Darmian trafia, Włosi prawie z awansem

17 listopada 2023 | 23:35 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Federico Chiesa dwukrotnie trafił do siatki, pomagając Włochom w piątkowym meczu Grupy C z Macedonią Północną uzyskać wygraną 5-2 na własnym boisku. Zwycięstwo to dało Włochom przewagę przed decydującym spotkaniem z Ukrainą w poniedziałek o miejsce w Euro 2024.

Zwycięstwo pomaga na tyle Włochom, że wystarczy im remis z Ukrainą, aby zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w grupie wraz z już zakwalifikowaną Anglią i awansować do przyszłorocznych finałów w Niemczech.

Włochy przerwały martwy punkt po 17 minutach, gdy niepilnowany Matteo Darmian główkował po rzucie rożnym w dalszy róg bramki, a Chiesa podwoił przewagę na cztery minuty przed przerwą.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Włochy zdobyły trzecią bramkę, gdy Chiesa otrzymał podanie w polu karnym i strzelił z rykoszetu, wprowadzając piłkę w daleki górny róg.

Macedonia Północna wstrzyknęła energię do meczu po 52 minutach, kiedy Jani Atanasov wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości, a następnie zdobył swoją drugą bramkę strzałem z rykoszetu w 74. minucie.

Włoch Giacomo Raspadori zniweczył nadzieje gości na dziewięć minut przed końcem, strzelając bramkę z trudnego kąta po otrzymaniu podania w polu karnym, natomiast Stephan El Shaarawy dodał piątą bramkę dla Włoch w doliczonym czasie gry.

Nicolo Barella zaliczył dwie asysty, a w meczu wystąpili również Dimarco (asysta), Acerbi oraz Frattesi.

Źródło: inf.własna