Inter 1-1 Udinese: pechowy remis Interu

26 sierpnia 2007 | 16:56 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Niestety Interowi Mediolan nie udało się udanie rozpocząć sezonu. Na Giuseppe Meazza emisem 1-1 zakończył się inauguracyjny w Serie A mecz Interu Mediolan. Przeciwnikiem był zespół Udinese. Bramkę dla Nerazzurrich zdobył w 8 minucie Dejan Stanković, w 92 minucie samobójczą bramkę zdobył Cordoba. Przez 33 minuty Inter grał w 10, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał J.Cesar

W poprzednim sezonie pierwszy mecz Interu w lidze odbył się na wyjeździe we Florencji. Wówczas podopieczni Manciniego po świetnym meczu wygrali z Fiorentiną 3-2. Tydzień później inaugurując rozgrywki na Meazza padł remis 1-1 z Sampdorią. Dziś jesteśmy świadkami podobnej sytuacji, Nerazzurri w dość pechowy sposób w doliczonym czasie gry tracą dwa punkty. Jak pokazują wyniki z poprzedniego sezonu, Udinese jest trudnym rywalem dla Interu, bowiem dwa wcześniejsze mecze również kończyły się remisami.

W pierwszych minutach lepsze wrażenie sprawiało Udinese, jednak Inter już po pierwszej swojej groźniejszej akcji wyszedł na prowadzenie. Po akcji z Ibrahimovićem piłkę w siatce umieścił Stanković. Chwilę później Serb mógł podwyższyć na 2-0, jednak podania od Zanettiego nie potrafił skutecznie zamienić na bramkę.

Akcjami próbowali popisywać się Figo i Ibrahimović, jednak brakowało efektów. Po jednej z takich akcji bliski gola był Cruz, jednak przestrzelił z 6 metrów. Udinese podobnie jak Inter miało szansę na bramkę, jednak Inter dobrze się bronił, bądź miał szczęście jak wówczas kiedy piłka trafiła w poprzeczkę.

W 57 minucie piłkę przed polem karnym ręką dotknął Cesar za co został usunięty z boiska. W jego miejsce pojawił się Toldo, jednak murawę musiał opuścić Cruz. Od tej pory grający w 10 Inter musiał odpierać ataki Udinese, którego trener wprowadzał kolejnych napastników na boisko.

Kiedy wydawało się, że Inter dowiezie skromne zwycięstwo do końca, po jednej z akcji Asamoaha piłkę do własnej siatki skierował Ivan Cordoba. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Inter 1-1 Udinese (HT: 1-0)
strzelcy: Stankovic 9, Cordoba (sam. 92').

Inter: 12 Julio Cesar (1 Toldo 58); 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell; 5 Stankovic, 15 Dacourt (26 Chivu 74), 4 Zanetti; 7 Figo (29 Suazo 65); 8 Ibrahimovic, 9 Cruz.

ławka: 11 Jimenez, 18 Crespo, 21 Solari, 31 Cesar.
trener: Roberto Mancini.

Udinese: 25 Chimenti; 20 Mesto, 6 Coda, 2 Zapata, 8 Dossena (24 Lukovic 77); 88 Inler (7 Pepe 80), 4 D'Agostino; 66 Sivok (23 Eremenko 56), 27 Quagliarella, 3 Asamoah; 83 Floro Flores.

ławka: 22 Handanovic, 9 Paolucci, 21 Zapotocny, 28 Boudianski.
trener: Pasquale Marino.