To już koniec Calciopoli

25 października 2023 | 15:41 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Inne kluby1 min. czytania

Wreszcie można to stwierdzić bez obaw przed zaprzeczeniem: Calciopoli, jeden z największych i najbardziej bolesnych skandali w historii włoskiej piłki nożnej i nie tylko, dobiegł końca. "Corriere della Sera" wraca do decyzji Juventusu o rezygnacji z odwołania się do Rady Stanu:

"To nie pierwszy raz, kiedy tak piszemy (i być może tak mamy nadzieję), ale okoliczność ta nie powinna budzić wątpliwości (...). Juventus postanowił wycofać wniosek o odszkodowanie. Zamyka się więc kurtyna nad jednym z najbardziej bolesnych wydarzeń w historii piłki nożnej, które dzisiaj ma znaczenie może bardziej symboliczne i "polityczne" (całkowicie związane z wydarzeniami dotyczącymi Juventusu) niż sądowe. Najważniejszy krok został poczyniony tego lata: Rada Stanu odrzuciła odwołanie klubu z Turynu przeciwko Figc, Interowi i Coni. Po tej decyzji, postawiono podstawy do bardzo prawdopodobnego odrzucenia w procesie, który został dziś porzucony".

"W świetle tej decyzji, która mogła (powinna?) zakończyć całą sprawę, Juve wybrało jednak drogę mnożenia odwołań, wszystkie odrzucone aż do Rady Stanu 21 sierpnia. Jednak nadal pozostawało nierozwiązane żądanie odszkodowania, które zostało porzucone wczoraj. Calciopoli naprawdę się skończyło" - napisał dziennikarz Corriere della Sera.

Źródło: cds

Polecane newsy

Komentarze: 1

KawaOpole

KawaOpole

25 października 2023 | 23:09

Ciekawe co ugrali ,pewnie kolejny szwindel by zaraz wyszedł


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich