Kolejne zwycięstwo Primavery

24 września 2023 | 21:59 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Młodzież Interu poszła w ślady podopiecznych Inzaghiego i dzisiaj również wygrała swój mecz. Na stadionie Citta dello Sport chłopcy Christiana Chivu pokonali drużynę Frosinone 2-1 po golach Kamate i Di Maggio.

Dobra postawa ekipy Primavery na wyjeździe pozwoliła na uzbieranie 10 punktów w sezonie, mając na koncie 3 zwycięstwa i 1 remis. Nerazzurri do lat 19 ustępują w tabeli jedynie Milanowi, który ma serię 4 wygranych z rzędu.

Podsumowanie meczu:

Frosinone 1-2 INTER (0-1)
Strzelcy bramek: 13' Kamate (I), 54' Di Maggio (I), 68' Boccia (F)

FROSINONE (3-4-2-1): 39 Avella; 17 Lusuardi, 4 Macej (62' 46 Paura), 6 Severino (46' 96 Amerighi), 31 Giunashvili; 22 Ferizaj (84' 18 Cichero), 41 Cisse (69' 10 Milazzo), 27 Boccia; 23 Dixon; 9 Voncina, 17 Mezsargs (69' 70 Aromatico).
Rezerwowi: 44 Lagonigro, 2 Romano R., 3 Stefanelli, 11 Totti, 16 Molignano, 99 Antoci.
Trener: Angelo Adamo Gregucci.

INTER (4-3-3): 21 Raimondi; 27 Aidoo (80' 16 Guercio), 15 Stante, 19 Matjaz, 13 Motta (69' 3 Cocchi); 8 Di Maggio, 5 Bovo (80' 24 Ricordi), 14 Berenbruch; 10 Kamate, 22 Spinaccè (69' 9 Sarr), 11 Quieto (69' 17 Vedovati).
Rezerwowi: 1 Calligaris, 23 Maye, 26 Miconi, 28 Mazzola, 29 Diallo, 30 De Pieri.
Trener: Cristian Chivu.

Sędzia: Fabio Rosario.
Asystenci: Abbinate, Tomasi.

Przebieg meczu:

1’ Rozpoczyna się pierwsza połowa meczu Frosinone z Interem.

8’ Inter szuka odpowiedniego momentu, aby objąć prowadzenie. Di Maggio próbuje znaleźć drogę do bramki, ale jest na spalonym.

13’ INTER NA PROWADZENIU!!! Dośrodkowanie Motty z lewej strony dochodzi do Di Maggio. Obrońca Frosinone popełnia błąd przy wybiciu, a do piłki dociera Kamate, który strzela swojego pierwszego gola w lidze i przełamuje impas w tym meczu.

18’ Frosinone reaguje w najlepszy, możliwy sposób, czyli atakuje. Próba Mezsargsa na bliższy słupek zostaje jednak wybroniona przez Raimondiego.

20’ Nerazzurri bliscy podwojenia prowadzenia, jednak Macej obronił strzał Kamate.

22’ Spinacce również próbuje i wykorzystuje niepewność obrony przeciwnika, ale próba strzału okazuje się niecelna.

23’ Główka Stante po wrzutce Berenbrucha po rzucie rożnym leci niestety wysoko nad poprzeczką.

28’ Frosinone wychodzi do przodu, a duet Boccia-Voncina przeprowadza atak, po którym strzał zostaje zablokowany przez obronę Nerazzurrich.

33’ Kolejna szansa Interu! Świetne dogranie piłki przez Berenbrucha w środek pola karnego, Kamate dobiega do piłki, ale strzela niecelnie z dobrej pozycji.

35’ Quieto wykańcza wolejem z dystansu ofensywną akcję Nerazzurrich, ale nie trafia w bramkę.

41’ Ładny strzał Kamate, który ląduje niestety obok bliższego słupka.

45+1’ Pierwsza połowa kończy się, a Inter prowadzi na stadionie Citta dello Sport po bramce Kamate.

DRUGA POŁOWA

46’ Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.

48’ Pierwsza okazja Nerazzurrich w drugiej części meczu. Di Maggio próbuje wykorzystać podanie Kamate, ale pudłuje.

50’ Dobra okazja dla Frosinone. Strzał Ferizaja spoza pola karnego, ale kończy się tylko na strachu.

54’ Rzut karny dla Interu po zagraniu ręką Maceja... I MAMY BRAMKĘ! Di Maggio z zimną krwią wykorzystuje jedenastkę, dzięki czemu zostaje drugim najlepszym strzelcem w lidze!

63’ Okazja dla Frosinone po serii wrzutek z rzutu rożnego, ale próba Cisse niewykorzystana.

65’ Frosinone ponownie w polu karnym Nerazzurrich. Tym razem strzał Vonciny wyjaśniony przez Di Maggio.

66’ Gospodarze naciskają. Voncina strzela po podaniu Ferizaja, ale jego próba z bliskiej odległości zostaje zatrzymana przez Raimondiego.

68’ FROSINONE ZMNIEJSZA PROWADZENIE INTERU. Boccia idzie z akcją do przodu i strzałem z dystansu prawą nogą pokonuje Raimondiego.

69’ Zmiany w Interze i Frosinone. W zespole Nerazzurrich Motto, Quieto i Spinacie zmieniają Cocchi, Vedovati oraz Sarr.

88’ Trafienie w poprzeczkę przez Sara! Strzał w górny róg był bliski, żeby podwyższyć wynik na 3-1.

89’ Wspaniała interwencja Raimondiego pozbawia Dixona wyrównania w tym meczu.

90’ Pięć minut doliczonego czasu gry.