Marotta o kontraktach Lautaro i Dimarco

14 listopada 2023 | 22:55 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Dyrektor generalny Interu, Beppe Marotta, podkreślił swoje zaufanie w kontekście negocjacji kontraktowych z Federico Dimarco i Lautaro Martinezem, mówiąc, że klub "negocjuje bez pośpiechu".

Nerazzurri zaskoczyli wielu, osiągając finał Ligi Mistrzów w ubiegłym sezonie i utrzymali to tempo w nowym sezonie, awansując na szczyt tabeli Serie A i zapewniając sobie miejsce w fazie pucharowej najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie.

Inter obecnie ma dwupunktową przewagę nad rywalami z Juventusu, którymi będą ich najbliżsi przeciwnicy po przerwie na mecze międzynarodowe, więc będą zdesperowani, aby zapewnić sobie pozytywny wynik w Turynie, w dążeniu do zdobycia 20. Scudetto w tym sezonie.

W wywiadzie dla Sky Sports Italia, Marotta najpierw omówił nowe kontrakty dla Dimarco i Lautaro, dwóch gwiazd Interu.

- Fajna rzecz u tych chłopaków to, że mają silne poczucie przynależności. To ważne dla nas, ponieważ oznacza to tworzenie solidnego rdzenia.

- Przedłużenie ich kontraktów ma wielkie moralne znaczenie, Ausilio i ja negocjujemy bez pośpiechu, ponieważ mamy dojrzałych agentów, przywiązanych do Interu i wszystko prowadzi do optymizmu.

Następnie skomentował zbliżający się Derby d'Italia z jego byłym klubem, Juventusem.

- Juventus-Inter w historii zawsze był określany jako derby Włoch i nadal nim pozostaje. Jeśli dodamy do tego, że jesteśmy pierwszy przeciwko drugiemu, mecz ma jeszcze piękniejsze znaczenie i jest pozytywnym aspektem dla świata piłki nożnej.

Na koniec, Marotta został zapytany, czy derby ma dla niego dodatkowe znaczenie, biorąc pod uwagę jego historię w Turynie.

- Emocje zawsze są, biorąc pod uwagę wiele lat tam spędzonych, ale jestem pewien, że będzie to dobra reklama dla piłki nożnej.

O zbliżającym się meczu z Juventusem, dyrektor Marotta mówił również tutaj.

Źródło: fi

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich