Sanchez: Jestem tu, by znów wygrywać

27 sierpnia 2023 | 11:06 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Mówi się, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Jednak w przypadku powrotu Alexisa Sancheza do Mediolanu wszyscy czują inaczej, że to świetny ruch.

Nie inaczej jest z bohaterem tego newsa. Oto pierwszy wywiad El Nino dla Inter TV, po ponownym założeniu czarno-niebieskich barw.

Witaj z powrotem Alexis. Co dla Ciebie znaczy bycie znowu tutaj?

- Każdy wie, że Inter to wielka drużyna, byli przecież w finale Ligi Mistrzów w zeszłym sezonie. Zawsze powtarzałem, że chcę w mojej karierze wygrywać i grać dla silnych klubów, a takim właśnie jest Inter. Byłem tu wcześniej i chcę ponownie tutaj wygrywać.

Doświadczyłeś ważnych chwil w zeszłym sezonie. Czego możemy się po Tobie spodziewać?

- Jestem jeszcze bardziej dojrzały personalnie, ale również na poziomie drużyny. Patrząc na moje występy, wiadomo kim właśnie jestem. Zawsze chcę zwyciężać, ale koniec końców z doświadczenia wiem, że piłkarz może się rozwijać, kiedy gra dla zgranej drużyny, w której każdy dąży w tym samym kierunku i walczy o te same cele.

Rok minął, odkąd odszedłeś. Jaki rodzaj Interu czujesz, że odkryjesz w tym sezonie?

- Inter, który ma jeszcze większe pragnienie zwyciężać. W piłce wygrywanie i budowanie klubu na trofeach jest niezwykle trudne. Ciężko jest również utrzymać w zawodniku taką mentalność. Liczę, że ponownie dojdziemy do finału Ligi Mistrzów. Inter dokonał tego w zeszłym roku i muszę pogratulować wszystkim tego osiągnięcia. Chciałbym, żebyśmy to powtórzyli i żebyśmy wygrywali Mistrzostwa Włoch... To nasze cele.

W ataku będziesz ponownie grał z Lautaro, ale poznasz również nowe osobistości, czyli Thurama i Arnautovica. Obaj są silnymi zawodnikami, ale różniącymi się od siebie. Atak Interu będzie niezwykle zróżnicowany...

- To dobra mieszanka. Znam już Lautaro, który jest zawodnikiem nieustannie strzelającym bramki. Ja operuję więcej w wolnych sektorach, lubię szybko grać i pojedynkować się 1 na 1. Pozostali są bardziej bramkostrzelni. Jesteśmy różni, ale najważniejsza jest współpraca i pomoc innym kolegom z drużyny. Nadal musimy się trochę poznać, ale jestem szczęśliwy, że ponownie jestem w Interze.

Zdobyłeś 18 bramek w zeszłym sezonie, który można uznać za fantastyczny. Jakie są Twoje oczekiwania teraz w Interze?

- Moim celem jest przekraczanie swoich prywatnych granic. Zawsze chcę robić więcej. Chciałbym przeżyć sezon, w którym strzelę więcej goli, zdobędę kolejne trofea... To mentalność, którą zawsze miałem.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

Bartek2301

Bartek2301

27 sierpnia 2023 | 14:34

Jeden z moich ulubionych piłkarzy :-D Myślę, że z Arnautoviciem dogadają się na boisku, ponieważ fantazji przy zagraniach im nie brakuje.

Garon_92

Garon_92

27 sierpnia 2023 | 16:21

Naprawdę fajne duety napastników mamy do gry na wszystkich frontach. Super miks młodych i doświadczonych. Też myślę że z arnatoviciem nie jedna super akcje na boisku skręca

KVM

KVM

27 sierpnia 2023 | 21:49

Srednio mnie cieszy ten transfer. 34 latek u schyllu kariery, ktory najlepszy czas mial w Barcelonie 10 lat temu. Cieszylem sie kiedy odchodzil, podobnie jak Dzeko, bo mialem nadzieje na odmlodzenie skladu, ale Inter to Inter - pretendend do klubu pogodnej starosci.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich