Joaquin Correa jak na razie nie podbił Marsylii

15 listopada 2023 | 09:38 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Aktualizacja na temat Argentyńczyka, który opuścił Pinetinę, by przenieść się do Ligue 1 tego lata. O kim mowa? Oczywiście o Joaquinie Correi.

Wielu podejrzewało, że może to być tylko "do zobaczenia". Gdy Tucu Correa opuścił Appiano Gentile na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu, by przenieść się do Marsylii. Istniało przekonanie, że prawdopodobnie zobaczymy go tam ponownie. I takie przeczucie tylko się nasila, patrząc na wyniki Argentyńczyka.

Podkreśla to również dzisiejszy Corriere dello Sport: "Zero goli i zero asyst w 9 meczach. Marsylia na dziesiątym miejscu, 11 punktów za trzecim, co dałoby bezpośrednią kwalifikację do przyszłej Ligi Mistrzów. Czyli szanse, że Correa będzie kontynuował swoją przygodę we Francji po tym sezonie, już gwałtownie spadają. Ustalenia zeszłego sierpnia, oprócz kosztownego wypożyczenia za 2 miliony, przewidują dla OM prawo do wykupu za 13 milionów, które w przypadku uzyskania miejsca w Lidze Mistrzów zamieniłoby się na obowiązek, ale za 11 milionów. Jak można się domyślić, wszystko bardzo skomplikowane, mimo że minęła tylko jedna trzecia sezonu".

Dla Correi, do tej pory, 6 meczów w Ligue 1 (4 w podstawowym składzie) i 3 w Lidze Europy bez zostawienia jakiegoś pozytywnego wrażenia. Co się wydarzy? "Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest, więc, że Tucu przyszłego lata wróci do Pinetiny, z ostatnim rokiem kontraktu na prawie 4 miliony i wartością księgową około 8,5 miliona. Wykluczając nowe wypożyczenie, potrzebna byłaby sprzedaż, ale po kolejnym sezonie do zapomnienia nie będzie łatwo znaleźć kupców. Na viale Liberazione mają nadzieję, że Correa znów stanie się graczem podziwianym w Lazio".

Źródło: cds

Polecane newsy

Komentarze: 8

KawaOpole

KawaOpole

15 listopada 2023 | 10:26

To on był gdzieś podziwiany
Tzn ja patrze ze Zdziwieniem jak.on gra ale to chyba nie to samo

Bonhart25

Bonhart25

15 listopada 2023 | 11:01

On naprawdę powinien się przerobić na bramkarza albo w ogóle zmienić zawód. Co to za napastnik co nie strzela goli ani nie asystuje? Na co on komu potrzebny?

Rahi

Rahi

15 listopada 2023 | 11:03

Każdy Inter miał swoich Gagliardinich. Nie wiem co jest większą wtopą Szymona. Brak chociaż jednego scudetto czy zakup Joakimka...

Kendzior

Kendzior

15 listopada 2023 | 13:24

Interes życia zrobiliśmy...

maestro84

maestro84

15 listopada 2023 | 14:35

Śledzę z ciekawości noty pomeczowe Marsylii i chyba nie było jeszcze meczu, w którym korea niemiałby najsłabszej noty w zespole. Podejrzewałem, że będzie cieńko, ale nie aż tak!

inter00

inter00

15 listopada 2023 | 14:58

Rozwiązać kontrakt. Kibice na pewno chętnie się zrzucą na odprawę dla tego jegomościa.

DiegoLopez

DiegoLopez

16 listopada 2023 | 13:50

A to niespodzianka..... heh

Oba

Oba

17 listopada 2023 | 09:17

Mi to wygląda, jakby on tak bardzo chciał wrocic do Interu, że w tej Marsylii w ogóle się nie stara. Jest cienki, ale nie aż tak, żeby mieć okrągłe zero w liczbach bo 1/3 sezonu. Nawet u nas czasami coś mu się udało.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich