San Siro nie zostanie zburzone

9 sierpnia 2023 | 09:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Przez dłuższy czas brakowało nowych informacji dotyczących nowego stadionu Interu i Milanu. Najnowsze doniesienia są jednak mocno niepokojące dla obu klubów.

Mediolańskie zespoły liczyły na to, że San Siro zostanie zburzone, a w tym samym miejscu powstanie nowy, wspólny stadion. Niestety, Gazzetta dello Sport informuje, że biurokratyczne przeszkody są na tyle problematyczne, że uniemożliwiają klubom realizację tego planu.

Włoskie Kuratorium miało nałożyć ograniczenie, które zabrania zburzenia stadionu Giuseppe Meazzy, ze względu na jego wartość kulturową oraz historyczną, szczególnie drugiej kondygnacji. Taką decyzję potwierdziła również komisja ds. dziedzictwa kulturowego w Lombardii. Jest to definitywny koniec nowego stadionu w dzielnicy San Siro.

Źródło tych doniesień wyjaśnia jednak, że zarówno Inter, jak i Milan były gotowe na taką okoliczność. Kluby mają teraz realizować nowy plan i naciskać na budowę stadionu poza granicami Mediolanu. Nerazzurri mają identyfikować Rozzano jako swój nowy dom, natomiast Rossoneri patrzą w kierunku San Donato.

Trzeba teraz cierpliwie czekać na nowe wydarzenia, ale do tego czasu mediolańskie zespoły muszą nadal wnosić opłaty na rzecz gminy. Wiadome jest jednak, że propozycja miasta związana z renowacją San Siro została natychmiastowo odrzucona przez oba kluby.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 5

domi

domi

9 sierpnia 2023 | 11:15

Jak dla mnie to jest znakomita wiadomość. Giuseppe Meazza zostanie jako piękny zabytkowy obiekt dla turystów, a każdy z klubów będzie miał swój własny stadion.

SeriousMan

SeriousMan

9 sierpnia 2023 | 11:49

Kilka lat babrania się w biurokratycznych procesach z miłościwie panującym burmistrzem Mediolanu, tylko po to żeby finalnie dowiedzieć się, że jednak nie można. Włochy.

KawaOpole

KawaOpole

9 sierpnia 2023 | 12:33

Parę lat czekania i problem.
Wembley byk starszy z roku 1923 i wzięli zburzyli postawili nowoczesny - tutaj powinno być to.samo ,dobry projekt przebudowy i modernizacja ,a tak za.chwile będą 3 stadiony w mieście

Dziarski

Dziarski

9 sierpnia 2023 | 14:49

:) mój komentarz sprzed roku:

"Nie wydaje mnie się, żeby nie znalazł się po drodze jakiś konserwator, który to zablokuje. Piłka piłką, biznes biznesem, ale to jest też kawał fantastycznej architektury podlegający ochronie. Miasto sobie może wymyślać ale w pewnym momencie ktoś na szczeblu krajowym to zablokuje, bo gówno go będzie obchodziło ile piniążków przez to straci ten czy tamten. Przynajmniej ja mam taką nadzieję."

superofca

superofca

9 sierpnia 2023 | 17:14

Na pewno nie chciałem zburzenia San Siro ale też chciałbym, żeby stadion mógł przynosić zyski. Moim skromnym zdaniem kluby kopią się z koniem i jak tylko nadarzy się okazja to nowe stadiony zostaną zablokowane decyzją środowiskową albo innymi sposobami. Negocjacje z miastem były prowadzone od blisko 20 lat i dalej nic nie osiągnięto. Kolejny temat to finansowanie stadionu, przecież Interu w tej chwili nie stać na nowy obiekt no może jeśli chcemy grać na orliku.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich