Inter melduje się w fazie pucharowej LM!

8 listopada 2023 | 20:01 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Relacje5 min. czytania

Mamy sukces! Kibice Interu mogą świętować już awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów! Spotkanie było skomplikowane, ale liczy się ostateczny rezultat.

Pierwsza połowa przebiegała w dość sennym klimacie. Zespoły Salzburga i Interu nie przyzwyczaiły nas do takiego tempa grania, gdy wspomnimy ich pierwsze starcie w Lidze Mistrzów. Dzisiaj Nerazzurri oddali piłkę gospodarzom i czekali na akcję z kontrataków. Austriacy nie mieli jednak pomysłu, jak sforsować defensywę zespołu Simone Inzaghiego. Nie oglądaliśmy wielu ciekawych akcji w pierwszych 45 minutach, ale warto pochwalić młodego Bissecka, który nie uległ presji europejskich rozgrywek.

Kolejne 45 minut to podobna historia. Inter wydawał się atakować trochę odważniej, ale brakowało precyzji i dobrego wykończenia. Salzburg z drugiej strony pokusił się o kilka groźnych kontr, których nie potrafił jednak skutecznie zakończyć.

Oba zespoły rozkręciły się w końcówce spotkania, co dało nadzieję na bramki i tak też się stało. Strzał Barelli nieprzepisowo wybronił ręką zawodnik Salzburga, co dało Interowi jedenastkę. Calhanoglu opuścił już boisko, więc do uderzenia podszedł Lautaro. Bez opaski kapitańskiej, ale z pewnością w oczach pewnie wykorzystał ten rzut karny i dał Nerazzurrim jednobramkowe zwycięstwo!

Nie można jednak spocząć teraz całkowicie na laurach, jeśli chodzi o Ligę Mistrzów. Ważne jest ugranie pierwszego miejsca w grupie, o które zacięcie walczy także Real Sociedad. Mimo to, skupmy się na najbliższym pojedynku w Serie A. Już w najbliższą niedzielę Inter zmierzy się w Mediolanie z nieprzewidywalnym beniaminkiem Frosinone.

Przebieg meczu:

1’ Bisseck po raz pierwszy zadebiutuje w pierwszym składzie, a Bastoni założy dzisiaj opaskę kapitańską. Rozpoczynamy mecz Salzburga z Interem. Do boju chłopaki!
1’ Carlos Augusto posyła szybką centrę z lewej strony, ale Schlager wybiła piłkę wysoko w powietrze.
7’ Sommer zadusił zagrożenie w zarodku, przejmując piłkę wprost ze stopy Simica.
13’ Bidstrup strzela sprzed pola karnego, jednak presja obrońców gości spowodowała, że uderzenie było niecelne.
25’ Inter nie stworzył jeszcze żadnej, poważnej sytuacji. Do tej pory mecz wydaje się niezwykle skomplikowany.
26’ Bisseck pierwszy raz ze spóźnioną interwencją, co poskutkowało żółtą kartką.
29’ Gloukh spróbował strzału z rzutu wolnego, czym zmusił Sommera do interwencji.
31’ Konate zobaczył, że Sommer wyszedł z bramki i starał się przelobować go z połowy boiska. Całe szczęście piłka wylądowała nad poprzeczką.
33’ Bisseck pokusił się o uderzenie, które skończyło w rękawicach Schlagera.
35’ Rzut wolny w wykonaniu Calhanoglu ląduje na główce Bastoniego, ale ten nie spodziewał się tego i uderzył niecelnie!
39’ Obrońcy gospodarzy nie poradzili sobie z dobrze wykonanym przez Calhanoglu rzutem rożnym, ale Schlager oddalił zagrożenie.
42’ Świetna okazja Interu, w której Sanchez wystawił piłkę Frattesiemu, ale ten posłał petardę ponad bramką Salzburga!
45’ Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

46’ Druga połowa zaczyna się ze zmianami w obu zespołach. De Vrij zmienił debiutującego Bissecka, a w drużynie gospodarzy Gourna-Douath zmienił kapitana Ulmera.
47’ Agresywny start Salzburga i strzał Sucica, który został odbity na rzut rożny.
49’ Calhanoglu wykonuje niebezpieczny wślizg, za co otrzymał żółtą kartkę.
51’ Pavlovic niepewnie interweniuje, za co również zostaje ukarany żółtym kartonikiem. Frattesi był faulowany na skraju pola karnego Salzburga, mamy rzut wolny!
52’ Schlager zbija silne uderzenie Calhanoglu, a dobitka Darmiana zostaje spokojnie wyjaśniona.
54’ Groźna kontra w wykonaniu Salzburga kończy się strzałem Gloukha z dobrej pozycji, ale nie trafia on w bramkę Sommera.
56’ Darmian ścina do środka, jednak jego strzał lewą nogą mocno niecelny.
58’ Konate próbuje, ale jego strzał z bliskiej pozycji ląduje na ciele Sommera.
60’ Calhanoglu kończy swoje granie, a w jego miejsce wchodzi Asllani.
67’ Dedic drybluje i uderza po ziemi, jednak Yann Sommer na posterunku. Rzut rożny dla gospodarzy.
68’ Podwójna zmiana Inzaghiego. Lautaro i Barella wejdą za Sancheza oraz Mkhitaryana.
73’ Thuram nie dał rady dojść do wrzutki z rzutu rożnego Interu.
75’ Kolejnym zawodnikiem ukaranym żółtą kartką został Gloukh.
77’ Fantastyczne uderzenie Asllaniego z dystansu, wybronione jednak na raty przez Schlagera.
79’ Zmiana w Salzburgu. Ratkov zastąpi Simica.
80’ Thuram upada w polu karnym, ale sędzia nie reaguje i puszcza grę.
84’ KARNY DLA INTERU! Zagranie ręką Bidstrupa po uderzeniu Barelli.
85’ GOOOOOOAAAAAALLLLLLLL! Lautaro posyła bramkarza Salzburga w złą stronę i umieszcza piłkę w siatce!
87’ Zmiany, zmiany! W drużynie Interu zobaczymy Dimarco zamiast Carlosa Augusto, a gospodarze wprowadzają Nene i Forsona w miejsce Gloukha i Konate.
90’ Sześć minut dłużej pograją jeszcze gracze Salzburga i Interu.
90+1’ Forson główkuje, jednak piłkę wyłapuje Sommer.
90+3’ Lautaro marnuje dogodną okazję do zamknięcia meczu, jeszcze będzie nerwowo!
90+6’ KONIEC! Inter melduje się w fazie pucharowej Ligi Mistrzów!