakło szczęścia. Barella dzisiaj wyjątkowo irytujący.

Maul

Maul

10 czerwca 2023 | 23:01

Brawo Lukaku, świetny występ! Nie zapomnę go nigdy kurwa!

rafał bownik

Chwała chłopakom za walkę do końca. Postawili się miliardowemu golemowi. Zabrakło trochę szczęścia, ale ja jestem z nich dumny. A w następnym sezonie scudetto jest nasze.

bonjovi100

bonjovi100

10 czerwca 2023 | 23:03

Ajj szkoda. Zobaczyliśmy City które się momentami desperacko bronili co oznacza, że chłopaki dali z siebie wszystko. Brawo.
Lukaka miał zbawić, a z 3 metrów nie trafia, nie podaje w dobrej sytuacji na czysto bodaj Barelli i do tego blokuje strzał Dimarco. Lautaro też mógł wystawić patelnie Brozovicowi.
No szkoda, ale brawo za walkę. Wynik i tak ponad stan!

10 czerwca 2023 | 23:04

Dziękuję Inter
Dziękuję Chłopakom
To był piękny sezon
Jesteście wielcy

Sprawiliśmy, że przez długi czas gwiazdorom z City plątały się nogi i za to wielkie brawa! Zabrakło szczęścia.

10 czerwca 2023 | 23:06

Brawo dla chłopaków za walkę zagraliśmy na prawdę dobry mecz na tle tego kosmicznego City ale ciężko się gra jak się ma sędziego przeciwko sobie bo wg mnie prawie każda sporna sytuacja na korzyść City. Forza
INTER

Bonhart25

Bonhart25

10 czerwca 2023 | 23:08

Ciekawe ile znowu lat poczekamy na następny finał CL?

acmilanowek

acmilanowek

10 czerwca 2023 | 23:09

Dzis najbardziej podobal mi sie Dimarco.
Nie spodziewalem sie, ze bedzie taki dobry.
Romelu najpierw zablokowal strzal Dimarco a nastepnie trafil w bramkarza z 2 metrow.
Niedlugo wszyscy zapomna jak Inter gral ale my bedziemy pamietac. Dzieki za ten mecz

To my prowadziliśmy ten mecz, nie City, cóż. Pech.
Dimarco najlepszy.
Forza sempre, brawo dla chłopaków i dla City również. (edycja 2023.06.10 23:10 / Lambert)

10 czerwca 2023 | 23:11

Za rok się znowu meldujemy. Kto jak nie my? Angole mieli pełne pantalony przez całe ostatnie 20 minut. Pogubieni byli jak dzieci we mgle. Piękny to był widok, przepiękny. Oni nie sobie zawdzięczają to że wybronili wynik, tylko naszej nieskuteczności. Niech się cieszą, ale świat zobaczył WIELKI INTER

10 czerwca 2023 | 23:13

Mega mi zaimponowała dojrzałość z jaką graliśmy. Jak ta drużyna się mocno nie rozpadnie w okienku transferowym to naprawdę mamy szansę na wieki sezon

10 czerwca 2023 | 23:14

Dla mnie i tak jesteście zwycięzcami Chłopaki

Dziarski

Dziarski

10 czerwca 2023 | 23:15

szkoda... ale jak przegrywać to tak. rozwaliło mnie jak zobaczyłem, że wchodzi belanowa...

SeaVent

SeaVent

10 czerwca 2023 | 23:20

Dziękuję za ten sezon wstydu nie ma.
Tylko duma rozpiera panowie tanio skóry nie sprzedali.
Forza Inter!

10 czerwca 2023 | 23:21

Naprawdę szkoda bramk z dupy, city marne, jest żal, ale GODNIE!!!

10 czerwca 2023 | 23:22

Szkoda. Dumny z chłopaków.

blo

blo

10 czerwca 2023 | 23:24

Solo Inter dziś bylismy blisko i tak kocham ten klub mimo ze prowadziłem stronę Man city hehe to i tak Inter Forever mysle ze byśmy wyłączyli graczom internet i by zagrali to co ostatnie 2 miesiące czyli ofensywnie by nie było co zbierać No i ta klątwa Lukaku…

Morfo

Morfo

10 czerwca 2023 | 23:25

Trochę zabrakło szczęścia ale i tak sezon udany. Piekna laurka dla Dambrosio i fakos dla Skriniara.

KVM

KVM

10 czerwca 2023 | 23:27

Gdyby ktos mi powiedzial przed sezonem, ze Inter dojedzie to finalu LM, to zasmialbym sie mu w twarz. Super sezon, LM zabezpieczona, puchar nasz, final LM osiagniety, Inter przypomnial o swojej potedze w Europie! Zmiany sa potrzebne, ale jest juz na czym budowac ekipe na nast sezon.

10 czerwca 2023 | 23:28

To jest te Manu City co miało nam do przerwy trafić 3 bramki ? Nie oni wygrali tylko my przegraliśmy. Jestem dziś dumny z chłopaków. Forza Inter.

ArturO888

ArturO888

10 czerwca 2023 | 23:32

Wielki żal, bo niewiele brakło, aby doprowadzić choćby do dogrywki. Śmiem twierdzić, że Inter stworzył więcej dobrych sytuacji pod bramką. Tak jak już kilka osób zauważyło, ja też uważam że Dimarco był najlepszy na boisku, świetny mecz w jego wykonaniu. Szkoda tej poprzeczki, bo należał mu się ten gol. Poza tym bardzo dobre wejście Mkhitaryana i Gosensa. Acerbi zgasił kompletnie Haalanda. Onana świetny, przy bramce bez szans. Kto wie czy gdyby ten słaby dzisiaj Dzeko nie był w sytuacji Lukaku z końcówki...nie ma co gdybać, była walka, było zaangażowanie, przegrana dzisiaj to żaden wstyd. Wypada w tym momencie podziękować zespołowi i trenerowi za mimo wszystko dobry sezon. Dać mu pracować dalej, wzmocnić drużynę i w kolejnym sezonie Scudetto wróci do właściwej części Mediolanu. Forza Inter!

Bartek2301

Bartek2301

10 czerwca 2023 | 23:33

Wielka szkoda, ale trzeba być dumnym z Interu. Oby tylko w lato jakoś wzmocnić zespół i się nie zatrzymywać.

11 czerwca 2023 | 00:21

Gdy przegraliśmy finał Ligi Europy trzy lata temu, w następnym roku zdobyliśmy scudetto. Porażki uczą, oby tak było tym razem. Dzisiaj niewiele zabrakło, zagrania z pazurem, odważnie. Mecz ogólnie był na remis, a 20 minut na odrobienie wyniku okazało się za mało, bo żaden z naszych napastników nie miał dzisiaj swojego dnia. Dzięki za wspaniały sezon w LM, forza Inter!

11 czerwca 2023 | 01:16

Jestem dumny z bycia kibicem Interu. Nie byliśmy dzisiaj gorsi, a były sytuacje, gdzie mogliśmy zdobyć bramkę. Niestety się nie udało. Głowa do góry i lecimy dalej, Forza!!!

11 czerwca 2023 | 01:40

Nie było wstydu, bardzo dobry mecz ale cholera, smutno jest, zwłaszcza że tak niewiele brakowało by mogło być pięknie, a następny finał może być albo za kilka lat albo za kilka dekad.

11 czerwca 2023 | 01:53

:(

11 czerwca 2023 | 06:22

Brawo za sezon i za walkę! FORZA INTER!!

11 czerwca 2023 | 07:45

(edycja 2023.06.12 09:23 / Paweł Świnarski)

11 czerwca 2023 | 09:54

Wielkie rozczarowanie i ogromny ból po niezasłużonej porażce. Niestety przegraliśmy przez brak skuteczności to bardzo wkurza bo jeśli nie wykorzystujemy przynajmniej jednej znakomitej sytuacji to nie da się wygrać finału. Należą się jednak naszym piłkarzom brawa za walkę, poświęcenie, zaangażowanie i trenerowi za świetnie rozegrany taktycznie finał, tak trener był świetny niestety skuteczność napastników to był wczoraj jedyny nasz słaby punkt ale to już nie wina trenera. Pokazaliśmy, że pomimo braku kasy możemy dokonywać rzeczy wielkich. Gdyby Manchester City był w takiej sytuacji jak my nie byłoby go w Finale może nawet w lidze mistrzów a my mielibyśmy taki sam budżet albo przynajmniej połowę z tego to meldowali byśmy się w półfinale, finale znacznie częściej a wygrana tez by przyszła.
Jeszcze raz wielki szacunek dla naszych bo im się należy.
FORZA INTER!!!!

11 czerwca 2023 | 10:01

Gratulacje dla chłopaków, naprawdę było blisko ! Powiem wam, że ja przed meczem liczyłem na taki scenariusz, że do 60 minuty remisujemy, wchodzi Lukaku, strzelamy bramę i się murujemy do końca. NO i prawie to się udało, raz zabrakło koncentracji i straciliśmy gola. Później Lukaku mógł wyrównać, ale nie dał rady. Trudno. Naprawdę wczoraj w okolicach 60 minuty wierzyłem, że to wygramy. Szkoda, ale i tak szacunek dla chłopaków. Forza Inter !