Deschamps: Dziękuję Interowi za Thurama

18 listopada 2023 | 00:03 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Selekcjoner Francji, Didier Deschamps, wyraził wdzięczność wobec Interu Mediolan za przyczynienie się do rozwoju Marcusa Thurama jako napastnika. "System gry w tym klubie jest dla niego odpowiedni, teraz jest bardziej efektywny."

26-letni Thuram wcześniej częściej grał na skrzydle niż jako czysty napastnik w Borussii Mönchengladbach, co przysparzało mu problemów podczas zmiany roli w reprezentacji narodowej.

Oczekuje się, że Thuram wystąpi jako środkowy napastnik w jutrzejszym meczu międzynarodowym z Gibraltarem.

- Już wcześniej grał jako napastnik, a teraz we Włoszech robi to bardziej konsekwentnie - powiedział Deschamps na konferencji prasowej.

- Przede wszystkim oczekujemy od niego zdobywania bramek. Nie było to wcześniej jego mocną stroną, teraz jednak cieszy się z tego, ponieważ w Interze gra w systemie z dwoma napastnikami, który naprawdę mu odpowiada. Jest teraz bardziej efektywny i może zdobywać więcej bramek

Simone Inzaghi stosuje formację 3-5-2 z Lautaro Martinezem i Thuramem jako pierwszym wyborem w ataku, a Marko Arnautovic i Alexis Sanchez są opcjami rezerwowymi.

- Thuram ma zdolność dostrzegania przestrzeni i jest bardzo hojny, więc wkłada wysiłek, aby się w nie dostać. Może stać się jeszcze bardziej efektywny przed bramką, ale to część procesu wzrostu i jest teraz pewniejszy siebie niż kiedykolwiek.

W tym sezonie Thuram zdobył pięć bramek i zanotował osiem asyst w 16 meczach dla Interu, zarówno w Serie A, jak i w Lidze Mistrzów.

26-latek ma na swoim koncie 13 występów w reprezentacji Francji, ale do tej pory udało mu się zdobyć tylko jedną bramkę, więc jest chętny, aby poprawić ten wynik w przyszłości.

Źródło: fi

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich