Alexis: Gdyby nie piłka, może aktorstwo? (wywiad)

1 grudnia 2023 | 07:00 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady3 min. czytania

Długi wywiad z Alexisem Sanchezem dla Dazn. Napastnik Interu opowiedział o swoich początkach jako piłkarz:

- Zacząłem w wieku 6-7 lat, moja mama grała w piłkę nożną i przekazała mi miłość do tego sportu. Moja mama była silna, nie mówię tego tylko dlatego, że jest moją mamą, ale naprawdę była silna, była napastnikiem. Jako dziecko grałem też w koszykówkę, chociaż byłem niski.

Kiedy zrozumiałeś, że zostaniesz profesjonalnym piłkarzem?

Jako dziecko. Nie wiem, co bym robił, gdybym nie został piłkarzem. Aktorem? Może tak, nawet zagrałem w filmie. Opowiedziałem moją historię, zagrałem samego siebie w 'Mi amigo Alexis'. Podoba mi się film Rocky Balboa, wojownik, który idzie do przodu w życiu.

Pierwsza rola

Zawsze byłem napastnikiem, najpierw po prawej stronie, potem po lewej, potem też jako numer 9. Grałem na wszystkich trzech pozycjach. Pamiętam pierwszy stadion, na którym grałem, w Calamie, miałem 15 lat. Pierwszy prezent? Para butów piłkarskich, byłem najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Poszedłem od razu grać na betonowym boisku, nie było boisk trawiastych w mojej okolicy.

Trudny moment w karierze

Nie było trudnych momentów, zawsze jest coś do nauki nawet po finale. Piłka nożna jest częścią procesu, jeśli doznajesz kontuzji, to dlatego, że coś źle zrobiłeś. Są złe rzeczy, ale zawsze trzeba się czegoś nauczyć. Wielu ludzi może mówić, młody piłkarz często nie słucha, ale musi nauczyć się sam. Jak dziecko, które zaczyna chodzić, po tym jak upadnie 10 razy, w końcu się uczy.

Reprezentacja

Nie mam jeszcze jasności, co zrobiłem dla Chile. Strzeliłem więcej goli, miałem więcej asyst, niczego mi nie brakuje. Nadal gram w reprezentacji, czuję się w formie, czuję się świetnie. Kiedy się zatrzymam i spojrzę wstecz, wtedy ktoś będzie mógł pobić moje rekordy.

Dlaczego lew na Instagramie?

Nie podoba mi się wszystko, co robi lew, ale jego obecność. Słoń patrząc na lwa wie, że lew jest głodny, ma dla niego szacunek, nawet jeśli słoń jest większy. Lew może spać, ale potem kiedy cię złapie, to cię złapie, to mi się podoba w lwie.

Twoja zaleta i wada

Jestem czarno-biały, jeśli coś mi się nie podoba, to ci to powiem. Jestem taki, jak mnie widzisz. Podoba mi się być tak szczery, jestem bezpośredni.

Cechy opisujące cię jako napastnika

Jestem sprytny i mam wizję gry.

Życie w szatni

Kiedy w zespole panuje zdrowa konkurencja, to jest coś pięknego, tak zespół idzie do przodu. Dzięki temu możesz trwać więcej lat.

Co jest ważniejsze, talent czy determinacja?

Obie rzeczy, ja miałem talent, mam talent. Lata temu grałem prawie wyłącznie dzięki talentowi, ale dzisiaj musisz mieć zarówno talent, jak i determinację oraz chęć do treningu. Jeśli brakuje jednego, brakuje drugiego.

Źródło: dazn

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich