Młodzieżówka Interu znowu na remis

3 października 2023 | 19:30 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Primavera Interu rozegrała już swój drugi mecz w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Podopieczni Cristiana Chivu po remisie z Realem Sociedad ponownie podzielili się punktami, tym razem w domowym pojedynku z Benficą.

Portugalczycy dobrze zaczęli mecz i korzystali z szybkości swoich napastników. To jednak Inter wyszedł na prowadzenie po tym, jak Berenbruch przejął źle podaną przez Diogo Prioste piłkę i pokonał bramkarza Benfici w sytuacji sam na sam. Nerazzurri imponowali do przerwy dobrą organizacją i sukcesywnie odpierali ataki młodzieżowej drużyny z Lizbony.

Początek drugiej połowy nie zachwycał już szybkim tempem. Inter dalej bronił wyniku, a w 75. minucie Kamate miał świetną okazję do zamknięcia wyniku. Niestety, końcówka meczu to dominacja Benfici. Najpierw Joao Rego dobrze spisał się w polu karnym i wyrównał wynik, a później świetną szansę do objęcia prowadzenia zmarnował Hugo Felix, uderzając w słupek.

Drużyna Cristiana Chivu kojarzy się teraz z liczbą 2. Dwa remisy, dwa punkty i drugie miejsce w grupie. Teraz czeka ich dwumecz z Red Bull Salzburg, który zdefiniuje ich szanse na awans do fazy pucharowej.