Brak zmian w Dekrecie Wzrostu! (AKT.)

17 października 2023 | 13:36 Redaktor: inter00 Kategoria:Transfery1 min. czytania

Wielkie zmiany czekają Serie A. Rada Ministrów włoskiego rządu podjęła decyzję o przyjęciu zmian w Dekrecie Wzrostu, o czym informuje dzisiejsze wydanie La Gazzetty dello Sport.

Przez kilka ostatnich lat włoskie zespoły mogły korzystać z ulg podatkowych, aby zachęcić zagranicznych zawodników do przenosin na Półwysep Apeniński. Drużyny z Serie A mogły dokonać dzięki temu dużych transferów, ponieważ wydatki brutto na płace netto takich zawodników były niższe. Do Interu na właśnie takich zasadach w ostatnim okienku transferowym dołączyli Marcus Thuram oraz Benjamin Pavard. Jednak takie rozwiązanie będzie już historią.

Włoski rząd w budżecie na następny rok znacząco ograniczył ulgi podatkowe, a sportowców wykluczył całkowicie. Nowe prawo wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2024 roku, jednak będzie miało zastosowanie do wszystkich transferów przeprowadzonych od 1 lipca 2023 roku. Oznacza to, że kluby takie jak Inter, Milan czy Juventus nie będą mogły zastosować Dekretu Wzrostu przy transferach takich zawodników, jak Thuram, Pavard, Pulisic czy Weah.

Aktualizacja:

Calcio e Finanza informuje, że Rada Ministrów włoskiego rządu zdecydowała, że zmiany dotyczące Dekretu Wzrostu nie uwzględnią płacy piłkarzy. Oznacza to, że ulgi podatkowe w piłce nożnej wciąż pozostają ważne.

 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 7

el_loco

el_loco

17 października 2023 | 14:10

Prawo nie działa wstecz więc jak?

excubitor

excubitor

17 października 2023 | 14:52

tak samo jak nie zmienia się prawa podatkowego trakcie roku :p

superofca

superofca

17 października 2023 | 14:55

Nie wiem czy to jest śmieszne czy jednak straszne. Piłkarzy mi oczywiście nie szkoda ale sam fakt wprowadzenia takiej zmiany wstecz jest żenujący. Teraz kluby mają korektę do budżetu za ZESZŁY rok wprowadzić czy co!?

Rahi

Rahi

17 października 2023 | 19:38

Już nie tylko władze ligi ale i rząd rzuca kłody pod nogi

damianekk1985

damianekk1985

17 października 2023 | 21:47

A ja jestem ciekawy kiedy kraje zrozumieją że czas zakończyć Twór zwany UE . Kraje szukają pieniędzy wprowadzają podatki nowe , UE nakłada i kolejne podatki znacznie gorsze plus zadłuża kraje w prywatnym banku przez swoje decyzję a do tego wchodzi w kompetencje tak by nie mogły nic zrobić. Włochy maja wcale nie dużo niższe zadłużenie PKB Od gerecji chyba 170 do 125 procent i chyba są 3 krajem w UE z największym zadłużeniem. Wiec nie dziwi mnie to że szukają pieniędzy brakuje jeszcze by im wcisnęli imigrantow

Rahi

Rahi

18 października 2023 | 08:26

UE w sumie obecnym kształcie jest niemiecką smyczą na pozostałe państwa członkowskie

PasywnoAgresywny

PasywnoAgresywny

18 października 2023 | 13:55

Widzę ze pociągnięto za sznureczki


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich