Oficjalnie: Carlos Augusto piłkarzem Interu

15 sierpnia 2023 | 19:15 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Transfery2 min. czytania

Carlos Augusto dołączył do Interu. Został wypożyczony na rok z Monzy z opcją wykupu, która stanie się obowiązkowa po spełnieniu pewnych warunków.

Klub powitał zawodnika na oficjalnej stronie internetowej. „Pierwotnie brazylijskie miasto Campinas nosiło nazwę Campinas de Mato Grosso. Nazwa pochodzi od gęstego, niezbadanego lasu, który charakteryzował ten region. Było to obowiązkowe przejście, aby dostać się w głąb kraju, do kopalni złota, zasobu tego terytorium. Trudna, konieczna, ale jednocześnie regeneracyjna ścieżka. Lokalne społeczności były oddane poszukiwaniu złota, z nieustanną ambicją znalezienia spełnienia poprzez ciężką pracę. To tutaj 7 stycznia 1999 roku urodził się Carlos Augusto Zopolato Neves.

Początki często służą do wytyczenia i zdefiniowania ścieżki, a ta nakreślona przez brazylijskie przedmieścia jest niewątpliwie nieoczekiwana, ale bardzo pożądana. Kariera, która rozpoczęła się bez określonych przestrzeni i bez stałych punktów. Relacja Carlosa z piłką nożną była falująca, powolna. Jednocześnie był to nieustanny ruch, który sezon po sezonie konsolidował się, stając się destrukcyjny. Chłopak, który nie marzył o zostaniu piłkarzem, w krainie, która bardziej niż jakakolwiek inna żyje w symbiozie z piłką. Historia, która zmieniła się w wieku 7 lat, kiedy Carlos poprosił ojca, aby po raz pierwszy zapisał go do szkoły piłkarskiej. Wszedłszy do młodzieżowego sektora Corinthians, Carlos Augusto zaczyna pogłębiać swój związek z piłką, walcząc ze sceptycyzmem kolegów z drużyny. Chłopiec kontynuował swoją podróż w głąb tego niezbadanego lasu, nie denerwując się, celując w złoto.

W wieku 15 lat grał w ataku, w roli, w której nie czuł się do końca swój. Punkt zwrotny nastąpił w wieku 17 lat, kiedy Carlos zaczął grać jako skrzydłowy i od tego momentu jego gorączka złota była wyraźna. Po trzech sezonach w pierwszej drużynie, zawsze w koszulce Corinthians, trafił do Monzy w Serie B w sezonie 2020/21. Jego pierwszy gol we Włoszech wynikał z jego cech charakterystycznych, jego nieprzewidywalności. Carlos zdobywa bramkę przeciwko Venezii, wypuszczając lewą nogą bombę z ostrego kąta, której bramkarz przeciwnika nie może sprawować. To była jego wizytówka: brazylijski obrońca grał kolejny rok w Serie B, zawsze z zawodnikami Brianzy, zanim awansował do najwyższej ligi. W zeszłym sezonie, swoim pierwszym w Serie A, strzelił sześć goli w 29 występach, zbliżając się coraz bardziej do upragnionego złota, które teraz przybiera barwy Nerazzurrich”.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 5

Pawel

Pawel

15 sierpnia 2023 | 19:35

Drugi dobry transfer. Pewnie jak większość liczyłem na więcej. Okienko jeszcze nie zamknięte, oby jeszcze Inter nie powiedział ostatniego słowa, ale żeby to z jakością szło w parze.

Lord Nord

Lord Nord

15 sierpnia 2023 | 19:36

Obsada bramki oraz ataku gorsza niż w poprzednim sezonie. Pomoc i skrzydla dzięki takim transferom oceniam na plus. Wiek technika zgodnie z ideami z początku maceratto.
Obrona na ta chwilę przedstawia sie... bez komentarza.
Po prostu poczekam...
Ma być jeden lub dwa transfery.

Garon_92

Garon_92

15 sierpnia 2023 | 22:20

O 3 tygodnie za późno ten transfer plus taki że zna ligę i teoretycznie system gry. Obrona i atak martwią choć bardziej chyba jednak defensywa. Atak wydaje mi się że będzie rozłożony na dużą ilość graczy i to będzie pewna zaletą ale i wadą bo teoretycznie każdy będzie mógł być zagrożeniem ale w ciężkich momentach będzie potrzeba kogoś kto to ciągnie a nie wiem czy barella i lautaro uciągnąć ten wózek na wszystkich frontach. Cóż o dziwo ambicjom sportowa przegraliśmy to okienko. Dyrekcja obierała fajne cele ale niestety wymagające długich podchodów na co zwyczajnie w naszej sytuacji brakło czasu. Żałuję samardzicia bo pomoc wyglądałaby mega kompletnie a i trochę podreperowalaby ocenę mercato.

inter00

inter00

15 sierpnia 2023 | 22:35

Powodzenia!

Macik89

Macik89

16 sierpnia 2023 | 11:42

Pytanie z innej beczki w tym roku będzie organizowana fantasy liga?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich