Fakty i ciekawostki po meczu z Torino
Inter wznowił swoją kampanię zwycięstwem na wyjeździe nad Torino. 3-0 to wynik, który przyniósł Nerazzurri 22 punkty po pierwszych dziewięciu meczach Serie A. Z meczu przeciwko Torino można wydobyć wiele interesujących informacji i ciekawostek.
REKORDOWI NAPASTNICY
Zarówno Marcus Thuram, jak i Lautaro Martinez przyczynili się do gola w siedmiu różnych meczach ligowych. Inter to jedyny zespół w pięciu czołowych ligach Europy, który ma dwóch zawodników o podobnych statystykach. Ogólnie rzecz biorąc, tylko Mohamed Salah z Liverpoolu ma lepszy bilans niż dwaj napastnicy Nerazzurri: Egipcjanin przyczynił się do goli w ośmiu różnych meczach Premier League.
IL TORO PRZECIWKO IL TORO
Torino, wraz z Cagliari, to jeden z dwóch zespołów, przeciwko którym Lautaro Martinez zdobył gola w co najmniej pięciu różnych meczach Serie A: Argentyńczyk zdobył 5 goli przeciwko Granata w lidze.
CZYSTE KONTO I MECZE WYJAZDOWE
Inter zachował czyste konto w pięciu ostatnich wyjazdowych meczach w Serie A po raz pierwszy od 1972 roku. Ponadto Yann Sommer stał się trzecim bramkarzem w erze trzech punktów za zwycięstwo (od 1994/95), który zapisał 6 czystych kont w swoich pierwszych dziewięciu występach w Serie A po Cristiano Lupatellim i Alissonie Beckerze.
DENZEL W ATAKU
Denzel Dumfries przyczynił się do pięciu goli (dwa gole, trzy asysty) w tej sezonie ligi, tyle samo co w całym poprzednim sezonie. Holender brał udział w decydującym golu 1-0 aż cztery razy.
CALHA Z JEDENASTKI
Hakan Çalhanoglu zdobył każdy z dziewięciu rzutów karnych, jakie wykonywał w Serie A. Turecki pomocnik ma obecnie bilans 8 na 8 we wszystkich rozgrywkach dla Nerazzurrich.
Źródło: inter.it
Reklama