Zgodnie z planem: Inter 2-0 Frosinone

12 listopada 2023 | 20:02 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Wspaniała akcja i bramka Dimarco oraz rzut karny Calhanoglu zapewniają wygraną 2-0: Inter na czele tabeli z 31 punktami.

Dzięki znakomitej grze Dimarco, który trafił do siatki z prawie 60 metrów, oraz rzutowi karnemu Hakana Calhanoglu, Inter pokonał Frosinone, odnotowując szóste kolejne zwycięstwo we wszystkich rozgrywkach (cztery w lidze i dwa w Lidze Mistrzów) i awansując na pierwsze miejsce z 31 punktami.

Tym samym utrzymuje pozycję lidera tabeli. Dzisiejsze zwycięstwo 2-0 zostanie zapamiętane przede wszystkim dzięki niesamowitemu strzałowi Federico Dimarco w 42. minucie. Obrońca Nerazzurri zauważył, że bramkarz jest poza linią bramkową i - tak jak kiedyś Recoba i Stankovic - wykonał niesamowity lob z dystansu, otwierając wynik meczu lewą nogą. Gol ten padł pod koniec pierwszej połowy, w której Inter pokazał solidną grę przeciwko odważnej i nieustraszonej drużynie Frosinone, która wciąż była w grze.

Po wznowieniu gry, imponujący Marcus Thuram piękną grą nóg wywalczył rzut karny, który Hakan Calhanoglu - obecnie najskuteczniejszy Turek w historii Serie A - pewnie wykorzystał. Pomimo przegrywania 0-2, Frosinone nie poddało się i trafiło w słupek przez Cheddirę, choć Lautaro i jego koledzy mieli również kilka okazji, aby zdobyć trzecią bramkę.

Teraz nadszedł czas na przerwę reprezentacyjną, po której Inter wróci do gry na wyjeździe przeciwko drugiemu w tabeli Juventusowi (dwa punkty za Nerazzurri) w niedzielę, 26 października.

INTER 2-0 FROSINONE

Bramki: 43' Dimarco (I), 48' Calhanoglu kar. (I)

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 36 Darmian, 15 Acerbi, 95 Bastoni; 2 Dumfries (6 De Vrij 61'), 23 Barella, 20 Calhanoglu (5 Sensi 81'), 22 Mkhitaryan (16 Frattesi 69'), 32 Dimarco (30 Carlos Augusto 81'); 9 Thuram (8 Arnautovic 69'), 10 Lautaro.

Pozostali na ławce: 12 Di Gennaro, 77 Audero, 14 Klaassen, 31 Bisseck, 42 Agoume, 44 Stabile, 70 Sanchez.

FROSINONE (3-4-2-1): 80 Turati; 22 Oyono, 5 Okoli, 30 Monterisi; 20 Lirola (27 Ibrahimovic 55'), 45 Barrenechea (10 Caso 82'), 36 Mazzitelli (4 Brescianini 35'), 3 Marchizza; 18 Soulé, 12 Reinier (9 Kaio Jorge 82'); 11 Cuni (70 Cheddira 55').

Pozostali na ławce: 1 Frattali, 31 Cerofolini, 6 S. Romagnoli, 7 Baez, 8 Lulic, 14 Gelli, 16 Garritano, 17 Kvernadze, 24 Bourabia, 47 Lusuardi.
Trener: Eusebio Di Francesco.

Kartki: Cheddira (F)