Inzaghi: Skoncentrowani i zmotywowani

24 września 2023 | 17:20 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Zwycięstwo i czyste konto Interu. Drużynę Empoli spotkał ten sam los, co pozostałe drużyny, z którymi mierzyli się Nerazzurri. Trzy punkty i komplet zwycięstw ekipy Inzaghiego w Serie A.

Głównymi składowymi tej wygranej to wspaniały gol Dimarco oraz ogólny charakter zespołu, który był głodny kolejnego triumfu. Jak trener niepokonanej drużyny skomentował dzisiejsze spotkanie?

- Mieliśmy doskonałe podejście i cierpliwość. Stworzyliśmy sobie dużo okazji, ale mimo tego nie udało nam się strzelić gola. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to dostosowywanie się do rytmu, a druga połowa to dobre podejście do meczu i gol Dimarco, który niezwykle nam pomógł.

- Arnautovic? W ciągu najbliższych dni będzie testowany. To jedyna zła wiadomość na dzisiaj, ponieważ świetnie dopasował się do meczu, ale poczuł coś w zginaczu i zobaczymy, co będzie dalej.

- Pavard? Bardzo dobrze spisuje się na prawej stronie, razem z Matteo spisują się świetnie. Przybył on z dużą motywacją  i od razu wpasował się do naszego sposobu grania. Znamy jego wartość, jest doskonałym nabytkiem i musi kontynuować swoją dobrą pracę.

- Strata Arnautovica to poważna strata. Dobrze wiemy, jak ważne jest, aby mieć 4 napastników w rotacjach. Będę na bieżąco oceniał sytuację. Wiem, że Klaassen oraz Mkhitaryan mogą wejść w rolę drugiego napastnika, ale czekamy na informacje w sprawie Marko, a także Sensiego, który przyda nam się w przyszłości.

- Nie możemy wysyłać negatywnych sygnałów. Dobrze zaczęliśmy przygodę w Lidze Mistrzów, ale mamy za sobą dopiero 6 meczów. Wszystko może się zmienić, ale musimy mieć taką samą motywację i koncentrację. Przed nami wiele spotkań, musimy być ostrożni.

- Jestem bardzo zadowolony z chłopaków. Moi zawodnicy wiedzą, że potrzebuję wszystkich. Każdy stara się być zmotywowany i wie, że każda sesja treningowa stawia mnie w trudnej sytuacji przed wyborem składu. Każdy chce grać i pomagać Interowi.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich