Jak radzi sobie Chivu w Primaverze?

20 listopada 2023 | 11:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Akademia2 min. czytania

Praca Christiana Chivu z Primaverą Nerazzurrich wygląda naprawdę nieźle, co potwierdzają słowa Massimo Tarantino. Dyrektor Młodzieżowej Akademii Interu Mediolan rozmawiał z Radio TV Serie A.

Tarantino kilka miesięcy temu zastąpił na tym stanowisku Roberto Samadena, który zakończył swoją wieloletnią przygodę z klubem. Nowy kierownik zdążył już poznać strukturę rozwoju młodzieży i powoli odciska swoje piętno na sposobie funkcjonowania akademii.

Christian Chivu to postać, która intensywnie współpracuje z Tarantino. Rumun już od 2 lat jest trenerem Primavery, czyli drużyny U-19. Były obrońca Nerazzurrich wniósł do zespołu sporo doświadczenia, inspirując młodzież swoją potrójną koroną z 2010 roku.

- To bardzo wymagający trener. Nie wiem, jaki był, kiedy sam grał w piłkę, ale teraz zwraca uwagę na detale, będąc jednocześnie niezwykle wrażliwym.

- Wygląda na twardego i taki jest, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest również inteligentnym facetem, bardzo kulturalnym, mającym wiele międzynarodowych doświadczeń i będącym świetnym przewodnikiem dla dzieciaków. Pomaga im wrosnąć w świat dorosłości, również przez popełnianie błędów.

- Jego najważniejsza cecha to otwartość umysłu.

Kilka słów Tarantino o samym funkcjonowaniu w klubie:

- Odkryłem, że pracuję w strukturze, która funkcjonowała bardzo skutecznie przez wiele lat. Mam ogromne wsparcie Marotty, zawsze jest dla mnie dostępny. To nasz punkt odniesienia, jeśli chodzi o cały projekt sportowy. To samo tyczy się Piero i Dario (przyp. red. Ausilio i Baccin).

W życiu trenerskim ważne są nie tylko pochwały przełożonych, ale przede wszystkim wyniki. Te Chivu również ma zadowalające. Prowadzi on w ligowej tabeli, mając punkt przewagi nad drugim Milanem. Problemem są natomiast występy w Europie, gdzie w młodzieżowej Lidze Mistrzów Nerazzurri są na ostatnim miejscu, choć mając jeszcze szanse na awans z grupy.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich