Inzaghi: Walczymy o pierwsze miejsce

29 listopada 2023 | 08:30 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Już dzisiejszego wieczoru Inter rozegra przedostatni mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Będzie to wyjazdowe spotkanie z Benficą Lizbona, a pierwszy gwizdek usłyszymy o godzinie 21.

Simone Inzaghi standardowo wziął udział w przedmeczowej konferencji prasowej. Trener rozmawiał wczoraj z dziennikarzami na terenie stadionu Da Luz.

Jak będzie wyglądał ten mecz z Benficą?

- Jesteśmy w Portugalii, żeby zagrać ważne spotkanie z satysfakcją posiadania pewnego awansu, mając dwa mecze w zanadrzu. Mimo to nadal musimy powalczyć o pierwsze miejsce w tej grupie.

Jakie są Twoje przemyślenia po spotkaniu w Turynie? Czy Audero ma szansę zagrać?

- Audero zagra, ponieważ zasługuje na to, dzięki swojej ciężkiej pracy. W niedzielę zagraliśmy bardzo dojrzale, ponieważ napotkaliśmy kilka trudności w trakcie spotkania, ale potrafiliśmy pozostać skupieni i daliśmy radę szybko wyrównać. W drugiej połowie nie byliśmy w stanie stworzyć sobie dogodnych okazji, ale nie jest to łatwe, grając z Juventusem. Mój Inter był dojrzały i podobało mi się to.

Co ma większy priorytet - Serie A czy Liga Mistrzów?

- Jesteśmy Interem i naszym zadaniem jest wygrywanie każdego meczu. Awansowalismy do 1/8 Ligi Mistrzów po raz trzeci z rzędu i w tym roku już osiągnęliśmy pewne cele. Wiemy jednak, że spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność, z szacunku do naszych kibiców, którzy na to zasługują. Dążymy do zdobycia wielkich trofeów, żeby sprawić, aby byli oni dumni.

Czy wyobrażasz sobie, jak może zagrać Benfica?

- To będzie czwarty raz, kiedy zagramy z nimi w ostatnich 6 miesiącach. Na ich terenie będzie to niezwykle ciężkie, ponieważ cały stadion zadziała na nich motywująco. Wiemy, jak dobrze potrafią grać i że mają w składzie jakościowych zawodników. Mają wiele możliwości i zobaczymy. Bardzo szanuję ich trenera za dotychczasową pracę.

Jak ważne jest dla Interu zajęcie pierwszego miejsca w grupie?

- Jesteśmy skupieni na tym, co musimy jutro zrobić. Nasi przeciwnicy będą chcieli wygrać, żeby zapewnić sobie miejsce w Lidze Europy, mając świadomość tego, że Real Sociedad, tak jak Inter, robi ważne rzeczy. O pierwsze miejsce zawalczymy z Hiszpanami w bezpośrednim pojedynku.

Czego zabrakło Benfice w tej grupie?

- Nie wszystkie sezony są takie same. W zeszłym roku rozegrali fantastyczny turniej, ale w tym spotykają ich trudności w każdym meczu.

Jak się miewa Sanchez?

- Myślę, że zacznie jutro od pierwszych minut. Miał pewne problemy, kiedy wrócił ze zgrupowania drużyny narodowej, ale wczoraj trenował indywidualnie, a dzisiaj już z całą grupą. Cieszy nas jego postawa na treningach i ciężka praca. Dobrze sobie u nas radzi i ma na koncie ważną bramkę z Salzburgiem.

Czego spodziewasz się po młodych piłkarzach Benfici?

- Dobrze znam Florentino i bardzo polubiłem jego grę w zeszłym roku. W tym gra trochę mniej, ponieważ Neves udowodnił, że jest wielkim zawodnikiem. Jesteśmy świadomi, że zmierzymy się z ciężkim przeciwnikiem, którzy wyjdą na boisko zbudowani zwycięstwem w derbach ze Sportingiem.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

alberto

alberto

29 listopada 2023 | 16:07

Jedziesz Simone!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich