Nerazzurri potrzebują jeszcze pięciu wzmocnień
Początek okienka był dla Interu bardzo owocny. Zamiana duetu Dzeko/Brozovic na Thuram/Frattesi oraz ściągnięcie młodego defensora Bissecka miał być zapowiedzią czegoś wyjątkowego.
Jakiś czas temu przyszła pora na pożegnanie się z Andre Onaną i spożycie środków z jego sprzedaży na domknięcie transferu Lukaku oraz dwóch bramkarzy. Niestety, Belg wypiął się na zespół Nerazzurrich, a drużyny bramkarzy będących głównymi celami Inzaghiego nie chcą iść na rękę.
Na ten moment obsada bramkarza pozostaje najważniejszym celem Interu na najbliższe dni. Potrzeba kogoś, kto zostanie podstawowym golkiperem oraz kogoś młodszego i utalentowanego, który z biegiem czasu zajmie miejsce starszego kolegi. Media są zgodne, że Yann Sommer z Bayernu oraz Anatoliy Trubin pozostają głównymi kandydatami, ale Nerazzurri starają się również o Emiliano Martineza z Aston Villi.
Pozostaje także kwestia uzupełnienia linii pomocy. Odejście Gagliardiniego do Monzy spowodowało, że Inter potrzebuje szóstego pomocnika, który skompletuje głębię składu na tej pozycji. Marzeniem zespołu z Mediolanu pozostaje Lazar Samardzic, za którego ma być niedługo złożona oferta w postaci gotówki oraz karty jednego z trójki Sensi, Fabbian oraz Esposito.
Kolejne braki w ekipie Simone Inzaghiego możemy zaobserwować w ataku. Podstawowy duet napastników to Lautaro i Thuram, który uzupełnia niechciany Joaquin Correa. Inter musi sprowadzić jeszcze jednego strzelca, a najlepiej dwóch, pozbywając się przy okazji Argentyńczyka. Priorytetami pozostają Folarin Balogun, którego Nerazzurri chcą spróbować wypożyczyć oraz Alvaro Morata.
Ostatnim wzmocnieniem ma być obrońca, który miałby wypełnić lukę po odejściu Milana Skriniara. Nie ma tu jednak jeszcze żadnych konkretów. Inter chętnie ściągnąłby kogoś z Atalanty. W niedalekiej przeszłości mowa była o Merihu Demiralu, a ostatnio o Rafaelu Toloiu. Niestety, La Dea niezwykle ceni swoich piłkarzy i żąda za nich niemałych pieniędzy.
Źródło: sempreinter.com
Garon_92
25 lipca 2023 | 07:21
Jeśli chodzi o bramkarza, w zależności od ceny za dibu ale jeśli będzie niższa niż 20 mln to bralbym go. Na drugiego bramkarza można wziąć kogoś bez kontraktu np Joel robles. Trubin fajny bramkarz ale nie ma co w naszej sytuacji płacić za niego 20 mln jak ma rok kontraktu. Nie chcą Ukraińcy 10 to nie dostaną nic.
Co do pomocnika oddajmy sensiego za samardzicia z dopłatą jeśli już. Fabian na wypożyczenie nie można go stracić. Co do obrońcy jest i nie jest potrzebny po transferze cuardado można spokojnie dalej brać darmian pod uwagę na tą pozycję.
Napastnik tu wszystko zależy co z corea czy w ogóle bierzemy go pod uwagę czy wypychany na siłę. Co do tej pozycji myślę że marotta zaskoczy i ściągnie... Duvana zapate, podobno La dwa chce go spiniezyc a to jest transfer w stylu beppe.
Okno zaczęło się nadzwyczaj mocno teraz wychowalismy ale wierzę że po dogłębnej analizie przyjdą ludzie którzy naprawdę dużo wniosą do tej kadry
szpula
25 lipca 2023 | 09:43
Demontaż klubu w najlepsze a taki milan sie zbroi i wartością transferowa zawodników przebija nas o kilkadziesiąt milionów -wiem, że zazdrość to bardzo słaba cecha, ale trochę żal mi dupę ściska jak na to patrzę
Matt1
25 lipca 2023 | 10:07
Zazdrość może się zrodzić, jak te ich transfery wypalą. Póki co to tylko nazwiska.
ArturO888
25 lipca 2023 | 10:31
Środkowy obrońca jest konieczny, uwzględniając nawet to, że Darmian będzie grał na środku, tak jak w poprzednim sezonie. Z klubu odszedł Skrniar i D'Ambrosio, a przyszedł tylko Bisseck. Obstawiam, że będzie to Demiral, bo na wiosnę Gasperini odsunął go od składu, praktycznie nie grał i być może już zimą był dogadany z Marottą.
W pomocy ciekawym rozwiązaniem byłby Samardzic i chyba najlepiej jakby udało się w rozliczeniu odesłać do Udine Sensiego.
Atak Lautaro, Thuram, Balogun, Morata wygląda bardzo życzeniowo, ale daleka droga żeby tak się stało. Trzeba najpierw pozbyć się Correi, a negocjacje z Arsenalem z pewnością nie będą łatwe, bo zapewne Marotta będzie chciał, słusznie, wypożyczenia z opcją wykupu.
Największy problem jest obecnie z obsadą bramki i są to najpilniejsze transfery do zrealizowania, żeby nowy bramkarz miał czas na zgranie się z zespołem. Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem było rozstanie się z Handanovicem. Co by o jego formie nie mówić, to pewien poziom gwarantował i mógłby zacząć sezon jako 1 bramkarz, podczas gdy ten docelowy nr 1 miałby czas na aklimatyzację. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku Onany.
inter00
25 lipca 2023 | 10:45
Na bramkę widziałbym Sommera (ze względów ekonomicznych) lub Livakovicia. Obaj prezentują solidny poziom za stosunkowo małe pieniądze. W obronie brałbym Demirala, który daje nam możliwości na przyszłość. W pomocy zostawiłbym Sensiego, który nie zapomniał, jak się gra w piłkę, a z racji tego, że byłby 6 wyborem, to i tak byłby potrzebny pewnie na 10 meczów w sezonie. Dorzucić do kadry jeszcze jakiegoś młokosa awaryjnie i styknie. A w ataku Scamacca/Morata, a jeśli odejdzie Correa, to brałbym obu.
Matt1
25 lipca 2023 | 10:53
Niestety nie wierzę w odejście Correi. Więc póki co mamy 2 napastników, może trzeci dołączy. I będziemy się tak długo bujać z tą max 3 aż Correi nie skończy się kontrakt.
wróbel1908
25 lipca 2023 | 11:14
Priorytetami są na pewno dwaj bramkarze i napastnik oni powinni być na już obrońca też powinien przyjść a co do pomocnika który miał by przyjść za Gagliardiniego to bym się zastanowił mocno czy nie lepiej zostawić np Sensiego.
Co do Milanu to ok fajnie mają mercato i mogą wypalić ale również może być jak za Montelli sporo piłkarzy pozyskali gdzie poszli bardziej w ilość nie w jakość. Czas pokaże
Bonhart25
25 lipca 2023 | 12:58
Na razie nędznie to wygląda i nie ma co się nastawiać na więcej niż top4 w nadchodzącym sezonie
Lord Nord
25 lipca 2023 | 15:04
Patrząc na nasze ruchy transferowe oceniam pierwsze 3 transfery na plus. Wszyscy ktorzy przyszli sa mlodzi, perspektywiczni i mają czas na ogranie.
Przyjscie mopa, transfer 4 odbieram jako okazję, życzenie trenera oraz opcję uzupełnić. Nie lubie goscia ale pilkarsko nie bedzie to oslabienie, mam nadzieję.
Bramka - 50 baniek za bramkarza, to sukces.
Zakupimy 24 latka oraz 26 latka, tez nie majgorzej. Kocurka szkoda, jednak on sfinansowal mam prawie cale macerato. Szkoda....
Ps. Nue sądzę abyśmy stracili na jakości, poprzedni sezon mial byc kompromitacja a skończywszy na finale CL, z dwaoma pucharami oraz na pudle w Serie A prozze juz nie narzekac. Ja liczę na mistrza. Oby.
Forza Inter!!!
Ps. Correa - chyba niesprzedawalny.
castillo20
25 lipca 2023 | 16:40
Correra do Arabi jak najbardziej sprzedawalny. A zostawienie Sensiego to wcale nie taki zły pomysł
Lord Nord
25 lipca 2023 | 17:53
Do Castillo20
Zgadzam sie co do Sensiego, na siłę nie ma co go wypychac bo kreatywny bywa. Nie wiem jak pasuje on i Lazaro do taktyki. Ważne, ze sa na obozie, zobaczymy?
Co do Correa, on sie zgodzil do Arabię Saudyjskiej ale konkretny chętny jest jeszcze potrzebny. Tu akurat żal bo nie ma na razie rseczywistej oferty. Bardzo bym chciał aby go sprzedać bo 10 bramek w 80 meczach rzuca mnie na kolana wręcz. Niestety do modlitwy.
Pozdro
superofca
25 lipca 2023 | 23:55
Ja się nie zdziwię jak za tydzień podpiszą Szwajcara za 6 baniek i powiedzą, że to było udane okno transferowe i można już zgasić światło bo prąd podrożał.
Reklama