Barella w ciszy negocjuje nową umowę?
Nerazzurri planują zabezpieczyć swojego pomocnika i wicekapitana drużyny, Nicolò Barellę. Obecnie Barella jest związany z Interem do 30 czerwca 2026 roku, ale klub ma zamiar dalej umacniać jego pozycję. Prace nad przedłużeniem kontraktu, według "La Gazzetta dello Sport", już się rozpoczęły.
Zdaniem GdS Barella też będzie odnawiał swoją umowę. W ciszy, z dala od reflektorów, zostały już podjęte pewne kroki. Na tyle, że można bez błędu ustalić dość krótki termin: podpisanie umowy może nastąpić w pierwszych tygodniach 2024 roku, przed początkiem wiosny. Spotkanie z agentem już miało miejsce.
Nicolò biega, ciągle biega. I jego miejsce jest tam w środku pola, niezastąpiony dla Inzaghiego pomimo że w lipcu Inter zdecydował się zainwestować 33 miliony euro w zakup gracza na tę samą pozycję, mianowicie Frattesiego. Barella jest szczęśliwy w Interze, Inter jest szczęśliwy z Barelli. Chętnych na Barellę nie brakowało latem, i nie zabraknie ich w następnym oknie, można być tego pewnym. Nicolò ma jednak inne cele w głowie. Chce powtórzyć podwójny sukces z 2021 roku, Scudetto i Euro. Jest na to nastawiony. W oczekiwaniu na to można również odnowić wzajemne uznanie i kontrakt, to nie zaszkodzi. W ostatnich dniach klub z Mediolanu już spotkał się z agentem pomocnika, Alessandro Beltramim. Wkrótce odbędzie się również drugie spotkanie. Nie ma pośpiechu, ale także nie ma chęci na zbyt długie oczekiwanie.
Co do liczb i szczegółów, dyrektorzy wyjaśnili Barelli ich wolę przedłużenia kontraktu. Obecnie pomocnik zarabia stałą sumę 5 milionów euro netto, plus pewne bonusy, które podnoszą go niemal do 6 milionów. Logiczne jest, że w obliczu dłuższej umowy - do 2028 roku - nastąpi również podwyżka. Jeszcze nie jest czas na mówienie o konkretnych liczbach, ale przekroczenie progu 6 milionów wydaje się niemal oczywiste.
Źródło: gds
alberto
22 listopada 2023 | 17:59
niech podpiszą go do 2032
inter00
22 listopada 2023 | 19:23
Wygląda na to, że wreszcie nauczyliśmy się odpowiednio podchodzić do umów kluczowych zawodników. Dobrze to wróży na przyszłość.
guskap
23 listopada 2023 | 08:44
błagam niech przedłuży, nasz jeden z najcenniejszych piłkarzy
Reklama