Inzaghi wysłał do domów swoich zawodników

18 listopada 2023 | 00:17 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Trener Interu Mediolan, Simone Inzaghi, udzielił zawodnikom, którzy pozostali w Mediolanie, trzydniowego odpoczynku. Pracował w Pinetinie rano z graczami, którzy nie są powołani do reprezentacji narodowej, a potem dał im wolny weekend. Jak podaje Gazzetta dello Sport, przed meczem z Juventusem zaplanowanym na niedzielę, 26 listopada, trzech graczy nie jest w pełni zdrowych, z różnymi szansami na występ w tym ważnym meczu.

Pewnym miejsca jest Calhanoglu, który już pozbywa się objawów grypy i wykorzysta dwa (a nie trzy) dni wolne, aby być blisko żony, która ma rodzić. Mało prawdopodobne jest natomiast, aby Alessandro Bastoni i Juan Cuadrado znaleźli się wśród powołanych przez Inzaghiego, ale próby zostaną podjęte poprzez ciągłe monitorowanie stanu zdrowia piłkarzy. Marko Arnautovic, który doznał urazu w meczu Estonia-Austria, nie jest powodem do zmartwień.

Sztab Interu zaplanował indywidualny harmonogram dla trzech zawodników 'do odzyskania'. Calhanoglu dziś trenował lżej, mimo że czuje się lepiej (ale jeszcze nie w pełni formy) i wróci w poniedziałek, dzień wcześniej, aby nadrobić treningi, których nie mógł odbyć pod okiem Vincenzo Montelli. Cuadrado będzie kontynuował indywidualny program również w sobotę, w niedzielę odpocznie, a w poniedziałek wróci do pracy z nadzieją, że w końcu przestanie odczuwać ból w zapalonym ścięgnie Achillesa. W końcu Bastoni, zawodnik wokół którego jest najwięcej obaw. Jego jedynym prawdziwym dniem wolnym będzie niedziela, w pozostałe dni będzie musiał poddać się terapiom przepisanym przez sztab w oczekiwaniu na nowe badania diagnostyczne na początku przyszłego tygodnia. Tylko wtedy będzie wiadomo, czy uda się go szybko odzyskać na mecz Juventus-Inter, czy lepiej skoncentrować się na meczu Napoli-Inter.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich