Czy Lautaro zagra z Brazylią?

21 listopada 2023 | 09:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Tej nocy będziemy świadkami pojedynku Argentyny z Brazylią, czyli spotkania, które elektryzuje cały piłkarski świat. Lautaro Martinez z pewnością chciałby aktywnie wziąć w nim udział, ale jego występ od pierwszych minut pozostaje zagadką.

Strzelecka forma El Toro jest niezaprzeczalna. Piłkarz ustrzelił 14 bramek w 16 spotkaniach dla Interu w tym sezonie. Niestety, w reprezentacji od dłuższego czasu trwa strzelecka posucha. Lautaro nie zdobył gola dla ekipy Argentyny od września 2022 roku.

Mimo to trener Albicelestes Scaloni jest fanem talentu kapitana Nerazzurrich, co po raz kolejny podkreślił na przedmeczowej konferencji. Zapytany o brak goli Lautaro w 2023 roku dla reprezentacji odpowiedział:

- Musimy spojrzeć najpierw, ile spotkań rozegrał. Mówienie, że nie strzelił gola przez cały rok, to tak naprawdę rozliczanie 15 meczów. Pamiętajmy, że Lautaro wykorzystał jedenastkę w serii rzutów karnych z Holandią, co było niezwykle istotne.

- Nie jestem fanem statystyk. On często strzela dla swojego klubu. Podobna sytuacja ma się z Julianem Alvarezem, który również zdobywa bramki dla Man City. Nie jestem zaniepokojony. Te wszystkie statystyki są względne. Obaj wiedzą przecież jak skutecznie uderzyć, więc nie mam powodów do zmartwień. Ciężko będzie jednak wybrać, który z nich wyjdzie od pierwszej minuty.

Nie zapominajmy również, że w kadrze Brazylii jest inny piłkarz Interu, czyli Carlos Augusto. Wiele źródeł zakłada, że zobaczymy go w wyjściowym składzie Canarinhos. Będzie to dla niego niezwykłe przeżycie. Poprzednie zgrupowanie kadry było jego pierwszym w historii, a już teraz może zaliczyć występ w tak hitowym spotkaniu.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich