Pierwszy mecz na remis

20 września 2023 | 20:08 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

W środowy wieczór Nerazzurr zagrali pierwszy mecz w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Ich rywalem był Real Sociedad. Wyjazdowe spotkanie było trudnym wyzwaniem dla podopiecznych Simone Inzaghiego, którzy w końcówce spotkania wyszarpali remis. Rewanż zapowiada się ekscytująco!

PRZEBIEG SPOTKANIA

1' Arnautović wywalczył rzut rożny.
3' Dośrodkowanie Barrenetxei do Mendeza, który uderzył głową, lecz Sommer bez problemu złapał piłkę.
4' GOL! Sommer podał piłkę do Bastoniego, którego zaatakowali piłkarze Realu, Włoch nie utrzymał się przy piłce, za to do bramki Interu trafił Mendez.
11' Faul na Arnautoviciu, rzut wolny dla Nerazzurrich.
13' Żółta kartka dla Asllaniego za faul na rywalu.
18' Dośrodkowanie Dumfriesa. Do piłki doskoczył Arnautović, ale niecelnie uderzył głową w kierunku bramki.
20' Dobra próba Interu, lecz Arnautović był na spalonym.
27' Barella zablokował strzał Tierneya.
37' Groźna sytuacja w polu karnym Interu. Zawodnicy Realu ponownie w natarciu. Tym razem Tierney był niecelny i wywalczył zaledwie rzut rożny.
39' Mendez pokusił się o strzał z dystansu, lecz został on zablokowany.
40' Kubo w pole karne, do piłki doskoczył Le Normand, ale nie trafił w światło bramki.
44' Niebezpieczna sytuacja. Zamieszanie w polu karnym zakończył Oyarzabal, który trafił w poprzeczkę.
45' Sommer obronił strzał Kubo.
45+1' Koniec pierwszej połowy.

47' Faul Barelli na Merino. Rzut wolny dla Realu. Mendez oddał bezpośredni strzał, który obronił Sommer. Następnie gospodarze mieli rzut rożny. Oyarzabal po wznowieniu gry był blisko zdobycia bramki głową, ale goalkeeper Interu popisał się skuteczną interwencją.
52' Gospodarze ponownie nie wykorzystali rzutu rożnego.
55' Thuram, Fratessi i Dimarco zmienili Arnautovicia, Asllaniego i Bastoniego.
58' Dumfries nie wykorzystał dośrdkowania Augusto.
61' Żółta kartka dla Mkhitaryana za faul na Kubo.
65' Barella szarpnął Mendeza za co został ukarany czerwoną kartką. Po VARze sędzia wycofał swoją decyzję. To Mendez blokował Włocha i uniemożliwiał mu grę.
69' Merino uderzył głową nad bramką Interu.
70' Sanchez zmienił Mkhitaryana.
72' Żółta kartka dla Pavarda.
76' Acerbi wszedł w miejsce De Vrija.
86' GOOOOOOL!!! Zamieszanie w polu karnym Realu. Gospodarze skutecznie się bronili, ale do czasu, bowiem po podaniu Frattesiego do bramki trafił Lautaro.
90' Nerazzurri nie wykorzystali rzutu rożnego.
90+5' Kolejny rzut rożny dla Interu. Podopieczni Inzaghiego ponownie zagrali nieskutecznie.
90+6' Zubeldia sfaulował Thurama. Sanchez wznowił grę z rzutu wolnego, ale Inter nie wykorzystał stałego fragmentu gry,
90+7' Uderzenie Lautaro nad bramką Realu.
90+7' Koniec spotkania.

Real Sociedad - Inter 1:1 (1:0)
4' Mendez
87' Lautaro

Real Sociedad(4-3-3): 1 Remiro; 18 Traoré, 5 Zubeldia, 24 Le Normand, 17 Tierney; 23 Mendez, 4 Zubimendi, 8 Merino; 14 Kubo, 10 Oyarzabal, 7 Barrenetxea.
Ławka rezerwowych: 30 Ayesa, 32 Unai Marrero, 2 Odriozola, 3 Muñoz, 11 Cho, 12 Zakharyan, 16 Olasagasti, 19 Sadiq, 20 Pacheco, 22 Turrientes, 26 Gonzalez, 28 Magunacelaya.
Trener: Imanol Alguacil.

Inter (3-5-2): 1 Sommer; 28 Pavard, 6 De Vrij, 95 Bastoni; 2 Dumfries, 23 Barella, 21 Asllani, 22 Mkhitaryan, 30 C. Augusto; 8 Arnautovic, 10 Lautaro.
Ławka rezerwowych: 12 Di Gennaro, 77 Audero, 9 Thuram, 14 Klaassen, 15 Acerbi, 16 Frattesi, 31 Bisseck, 32 Dimarco, 36 Darmian, 70 Sanchez.

20 września 2023 | 20:10

Może wejść cała ławka i nie będzie spadku jakości. Super. Liczę, że będzie dobry wynik i z ławy wejdą Frattesi, Klaasen, Bisseck i Sanchez. (edycja 2023.09.20 20:11 / maestro84)

20 września 2023 | 20:33

Tyle zmian, że aż się boję o wynik. Mam nadzieje, że Inzaghi wie co robi

20 września 2023 | 20:53

Wydaje mi się, że niepotrzebnie Inzaghi posadził Thurama na ławce. Z nim byłbym bardziej spokojny. Ale to nie powinno być wymówką.

Paulo82

Paulo82

20 września 2023 | 21:07

Już po losowaniu pisałem, że z Sociedadem nie ma żartów.

20 września 2023 | 21:51

Tragedia...

20 września 2023 | 21:53

Przerwa meczu, nie wygląda to najlepiej, gramy fatalnie. Z piłkarzy zmienionych względem meczu z Milanem dzisiaj tylko Pavard na plus. Arna słabo, trochę wygląda jak wrak. Augusto o dwie klasy niżej od Dimarco. De Vrij nawet daje radę ale do Acerbiego mu daleko, Acerbi to lider obrony przy nim wszyscy lepiej grają, z De Vrijem się gubią. Najgorszy Asllani nie ma go w grze, źle się ustawia, nie spełnia swoich obowiązków

Sebastian Miakinik

20 września 2023 | 22:36

Trzeba było na Empoli sobie robić tyle zmian w składzie, a nie na otwarcie LM!

Bonhart25

Bonhart25

20 września 2023 | 22:55

Po przebiegu całego meczu ten remis to za przeproszeniem z pocałowaniem w rękę.
Na plus : rezerwowe koszulki

Forzainter7lm

20 września 2023 | 22:57

My remisujemy Benfica przegrywa 2-0

Przed sezonem było jasno zapowiedziane że skupiamy się na lidze, ale nie sądziłem, że planujemy nie wyjść z grupy. Tak poważnie to mecz słaby, szczęśliwie uratowany punkt, więc dramatu nie ma. Przyda się taki chłodny prysznic.

20 września 2023 | 22:58

No mówiłem że będzie ciężko i skończyło się prawie tragedią. Mega fart.

20 września 2023 | 23:03

Lipa w chuj, ale gol tak naprawdę po wielbłądzie Basto- jestem zniesmaczony że mógł taki błąd popelnic

krim55

krim55

20 września 2023 | 23:07

Ja się zastanawiam dlaczego tak dużą rotacja po 5 dniach od ostatniego meczu. Czy nie lepiej było gotować z Empoli później znowu podstawowy skład na Sassuolo rotacja na salernitane i na Benfice wychodzimy w podstawie. Rozumiem priorytet scudetto ale wyjść z grupy to też jest minimum

TheClear

TheClear

20 września 2023 | 23:09

Bravo Panowie za uratowany punkt. Ten Real nie byle jaki bo z top la liga. U siebie nakręceni na maksa. Bravo za charakter i za grę z Wiarą do końca...:D

krim55

krim55

20 września 2023 | 23:14

Real wiadomo ze to nie jest słaby przeciwnik zwłaszcza u siebie więc nie ma co przeżywać. Ale jedno jest pewne najlepsza para w ataku to thuLa i ja zostawmy na Europę a w seria a niech łapią swoją moc pozostali. Panowie i panie remis na ich stadionie trzeba szanować. Zobaczycie na koniec fazy grupowej nie jeden tam połamie nogi

hawk247

hawk247

20 września 2023 | 23:27

1pkt po tym meczu to sukces, Sociedad bardzo dobry, my do momentu wejścia Thurama i Dimarco - fatalni. Fartowny gol pod koniec pozwala pęknąć poderbowemu balonikowi ale też utrzymać stabilne morale na kolejne zwycięstwa.

Lord Nord

Lord Nord

21 września 2023 | 00:24

Zagraliśmy tragicznie. Zero pozytku dal dzisiaj Marco Arnautovic, on chyba nie odnajduje się w tej strategii.
Bastoni, zdarza sie. Cala druzyna fatalnie i szczęśliwie mamy ten punkt. Benfica popłynęła u siebie i z nami zagrają na musie. Liga to priorytet zaś o awans CL jestem spokojny, dużo rotacji, tak czasem będzie to wyglądało. Teraz po kolejne punkty w Serie A.
Ps. Punkt jest i bedzie bardzo istotny, na wyjeździe, spoko. Klasowe druzyny to takie, ze jak nie idzie to nie przegrywają. Brawo za wynik.

21 września 2023 | 06:00

Mnie strasznie uderza krytyka. którą tu czytam... początek sezonu przyćmił niektórym wizje piłki nożnej. Meczu nie ogladałem, ale z tego co piszecie wynik na plus bo gra była słaba. Krytykują niektórzy Inzaghiego za rotacje a nie tak dawno krytykowali go za to, że zmian nie robi. Nie dogodzisz. Będą i takie mecze, jak nie można meczu wygrać to trzeba go zremisować i to właśnie uczyniliśmy.

guskap

guskap

21 września 2023 | 07:24

Fartownie zremisowaliśmy wczoraj. Dużo gorzej to się oglądało, ale ważne, że daliśmy szanse wczoraj zrotować trochę drużynę. Zobaczymy w niedzielę z Empoli, czy ten mecz to jakiś mały wypadek przy pracy, czy niestety powoli tracimy formę. Ale wydaje mi się, że raczej to pierwsze

Matt1

Matt1

21 września 2023 | 07:56

Nieważne czy gramy ze Sociedad czy z Empoli, wszyscy powinni być gotowi na rywalizację na najwyższym poziomie. Trudny teren, ciężko zdobyty punkt i to się liczy. Za chwilę będę czytał, że Inzaghi to beton, wczoraj zrobił zmiany to też źle. Zdecydujcie się, bo tego się czytać nie da! W derbach oddaliśmy serducho i to było jasne, że niektórzy dostaną więcej czasu na regenerację. Grunt by w lidze punktować regularnie, w LM damy radę!

Garon_92

Garon_92

21 września 2023 | 08:03

Mecz zgodnie z przewidywaniami zakończony remisem. Trzeba szanować każdy zdobyty punkt. Sociedad było wiadomo że od początku zagra intensywnie i agresywnie, niestety technicznie w małe gry są lepsi stąd były duże problemy z wyjściem z presingu. Pavard w tym meczu grał naprawdę świetnie z tyłu wychodził do przodu też dobrze. Reszta zmienników poniżej poziomu drużyny. Nie da się wszystkiego w sezonie wygrać czasami trzeba zacisnąć żeby i poprostu nie przegrać. Teraz niewygodne empoli zwłaszcza że doszło do zmiany trenera wiadomo jest obawa przed cudownym efektem nowej miotły, ale mysle że drużyna pokaże że jest z topu światowego i spokojnie wyczeka i wygra

master

master

21 września 2023 | 16:22

Z całym szacunkiem, wczoraj zagraliśmy po "profesorsku" i chodzi mi tu głównie o sytuację gdzie przeciwnik ciśnie, ma 5 okazji na gola, my gramy piach a mimo wszystko tracimy tylko jedną bramkę, do tego po babolu naszego obrońcy - a w końcówce wstajemy i z tego piachu jesteśmy w stanie się podnieść i tak naprawdę wracamy z 1 punktem gdzie przez 80 minut meczu nic nie zrobiliśmy.
Puchary się wygrywa na wiosnę, 1 punkt na wyjeździe to nie tragedia i tak grają najlepsi... Real też ledwo ogarnął wczoraj a do tego Benfica umoczyła więc nic straconego.
Słaba gra, wynik średnio/dobry więc mamy więcej niż na to zasłużyliśmy i o to chodzi.
Nie problem wygrać jak jest dobry dzień i wszystko się układa, najważniejsze to przepchnąć mecze gdzie nie idzie jak wczoraj.