Kobiece Derby Mediolanu dla Interu!

26 listopada 2023 | 10:14 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Derby Mediolanu dla Interu! Jedna bramka, słupek i poprzeczka. Drużyna Rity Guarino, grając swój pierwszy mecz na Arena Civica, wygrywa 1-0 z lokalnymi rywalkami w meczu, który zdecydowanie dominowały. Decydującą bramkę zdobywa Cambiaghi, która głową wykorzystała doskonałe dośrodkowanie od Tomter. Ta wygrana pozwala drużynie Rity Guarino utrzymać czwarte miejsce w tabeli z 16 punktami.

Pierwsza połowa rozpoczyna się od natychmiastowego ataku nerazzurre z Polli, która zręcznie obraca się i strzela na bramkę, jednak nad poprzeczką. Rossonere odpowiadają po dziesięciu minutach Staskovą, która z bliska nie jest w stanie nadać sile piłce. W połowie czasu Karchouni z prawej strony centruje, gdzie Polli głową z dobrej pozycji nie trafia w światło bramki. Minutę później ta sama akcja, z Simonetti główkująca z kilku metrów bez przekonania. W 34' minucie Cambiaghi wykorzystuje aut Thøgersen i obraca się w polu karnym, oddając strzał z pierwszej piłki, który mija bramkę o włos. Na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy Laurent ucieka po prawej stronie i strzela, lecz Durante świetnie interweniuje, odbijając na róg.

Drugą połowę rozpoczyna próba Karchouni z dystansu, którą Giuliani pewnie łapie. Przeciwniczki odpowiadają krótko potem dwoma strzałami: najpierw Laurent z prawej strony, zbiega do środka i strzela, lecz Durante pewnie łapie piłkę. Następnie Grimshaw strzela z siłą z dystansu, ale obrona Interu jest czujna i wybija na róg. Tempo meczu jest intensywne, a Inter jest o krok od zdobycia przewagi, gdy Csiszar płasko strzela z dystansu, trafiając w słupek. W tym przypadku doskonałą pracę wykonuje Polli, która podaje piłkę środkowej pomocniczce. W 63' minucie to pech znowu uniemożliwia drużynie Rity Guarino zdobycie bramki na 1-0: Karchouni trafia w poprzeczkę po potężnym strzale z dwudziestu metrów. Gol wisiał w powietrzu i w 72' minucie Cambiaghi głową zdobywa fenomenalną bramkę po idealnym dośrodkowaniu z lewej strony od Tomter.

Po zdobyciu gola nerazzurre kontrolują grę, zarządzając siłami. Na minutę przed 90' Milan próbuje strzału Marinelli z dystansu, ale piłka ląduje poza ramą bramki. W 91' minucie Jelcic omal nie podwaja wyniku potężnym strzałem głową, obroniony, przez interwencję Giuliani.

INTER-MILAN 1-0
Bramka: 72' Cambiaghi (I).

INTER (3-5-2): 22 Durante; 3 Bowen, 19 Alborghetti, 55 Tomter; 25 Thøgersen, 5 Karchouni (6 Santi 89'), 27 Csiszar (18 Pandini 74'), 20 Simonetti, 13 Merlo; 9 Polli (99 Jelcic 66'), 36 Cambiaghi.

Ławka: 21 Cetinja, 2 Sonstevold, 7 Bugeja, 11 Bonfantini, 14 Robustellini, 33 Ajara Nchout.
Trenerka: Rita Guarino.

MILAN (4-2-3-1): 1 Giuliani; 37 Guagni (4 Arnadottir 46'), 13 Swaby, 23 Piga, 7 Bergamaschi; 11 Grimshaw (10 Dubcova 83'), 12 Mascarello; 24 Laurent (17 Vigilucci 68'), 9 Asllani, 99 Dompig (70 Marinelli 83'); 21 Staskova.

Ławka: 32 Babb, 5 Cernoia, 6 Fusetti, 8 Adami, 20 Soffia.

Trener: Davide Corti.

Kartki: Simonetti (I), Karchouni (I), Piga (M), Asllani (M).