Allegri: Wszystko może się zdarzyć gdy...

12 listopada 2023 | 07:00 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Inne kluby2 min. czytania

Max Allegri, trener Juventusu, nie jest zaniepokojony tym, że jego drużyna straciła rekord czystego konta po 615 minutach w meczu z Cagliari ani brakiem goli od napastników. Podkreśla, że w meczu z Interem "wszystko może się zdarzyć".

Juventus miał trudniejszy mecz niż się spodziewano, ale przełamał impas w 60. minucie dzięki  główce Gleisona Bremera, a 10 minut później Daniele Rugani skierował piłkę do siatki klatką piersiową. Alberto Dossena strzelił bramkę dla Cagliari, a tylko końcówka palców Wojciecha Szczęsnego w połączeniu z poprzeczką zapobiegły remisowi.

To pierwszy raz w sezonie, gdy Juventus stracił bramkę po stałym fragmencie gry. Allegri stwierdził, że ważne było zwycięstwo, które umocniło ich pozycję w tabeli. Podkreślił, że po zdobyciu drugiej bramki drużyna przestała szybko rozgrywać piłkę i straciła bramkę po rzucie rożnym.

Juventus zdobył tylko osiem goli w ostatnich siedmiu meczach Serie A, z czego tylko dwa przez napastników, w tym Arkadiusza Milika. Allegri nie jest zaniepokojony i twierdzi, że zespół zaczyna tworzyć więcej szans, a gole w końcu przyjdą.

W drugiej połowie pomocnicy Juventusu zaczęli wywierać większy nacisk i częściej odzyskiwać piłkę. Allegri chwalił postęp Westona McKennie'ego, który po wypożyczeniu do Leeds United stał się regularnym zawodnikiem w pierwszym składzie Juventusu. Trener podkreślił, że McKennie ma siłę fizyczną, która pomaga mu w pokonywaniu niedociągnięć technicznych.

To zwycięstwo umieściło Juventus na czele tabeli przynajmniej na 24 godziny, ponieważ Inter ma zagrać z Frosinone w niedzielny wieczór. Allegri uważa, że Inter jest faworytem do zdobycia Scudetto wraz z Milanem i Napoli, ale Juventus musi starać się pozostać w czołówce.

- Inter był budowany, aby wygrać Scudetto od kilku lat, jeszcze im się to nie udało, ale w tym sezonie są faworytami - powiedział Włoch.