Primavera: Inter 4-0 Torino

29 września 2023 | 20:38 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Akademia3 min. czytania

Przekonujące zwycięstwo Interu pod wodzą Cristiana Chivu, który pokonuje Torino 4-0 w piątej kolejce sezonu. Nerazzurri teraz prowadzą w tabeli z 13 punktami, czekając na Milan, który zagra jutro. Drużyna Chivu zakończyła mecz już w pierwszej połowie dzięki dubletowi Kamate i golu Di Maggio. W drugiej połowie strzela Berenbruch.

Pierwsza połowa to faza studiowania gry przez obie drużyny. Ta faza trwa do 13. minuty, gdy Di Maggio zostaje powalony na boisku, zdobywając rzut karny. Z jedenastu metrów kapitan Interu myli się, trafiając na świetną obronę bramkarza Granaty. Na dobitkę, po kilku zamianach, to znowu Di Maggio znajduje wygrywającą piłkę. Drużyna Chivu po golu stara się kontrolować mecz, ale ulega przewadze Torino, które próbuje dwukrotnie z rozwścieczonym Savvą i Bianayem. Numer 7 gości zaprzepaszcza szansę na gola w 30. minucie, trafiając w poprzeczkę z doskonałej pozycji. Kilka minut później Njie ponownie zbliża się do gola remisowego. W następnej akcji Nerazzurri zdobywają gola na 2-0 dzięki świetnemu strzałowi Kamate, dobrze obsłużonemu przez delikatną asystę Quietego. W 40. minucie to znowu Inter, i znowu Kamate. Numer 10 nerazzurri głową zdobywa drugiego gola, który faktycznie kończy rozgrywkę i pierwszą połowę.

Druga połowa przedstawia całkowicie inny scenariusz, z Interem, który dzięki wynikowi 3-0 z pierwszej połowy swobodnie zarządza dużą przewagą. Jednak od razu mocno rusza drużyna Chivu, która zdobywa czwartego gola w 54. minucie dzięki skutecznemu dobitkowi Berenbrucha, który umiejętnie wykorzystuje odbitą piłkę Abatiego po strzale Di Maggio. Po czwartej bramce Nerazzurrich intensywność meczu spada, z gospodarzami kontrolującymi bez większych problemów do końcowego gwizdka. Dla Interu to kolejne ważne zwycięstwo w lidze, oczekując na wtorkowe starcie z Benficą, w drugiej kolejce fazy grupowej Youth League.

INTER-TORINO 4-0

strzelcy: 13' Di Maggio (I), 35', 40' Kamate (I), 54' Berenbruch.

INTER (4-3-3) 1 Calligaris; 27 Aidoo, 15 Stante, 19 Matjaz (26 Miconi 79'), 13 Motta (23 Maye 60'); 8 Di Maggio (24 Ricordi 74'), 5 Bovo, 14 Berenbruch (30 De Pieri 74'); 10 Kamate, 22 Spinaccè, 11 Quieto (29 Diallo 60').

Pozostali na ławce: 12 Tommasi, 32 Zamarian, 16 Guercio, 17 Vedovati, 34 Mosconi.
Trener: Cristian Chivu.

TORINO (4-3-3) 1 Abati; 2 Bianay, 6 Rettore, 25 Dellavalle (24 Azevedo 76'), 99 Antolini; 17 Ciammaglichella (72 Franzoni 59'), 5 Ruszel (30 Dalla Vecchia 59'), 21 Silva (8 Acar 63'); 7 Savva, 14 Padula (19 Longoni 59'), 29 Njie.

Pozostali na ławce: 69 Bellocci, 4 Mahari, 16 Desole, 27 Gabellini, 47 Muntu, 77 Marchioro.

Trener: Giuseppe Scurto

Kartki: Silva (T), Padula (T).
Sędzia: Niccolò Turrini