Zanetti: Myślałem, że Lukaku zachowa się inaczej

9 sierpnia 2023 | 12:45 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Były kapitan Interu i obecny wiceprezes, Javier Zanetti, skrytykował zachowanie Romelu Lukaku oraz jego kontakty z klubem w ciągu tego lata w niedawnym wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport.

Argentyńczyk powiedział gazecie, że oczekiwał, iż Lukaku zachowa się inaczej w obecnej sytuacji, biorąc pod uwagę, co klub zrobił dla niego w ostatnich latach.

Relacje między Interem a Lukaku załamały się wcześniej tego lata, gdy wyszło na jaw, że Belg prowadził rozmowy z innymi klubami, mimo nadziei Nerazzurrich na jego stałe pozyskanie od macierzystego klubu Chelsea.

- Biorąc pod uwagę, co Inter zrobił dla niego, oczekiwaliśmy, że zachowa się inaczej, jako profesjonalista i jako człowiek - powiedział Zanetti dla La Gazzetta, drukowanej na czwartej stronie środowego wydania.

Kontynuował: - Ma prawo iść tam, gdzie chce, oczywiście, ale mógłby nam to wcześniej powiedzieć.

- Nikt nie jest ważniejszy od klubu, a budując drużynę, zawsze musisz zastanowić się, kogo wprowadzasz do szatni.

W innym miejscu wywiadu, Zanetti wspominał finał Ligi Mistrzów przeciwko Manchester City i wyjawił, że uważał, iż Inter miał pecha w finale w Stambule.

- Spodziewałem się takiego finału, rozegranego na równych zasadach i z odwagą. Brakowało wykorzystania kilku okazji i odrobiny więcej szczęścia, ale jesteśmy dumni z drużyny.

Zanetti mówił także o nowym kapitanie Interu i rodaku Lautaro Martinez, który jego zdaniem posiada wszystkie potrzebne cechy, by stać się liderem na najwyższym poziomie.

 - Idzie właściwą drogą i jest skromny - wyjaśnił Zanetti. - Jestem zadowolony z postępów Lautaro. Przywództwo wiąże się z jeszcze większą odpowiedzialnością, ale on ma poczucie przynależności i potrafi dawać przykład. Tak postępuje kapitan.

Źródło: fi

Polecane newsy

Komentarze: 1

Generał Lufa

Generał Lufa

9 sierpnia 2023 | 14:39

Byłem przeciwny, żeby wracała ta zakała tutaj z Chelsea i niestety się nie pomyliłem...


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich